Акцизний податок і електронні сигарети, 1-а група для таксистів

07 липня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Камеральна перевірка з ЄСВ, таксистам хочуть дозволити працювати на 1-й групі ЄП, а молодь до 26 років звільнити від сплати ПДФО.

Камеральну перевірку з ЄСВ можуть провести за будь-який період

Податкова нагадала, що може провести камеральну перевірку з подання звітності й сплати ЄСВЄдиний соціальний внесок без дотримання строків давності.

У ДФСДержавна фіскальна служба послалися на ч. 16 ст. 25 ЗУ «Про ЄСВ», де прописано, що строк давності з нарахування, застосування і стягнення сум недоїмки, штрафів і нарахованої пені з внеску не застосовується.

Згода платника на таку перевірку не потрібна, і проводиться вона дистанційно.

Якщо податківці знайдуть порушення, то складуть акт і після необхідних процедур вручать або надішлють вам протягом трьох днів (п. 86.2 ПКУ).

Хто може перевірити діяльність підприємця

Електронні сигарети не оподатковуються акцизним податком

Податківці роз'яснили, що продаж електронних сигарет і змінних картриджів для них не оподатковується акцизним податком, тому що за ПКУ це не підакцизний товар.

Підакцизним товаром вважаються тютюнові вироби, до яких відносять сигарети з фільтром і без, цигарки, сигари, сигарили, махорку, тютюн, вироби з тютюну або його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування. 

На 2-й групі можна надавати послуги з догляду за дітьми

Податківці відповіли, чи може ФОП-єдинник працювати за КВЕД 88.91 «Денний догляд за дітьми».

КВЕД 88.91 не заборонений для платників єдиного податку (п. 291.5 ПКУ).

Але порекомендували спочатку звернутися в Держстат і з'ясувати, чи належить денний догляд за дітьми до побутових послуг, які надають населенню (п. 291.7 ПКУ) і які дозволено надавати ФОП 1–2-ї груп ЄН.

Водночас відзначили, що ФОП 2-ї групи можуть використовувати цей КВЕД (ІПК від 25.06.2019 р. № 2917/І/99-99-13-02-03-14/ІПК). 

Доходи українців до 26 років пропонують не оподатковувати ПДФО

У парламенті зареєстровано Законопроект № 10413 від 02.07.2019 р., у ньому нардепи пропонують внести зміни до ПКУ і звільнити від сплати ПДФО молодих людей до 26 років.

А саме, додати в Податковий кодекс пп. 165.1.60, за яким до загального оподатковуваного доходу не включається «сума будь-яких доходів фізосіб, вік яких не досяг 26 років». 

Коли ФОП платять ПДФО й військовий збір

Таксистам хочуть дозволити працювати на 1-й групі

Нардепи пропонують дати можливість працювати на 1-й групі ЄП підприємцям, які надають послуги таксі за КВЕД 49.32 або з перевезення на замовлення (КВЕД 49.39).

Законопроект № 10403 від 27.06.2019 р. про внесення таких змін до ПКУ вже зареєстрований на сайті ВРУ. 

1-а група ЄП

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки