Фейкові інспектори активізувалися з перевірками, податок на нерухомість у ФОП

24 грудня 2018 Стане у пригоді для: Підприємці

Держпраці рапортує, що фейкові інспектори активізувалися

Держпраці попереджає: шахраї під виглядом інспекторів приходять до підприємців і вимагають гроші, за що обіцяють не проводити перевірку або зменшити розмір штрафів, якщо виявлять, що ФОП порушує трудове законодавство.

Підприємцям рекомендують: якщо до вас прийшли перевіряючі й представилися інспекторами, перевірте їхні посвідчення. Дані інспекторів із фото й посадами можна переглянути на сайті Держслужби з праці

Хто може перевірити діяльність підприємця

Держпраці просить повідомляти про випадки, коли з перевіркою навідуються інспектори-шахраї. І застерігає, що не здійснює «попередніх» відвідувань.

Витрати на відрядження ФОП на ЗС не включаються до витрат

Витрати підприємця-загальносистемника на своє відрядження не включаються у витрати на госпдіяльність. Оскільки такий вид витрат не міститься в переліку операцій, які зменшують оподатковуваний дохід ФОП, — вони не зазначені в переліку витрат, дозволених на ЗС, у п. 177.4 ПКУ. Витрати на відрядження працівників у витрати ФОП включаються.

Так вважають податківці Рівненській області. 

Як підприємці сплачують податок на нерухомість

ДФС нагадала, що податок на нерухомість сплачують фізособи і юрособи — власники житлової й нежитлової нерухомості. А підприємці — не платять (ст. 266 ПКУ).

Тому якщо ви підприємець, але як фізособа володієте об'єктами житлової чи нежитлової нерухомості, ви зобов'язані сплачувати податок на нерухомість у статусі фізособи.

Як здавати й орендувати нерухомість, якщо ти підприємець

Місце провадження діяльності ФОП-єдиннка при здаванні нерухомості в оренду

Підприємці, які збираються здавати нерухомість в оренду на ЄПЄдиний податок, у заяві про застосування спрощеної системи в п. 7 «Місце провадження господарської діяльності» мають перерахувати всі адреси розташування нерухомості, яку здаватимуть. Про це сказано в ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 07.12.2018 р. № 5152/ІПК/20-40-13-02-11.

ФОП-єдинник може надавати бухгалтерські послуги

Код КВЕД 69.20 «Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування» частково заборонений на єдиному податку:

  • діяльність у сфері аудиту — цілком під забороною;
  • діяльність у сфері бухгалтерського обліку — дозволена.

Податківці роз'яснили, що послуги бухобліку й у сфері аудиту — різні за своєю суттю, тому якщо ФОП надає лише бухпослуги, він має право працювати на спрощеній системі (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.03).

Ключ ЕЦП фізособи можна використовувати для потреб ФОП

Якщо отримали ключ ЕЦПЕлектронний цифровий підпис як звичайна фізособа, у будь-якому АЦСК, й уклали з податковою договір про визнання ЕЦП, цим ключем можете підписувати свою звітність підприємця (консультація в ЗІР, підкатегорія 135.03).

Як вносити особисті гроші на рахунок ФОП: відповідь податкової

Податкова на запитання про внесення особистих грошей на підприємницький рахунок порекомендувала звернутися по індивідуальну податкову консультацію, конкретизувати походження грошей, щоби зрозуміти, чи треба відображати ці суми в обліку (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.04).

Що вважається доходом підприємця-єдинника

Також податківці уточнили, що, коли йдеться про готівкову виручку, яку ви раніше відобразили в книзі обліку доходів, а тепер вносите ці гроші на підприємницький рахунок, вам не потрібно повторно фіксувати цю суму в книзі та враховувати її при підрахунку оподатковуваного доходу.

У 2019 році звіт Ф4-ФСС подавати не потрібно

Із 2019 року не треба подавати звіт роботодавця за формою Ф4-ФСС з ТВП по коштах соцстрахування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності й витратами на поховання.

Востаннє звіт Ф4-ФСС з ТВП треба подати за 2018 рік, до 21 січня 2019 року.

Чому скасували подання звіту: з 1 жовтня роботодавець надсилає до Фонду в електронному вигляді заяву-розрахунок й отримує за ним фінансування, а протягом місяця подає до Фонду повідомлення про виплату цих грошей своїм працівникам. Цього достатньо для контролю.

Що буде, як не стали платником ПДВ при переході на загальну систему, хоча мали стати

У якому випадку треба реєструватися платником ПДВПодаток на додану вартість при переході зі спрощеної системи на загальну — якщо за останні 12 календарних місяців сума доходу за операціями постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, сукупно перевищує 1 млн грн.

Заяву за формою 1-ПДВ треба подати не пізніше 10-го числа першого календарного місяця, у якому ФОП перейшов на загальну систему. Якщо переходите з 2019 року — до 10 січня.

Якщо не зареєструватися ПДВшником, хоча зобов'язані, відповідальність за ненарахування чи несплату ПДВ ви все одно нестимете як платник ПДВ, без права нараховувати податковий кредит й отримувати бюджетне відшкодування з ПДВ.

Про це сказано в індивідуальній податковій консультації від 30.11.2018 р. № 5056/ІПК/26-15-12-01-18.

В 11 містах України можна купити сімку з Mobile ID

Щоб стати користувачем Mobile ID, треба отримати нову sim-картку зі спеціальним криптомодулем, куди буде записаний ваш особистий ключ електронного цифрового підпису.

Для цього потрібно звернутись у фірмовий магазин мобільного оператора, який видає Mobile ID. Київстар видає в містах Києві, Дніпрі, Івано-Франківську, Харкові, Херсоні, Вінниці, Одесі, Хмельницькому, Львові, Житомирі й Черкасах. Vodafone видає картки Mobile ID бізнес-клієнтам у Харкові й Києві.

Документи для отримання: заява про реєстрацію сертифіката, оригінали паспорта й ідентифікаційного коду і їх копії.

Вартість: Київстар видає безкоштовно контрактним абонентам, абонплата — плюс 50 грн до вартості пакета на місяць. Для абонентів із тарифом від 225 грн на місяць вартість користування Mobile ID уже включена в тарифний план.

У Vodafone вартість сімки з Mobile ID — 100 грн, підключення послуги ЕЦП на рік — 150 грн, абонплата на місяць — 15 грн.

Lifecell наразі не надає такої послуги.

Що таке Mobile ID: технологія, яка ідентифікує особу за допомогою мобільного телефону, її можна використовувати для підписання електронні документів, отримання електронних держпослуг й авторизації в сервісах.

Автентифікація за Mobile ID доступна в новому сервісі «Електронний кабінет водія».

Запрацював електронний кабінет водія

У тестовому режимі запущено «Електронний кабінет водія». Доступ у кабінет — за електронним цифровим підписом, BankID і Mobile ID.

Для яких цілей можна використовувати електронний кабінет водія:

  1. Записатися в електронну чергу: вибрати послугу й локацію.
  2. Перевірити суми штрафів й оплатити їх онлайн.
  3. Перевірити статус авто: арешт, викрадення, застава.
  4. Отримати відомості про водійські посвідчення.
  5. Замовити індивідуальний номерний знак.
  6. У розділі «Перевірка ТЗ» можна перевірити кожне авто, зареєстроване в Україні, за унікальним 17-символьним VIN-кодом. Це відомості про дату й місце останньої реєстрації авто, його характеристики й рік випуску — безкоштовна інформація. Заплатите 45,68 грн — і дізнаєтеся про попередніх власників авто, а також про те, чи були ДТП за участю автомобіля.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки