Нові форми для єдинників, мораторій на перевірки використання РРО

20 жовтня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Президент просить Кабмін підготувати законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП щодо дотримання порядку застосування РРО.

Нові форми документів для єдинників

Мінфін затвердив нові форми документів для єдинників (наказ Мінфіну № 308):

  • заяви про застосування спрощеної системи;
  • розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему;
  • запиту про отримання виписки з реєстру платників ЄП;
  • виписки з реєстру платників ЄП.

Нові форми почнуть діяти відразу після публікації, до цього користуйтеся старими.

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування — 2019

1-й групі можуть збільшити ліміт доходу та дозволити наймати працівників

Президент підписав Указ № 761/2019, згідно з яким Кабмін за два тижні має розробити й внести на розгляд Верховною Радою законопроект про збільшення ліміту доходу, зараз 300 тис. грн, дозволити використовувати працю найманих осіб і розширити перелік видів діяльності, якими можна займатися на 1-й групі ЄП. 

1-а група ЄП

Мораторій на перевірки використання РРО

В Указі № 761/2019 Президент також просить Кабмін підготувати законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП щодо дотримання порядку застосування РРО й пом'якшення відповідальності за порушення порядку подання звітності з РРО.

Мораторій не буде стосуватися СПД, які займаються високорентабельними видами діяльності з істотними ризиками ухилення від податків.

А тим часом: ДПС обіцяє перевірити, як справи з РРО у продавців складної побутової техніки

Податківці пообіцяли посилити контроль за реалізацією побутової техніки у відповідь на результати дослідження, згідно з яким 75% інтернет-магазинів не видають покупцям фіскальні чеки під час продажу складної побутової техніки, хоча такі продавці зобов'язані використовувати РРО ще з 2017 року.

У ДПС відрапортували: з 08.05.2017 р. провели 4129 перевірок у таких реалізаторів, за результатами застосовано 38,5 млн грн штрафних санкцій. 

Закони щодо РРО для всіх підписано

Президент підписав Закони № 128-ІХ і № 129-ІХ про внесення змін у до ЗУ «Про РРО» і ПКУ.

Що чекає підприємців:

Впровадження програмних РРО, функцію програмного РРО зможе виконувати планшет або смартфон із відповідною програмою. Податкова таке програмне забезпечення має надати безкоштовно. Зареєструвати програмне РРО можна буде через кабінет платника.

З 1 жовтня 2020 року почне діяти кешбек для споживачів — компенсація покупцю 100% вартості покупки за рахунок частини штрафів за порушення вимог щодо РРО, які застосують до СПД за його скаргою. Тобто покупець-скаржник отримує і кешбек, і товар.

З 1 жовтня 2020 року РРО зобов'язані будуть використовувати ФОП, які:

  • продають технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту; ліки, медвироби та надають послуги у сфері охорони здоров'я;
  • продають ювелірку та вживані товари в магазинах;
  • власники кафе, ресторанів, закладів швидкого харчування, готелів, а ще турагентства й туроператори;
  • продавці текстилю, деталей і приладдя для авто.

За невикористання РРО буде штраф: 100% від суми покупки при першому порушенні й 150% — при кожному наступному.

З 1 січня 2021 року зобов'язані використовувати РРО всі ФОП незалежно від ліміту в 1 млн грн і видів діяльності. Право не використовувати РРО залишили тільки 1-й групі ЄП.

З 1 січня 2021 року ліміт доходу для ФОП 2-ї групи підвищать із 1,5 до 2,5 млн грн.

Коли вартість медогляду оподатковують

Податківці роз'яснили, чи включати чи ні вартість медогляду працівників до їхнього оподатковуваного доходу, залежить від того, чи передбачає професія людини проходження обов'язкового профмедогляду.

За законом роботодавець за свій рахунок зобов'язаний оплачувати регулярний профмедогляд працівників, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення та може призвести до поширення інфекційних хвороб (ст. 21 ЗУ № 1645-III). Перелік професій затверджений постановою КМУ № 559.

Витрати на медогляд не включають до доходу працівника, якщо його професія передбачає проходження обов'язкового профмедогляду.

Якщо професія співробітника не зазначена в переліку з постанови № 559, а роботодавець оплатив для нього медогляд, його вартість включають у загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід працівника й обкладають 18% ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб й 1,5%ВЗВійськовий збір, відображають у розрахунку № 1ДФ з ознакою доходу «143». 

Медичні огляди у працівників ФОП

Держпраці роз'яснила, чому вагітним не можна влаштовувати випробувальний строк

У Держпраці дорікнули, що при працевлаштуванні жінок часто запитують, а не чи вагітна вона на момент працевлаштування, і нагадали, що за законом заборонена будь-яка дискримінація за статевою ознакою (ст. 24 Конституції України, ст. 2 КЗпП).

Прийняття на роботу. Заборонено відмовляти у працевлаштуванні через вагітність жінки або через наявність дітей до 3 років, а також самотнім матерям із дітьми до 14 років або дитиною-інвалідом.

У випадку з таким здобувачем роботодавець зобов'язаний письмово повідомити причину. А жінка має право оскаржити таку відмову в суді.

Випробувальний строк заборонено встановлювати вагітним, самотнім матерям дітей до 14 років або дитини з інвалідністю (ст. 26 КЗпП).

Декрет працівниці ФОП

Якщо жінка не повідомила про вагітність при прийнятті на роботу, а сповістила про це під час проходження випробувального строку, заборонено звільняти її через непроходження випробувального строку з ініціативи роботодавця (ст. 184 КЗпП).

Для підтвердження вагітності жінка повинна надати відповідний медичний висновок роботодавцю. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки