Договори ЦПХ з офіціантами, скасування ключа ЕЦП по телефону

03 грудня 2018 Стане у пригоді для: Підприємці

РРО потрібно використовувати, навіть якщо приймаєте оплати тільки через термінал

Податкова роз'яснила: якщо підприємець 2-ї групи єдиного податку перевищив обсяг доходу в 1 млн грн на рік, він зобов'язаний використовувати касовий апарат. Навіть якщо приймає оплати тільки платіжними картками через POS-термінал (систему еквайрингу).

Про це сказано в ІПК ДФС від 20.11.2018 р. № 4888/ІПК/15-32-14-06-07.

Якщо ж підприємець торгує технічно складними побутовими товарами, які підлягають гарантійному ремонту, РРО він зобов'язаний використовувати за умовчанням, навіть якщо річна виручка менше 1 млн грн.

ФОП 1–2-ї груп мають платити ЄП, навіть якщо їх призвали на строкову службу

Підприємці-єдинники не зобов'язані подавати декларацію з ЄПЄдиний податок, якщо у звітному періоді не отримували доходу й не мають об'єктів оподаткування, які треба декларувати. 

Про це сказано в консультації в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 107.12 «Чи звільняється ФОПФізична особа — підприємець-єдинник від сплати ЄП і подання звітності у разі мобілізації на військову службу на особливий період».

Щоправда, ФОП на 3-й групі, у яких у звітному кварталі не було доходу, а в попередніх періодах був, усе-таки повинні задекларувати наростаючим підсумком отриманий раніше дохід, при цьому ЄП вони не платять.

А ФОП 1–2-ї груп усе одно мають сплачувати авансові щомісячні платежі з єдиного податку, навіть якщо доходу не отримують.

Не можна укладати цивільно-правовий договір з офіціантом

Спеціалісти Держпраці перевірили кафе в Рівненській області й виявили працівницю, яка на посаді офіціанта працювала за ЦПД. Власника кафе оштрафували на 111690 грн.

Це порушення ст. 24 КЗпП: виконання робіт за ЦПД з ознаками трудового договору.

Договори ЦПХ з фізичними особами

Предмет договору ЦПХДоговір цивільно-правового характеру, за яким працювала офіціантка: обслуговування столів: приймання замовлень у гостей закладу, внесення їх у комп'ютер, видача готових страв, видача рахунка, передача рахунка касиру, видача решти, прибирання столів у період найбільшого навантаження залу. А також прописана винагорода в розмірі 10 грн за один стіл, що фіксує адміністратор.

Інспектори Держпраці дійшли висновку, що неодноразова послуга — це виконання трудових функцій офіціанта. До того ж у договорі між ФОП й офіціантом прописано період і час виконання роботи, а послуга надається не одноразово, а щодня протягом певного періоду.

Справу розглянуто в суді, й вимоги Держпраці визнали правомірними.

Підприємець має оплачувати витрати на повернення товару й платити податки

Якщо товар був куплений в інтернет-магазині, покупець повернув його й переслав продавцю експрес-доставкою «Нової пошти», продавець має відшкодувати покупцю витрати на пересилання.

Але це не все: сума таких витрат включається до оподатковуваного доходу як додаткове благо й обкладається ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб й військовим збором на загальних підставах. І продавець як податковий агент повинен відобразити цю суму в розрахунку № 1ДФ під ознакою доходу «126».

Такий несподіваний висновок зробила ДФС в ІПК від 21.11.2018 р. № 4899/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Також у консультації сказано, що якщо покупець хоче повернути товар, який придбав поза магазином, ТЦ або офісом, він має повідомити продавця, як буде здійснено повернення. Тоді будь-які витрати з повернення покладаються на продавця (виконавця) — він повинен відшкодувати такі витрати споживача. Договором може передбачатися, що товар, відправлений поштою, в разі розірвання договору повертають теж поштою.

Щоб скасувати ЕЦП, можна зателефонувати до АЦСК

Заяву про скасування сертифіката ключа ЕЦПЕлектронний цифровий підпис можна подати в усній формі. Для цього потрібно зателефонувати до АЦСК податкової за номером 044 284 00 10 і повідомити адміністратору ідентифікаційні дані власника кваліфікованого сертифіката: ПІБ, податковий номер і ключову фразу голосової автентифікації, яку вказували, коли подавали заяву про тримання ключа.

Якщо ключова фраза збіжиться з вашими даними — ключ скасують.

Скасовувати ключ ЕЦП потрібно, якщо він був скомпрометований, якщо пароль або файл ключа став доступний третім особам, а ще якщо ви закриваєте ФОП і не бажаєте використовувати ключ як фізособа.

Ще ключ ЕЦП можна заблокувати за допомогою програми «ІІТ Користувач ЦСК-1». Її можна завантажити на сайті АЦСК і встановити на комп'ютер.

Майте на увазі: якщо скасували сертифікат, поновити його вже не можна.

За борги з податків можуть не випустити за кордон

Якщо невчасно платите податки або зовсім їх не платите, це може стати причиною, через яку вас не випустять за межі України. На це звернули увагу фахівці ГУ ДФС у Харківській області.

Правда, таке обмеження може застосовуватися лише за рішенням суду. А суд може його винести, якщо боржник не виконав прийняті раніше рішення суду або інших органів (посадових осіб) й ухиляється від виконання зобов'язань.

Відповідне подання суд розглядає негайно, вас навіть можуть не сповістити про це, для суду достатньо участі державного (приватного) виконавця.

Податківці уточнили, що активізували роботу в цьому напрямі та є позитивна для органів ДФС судова практика. Тобто вже прийнято ряд рішень щодо обмеження фізосіб на виїзд за кордон.

Рентна плата в єдинника

Податкова роз'яснила: якщо підприємець-єдинник є первинним водокористувачем, він має бути платником рентної плати за спецвикористання води, а отже повинен отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

Також у ДФС нагадали, що єдинники 1–3-ї груп не мають права видобувати й реалізовувати корисні копалини, крім корисних копалин місцевого значення. Тож податкова має право анулювати реєстрацію платника єдиного податку підприємцеві, якщо він видобуває корисні копалини.

Лист ДФС від 16.11.2018 р. № 4854/Д/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Вихідні в грудні

Кабмін нагадав роботодавцям, що в грудні буде 11 вихідних і 20 робочих днів.

25 грудня — Різдво за Григоріанським календарем, це вівторок, тому роботодавці можуть перенести робочий день із понеділка, 24 грудня, на суботу, 22 грудня (розпорядження КМУ № 1-р).

Також рекомендується перенести робочий день із понеділка, 31 грудня, на суботу, 29 грудня, щоб на новий рік відпочивати з 30 грудня по 1 січня.

Держспоживслужба може прийти з перевіркою без попередження

У 2019 році Держспоживслужба здійснюватиме держконтроль без попередження. Це не стосується аудиту — про нього повідомляють рекомендованим листом, який вручають керівнику або його представнику під розписку чи електронною поштою.

Держслужба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів перевіряє якість продуктів, дотримання вимог санітарного законодавства.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки