Ключ ЕЦП можна отримати дистанційно, штрафи за невиплату авансу

12 листопада 2018 Стане у пригоді для: Підприємці

Власники ЕЦПЕлектронний цифровий підпис податкової тепер можуть отримувати їх віддалено

Запрацював сервіс податкової для дистанційного отримання сертифікатів відкритих ключів ЕЦП. Скористатися ним можуть лише діючі користувачі ключів ЕЦП податкової: якщо строк дії ключа закінчується, щоб отримати новий, більше не треба йти до податкової.
Якщо ключ пошкоджений або ви забули пароль, скористатися сервісом не вдасться.
Як це працює:

Встановіть на комп'ютер програму «ІІТ Користувач ЦСК-1». 

Виберіть пункт меню «Сертифікати та СВС», далі виберіть пункт «Сформувати новий сертифікат». На екрані з'явиться захищений робочий стіл, виберіть носій, де зберігається ваш ключ ЕЦП (це може бути флешка або захищена папка), вкажіть пароль ключа. Натисніть «Зчитати».

З'явиться вікно з текстом договору приєднання до надання електронних послуг, натискаєте «Підписати».

На екрані з'явиться вікно з вашими даними. Якщо реєстраційні дані вашого ФОПФізична особа — підприємець — адреса, податкова — змінилися, згенерувати ключ дистанційно не вийде. Доведеться отримувати особисто в податковій або в іншому АЦСК.

Змінити можна номер телефону, фразу для голосової автентифікації та запитання до фрази.
Потім натисніть на «Згенерувати на поточний носій», виберіть папку, куди треба зберегти ключ, і введіть пароль.

Нова форма реєстраційної картки на отримання ключа ЕЦП

7 листопада набули чинності нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису: договір про надання послуг електронного цифрового підпису; реєстраційні картки для фізичної особи і СПД тощо. 

Фізичні особи та СПД тепер можуть отримувати послуги від АЦСК податкової лише особисто, без довірених осіб.

Держпраці роз'яснила, як штрафує за невиплату авансу

Відповідно до закону роботодавець зобов'язаний виплачувати працівникам зарплату не рідше двох разів на місяць, проміжок між виплатами не повинен перевищувати 16 календарних днів.
Аванс за першу половину місяця слід виплатити не пізніше 22-го числа місяця. І роботодавець не може самовільно прийняти рішення не платити. Якщо ж виплачуєте зарплату один раз на місяць замість двох, вас можуть оштрафувати на 3723 грн.

За другу половину місяця заплатити працівнику треба до 7-го числа місяця, що настає за відпрацьованим.

Також Держпраці нагадала, що порушення строків виплат більш ніж за один місяць — це привід для штрафу в 11169 грн (трикратному розмірі мінімальної заробітної плати). абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП.

ПДФО і ВЗ потрібно платити за місцем реєстрації підприємця

Спеціаліст податкової відповіла на запитання: куди підприємець як податковий агент має перераховувати ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб і військовий збір за найманих працівників, якщо зареєстрований в одному місті, а веде діяльність в іншому.

Так, на думку податкової, податковий агент — ФОП має сплачувати утримані з виплат працівникам податки і збори за місцем своєї реєстрації підприємцем. Навіть якщо діяльність веде в іншому місті чи області. Туди ж слід подавати звітність за формою 1ДФ.

ФОП-турагентам не можна оформляти операції за допомогою квитанції ПО-Д2

На думку ДФС, квитанція за формою № ПО-Д2 призначена для оформлення побутових послуг, які надаються в присутності замовника, а туристичні послуги такими не є. Продаж турів, екскурсій тощо — не побутові послуги, до того ж надаються пізніше, ніж оформляється договір.
При цьому податківці нагадали, що оприбутковувати готівку треба в день її отримання — оформляти операцію чеком РРО або розрахунковим документом, заповненим вручну.
ІПНК від 08.10.2018 р. № 4307/К/99-99-13-01-02-14/ІПК

У Держстаті пояснили, що для майнінгу криптовалюти підходить код КВЕД 64.19

Держстат роз'яснив, що класифікувати діяльність із майнінгу та реалізації криптовалют можна за кодом КВЕД 64.19 «Інші види грошового посередництва», а для торгівлі та обміну — за кодом 66.19 «Інша допоміжна діяльність у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення». Обидва коди заборонені на спрощеній системі оподаткування. Такі рекомендації дають експерти Робочої групи статистичної організації Європейської Комісії, про це йдеться в листі Держстату від 05.10.2018 р. № 14.4-09/435-18.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки