IBAN-рахунки для сплати податків, округлення сум у чеку

28 вересня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

З 1 жовтня монети номіналом 1, 2 і 5 копійок виводять з обігу, Нацбанк нагадав, як округляти суми при розрахунках готівкою.

Нові рахунки для сплати податків і зборів за стандартом IBAN

З 1 жовтня 2019 року почнуть діяти бюджетні рахунки для сплати податків і зборів до державного й місцевих бюджетів, що відповідають стандарту IBAN.

Знайти їх можна на сайті Держказначейства, завантажуйте весь Excel-файл і шукайте свій населений пункт. 

Також нові рахунки вже розміщені на сайтах обласних податкових.

З 1 жовтня 1-, 2- і 5-копійчані монети не використовуються

До 18 жовтня підприємці можуть здати залишки дрібних монет у банки для зарахування на рахунки. Поступово Нацбанк вилучатиме з обігу монети номіналом 25 копійок.

Українці можуть обміняти монети номіналом 1, 2 і 5 копійок на монети й банкноти інших номіналів у банках України до 30 вересня 2020 року включно, у Нацбанку та уповноважених банках (Ощадбанку, ПриватБанку, Райффайзен Банку Аваль) — до 30 вересня 2022 року.

Округлятимуть лише підсумкову суму в чеку простим арифметичним методом. Якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки — вона округляється до 0 у бік зменшення (вигода покупця). Якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок — округляється до 0 у бік збільшення (вигода продавця). При безготівкових розрахунках сума в чеку округлятися не буде.

Дані з кабінету платника можна використовувати під час спорів із податковою в суді

Інформацію про стан розрахунків із бюджетом з кабінету платника можна використовувати при оскарженні рішень податкової. 

Податківці нагадали, що за п. 56.1 ПКУ рішення податкової, з якими не згоден СПД, можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку.

Інформацію про сплату податків і зборів у кабінеті платника можна переглядати в режимі реального часу — відображається зведена інформація про стан на момент звернення, за кожним видом платежу.

При адміністративному чи судовому оскарженні рішень ДПС платник має право використовувати інформацію про стан розрахунків із бюджетом, отриману через меню «Стан розрахунків з бюджетом».

Єдиний звіт із ЄСВ й ПДФО треба подавати з 2021 року

Законодавство щодо впровадження єдиної звітності з ЄСВ й ПДФО набуде чинності з 1 січня 2021 року. Перший раз подавати єдиний звіт треба буде за I квартал 2021 року.

Зміни до Закону про ЄСВ

У Парламенті зареєстровано законопроект № 2166, яким пропонується внести зміни до статей 4 і 7 ЗУ «Про ЄСВ» і поширити пільги зі сплати внеску на пенсіонерів, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Також пропонується звільнити від сплати ЄСВ за себе тих, хто веде один вид діяльності одночасно як ФОП і самозайнята особа.

Коли ФОП-стоматологи використовують РРО

Податківці роз'яснили, що ФОП-стоматологи на ЄП не зобов'язані застосовувати РРО, якщо обсяг доходу протягом календарного року до 1 млн грн, якщо ліміт перевищили — використовувати РРО потрібно.

Нагадаємо, зобов'язані використовувати РРО єдинники, які реалізують лікарські засоби і/або вироби медпризначення, незалежно від того, перевищено ліміт в 1 млн грн чи ні.

Книга обліку має бути на робочому місці ФОП

Податківці нагадали перелік документів, які мають бути на робочому місці у ФОП.

У підприємців 1–2-ї та у неплатників ПДВ 3-ї групи це книга обліку доходів, а в неплатників ПДВ — книга обліку доходів і витрат.

Все, що потрібно знати підприємцю про книгу обліку доходів

Робити записи в книгу треба за підсумками дня, готівковій й безготівкові надходження фіксуються окремо.

Виписки з реєстру платників ЄП на робочому місці в підприємця може й не бути, її ФОП отримує за бажанням. 

Як штрафують, якщо в чеку РРО є не всі реквізити

ДПС нагадала: якщо в чеку РРО немає хоча б одного обов'язкового реквізиту, СПД можуть оштрафувати.  

Документ не є розрахунковим, якщо відсутній хоча б один обов'язковий реквізит.

До СПД, які проводять розрахунки з порушенням законодавства, застосовують штраф у розмірі від 2 до 5 НМДГ. На посадових осіб чекає штраф від 5 до 10 НМДГ (ст. 1551 КпАП).

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки