Інтернет-еквайринг і РРО, як оформити повернення, зміна даних ФОП

08 квітня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Рахунки фізособи не можна використовувати для підприємницьких потреб, коли подавати заяву, якщо змінюється ПІБ, адреса, група єдинника.

Як оформляти повернення, якщо оплата була безготівковою

Якщо оплату від клієнта отримали безготівково (з рахунку на рахунок, через касу банку на рахунок) і ці гроші треба повернути, повернення слід проводити теж у безготівковій формі на рахунок — через банк.

При готівкових розрахунках або коли клієнт платив карткою, повернення проводять через РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). й оформляють розрахунковий документ. Клієнту, який платив карткою, гроші треба повернути на його розрахунковий рахунок.

Податківці нагадали, що оплати вважаються безготівковими, коли покупець перераховує гроші зі свого рахунку на рахунок продавця або через касу банку на рахунок продавця (ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 26.03.2019 р. № 1264/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Як оформити повернення

Повернення товару в єдинника

ДФСДержавна фіскальна служба нагадала ФОПФізична особа — підприємець-єдинникам, що в дохід не треба включати гроші, які повертають покупцю, якщо повертають товар, розірвали договір або за листом-заявою про повернення оплати/авансу (ІПК ДФС від 22.03.2019 р. № 1170/6/99-99-13-02-03-15/ІПК).

Оплата через інтернет-еквайринг і РРО

Податківці в індивідуальній консультації заявили, що обов'язково використовувати РРО й видавати покупцю фіскальний чек під час доставки товару, якщо клієнт через інтернет замовив товар і оплатив його платіжною карткою через платіжну систему: WayForPay, LiqPay, FONDY, Portmone тощо (ІПК від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

Ще фіскали нагадали, що не обов'язково використовувати РРО, якщо розрахунки проводите виключно в безготівковій формі, за законом це переказ грошей з рахунку на рахунок, через установу банку.

Також у ДФС зауважили, що індивідуальну консультацію може використовувати виключно платник податків, якому вона надана, але на практиці ІПК часто застосовують і до інших платників.

В ІПК від 28.03.2019 р. № 1303/ІПК/26-15-14-09-01-15 податкова дійшла висновку, що якщо рахунок на оплату товару згенерований на сайті й оплачений не платіжною карткою через інтернет-еквайринг, а через банк — готівкою через касу, РРО не застосовуються.

Рахунки фізособи не можна використовувати для підприємницьких потреб

Податкова нагадала: ФОП не можуть використовувати свій рахунок фізособи для операцій, пов'язаних із підприємницькою діяльністю, — платити контрагентам або приймати оплати від клієнтів. 

Коли подавати заяву: зміна ПІБ, адреси, групи єдинника

Підприємець змінив прізвище, ім'я чи по батькові. Заяву треба подати протягом місяця після змін (п. 298.4 ПКУ). 

Змінилася податкова адреса, місце ведення діяльності, види господарської діяльності — подати заяву до ДФС треба:

  • 1–2-а групи — не пізніше 20-го числа місяця, що йде за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 ПКУ).
  • 3-я група — разом із декларацією з ЄП за квартал, у якому відбулися зміни (п. 298.6 ПКУ).

Зміна групи ЄП — заяву подаєте:

  • якщо перевищили обсяг доходу для своєї групи — до 20-го числа місяця, що йде за кварталом, у якому відбулося перевищення, — для 1–2-ї груп (п. 293.8 ПКУ);
  • якщо переходите на іншу групу в добровільному порядку — не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового кварталу.

За бажанням платника контролюючий орган видає виписку з реєстру платників єдиного податку.

ДФС у Херсонській області.

Що вказувати у квартальній декларації про доходи новим ФОП

Новозареєстрований підприємець-загальносистемник подає декларацію за квартал, у якому почав вести діяльність, нагадали в ДФС. У ній із підприємницькими доходами він повинен показати й інші доходи (зарплату, доходи від оренди тощо), які отримав як звичайна фізособа, а також відомості про рухоме й нерухоме майно. Це доходи за період із початку року до дати держреєстрації ФОП.

ДФС роз'яснила, як нараховувати ЄСВ за договорами підряду

Фізособа виконує роботи за договором ЦПХДоговір цивільно-правового характеру, і винагорода вважається доходом не за основним місцем роботи. ЄСВЄдиний соціальний внесок нараховується на суму винагороди незалежно від суми, навіть якщо вона нижче за мінімалку. Але база нарахування внеску не повинна перевищувати 15 мінімалок — 62595 грн.

Працівник додатково виконує роботу за договором ЦПХ, і отримує винагороду за основним місцем роботи. До загальної бази нарахування ЄСВ за місяць включають як зарплату, так і його винагороду за договором ЦПХ. Якщо ж база нарахування ЄСВ вийде менше мінімалки, внесок розраховуєте від мінімальної зарплати.

ДФС у Харківській області

Якщо немає можливості виплатити зарплату за три дні до відпустки

Працівник терміново проситься у відпустку на кілька днів, а виплатити зарплату в строк не пізніше ніж за три дні до відпустки немає можливості. Як вчинити, розповіли в ДФС.

Щорічна відпустка працівника підприємця

Податкова послалася на положення Конвенції № 132 і відповіла: період відпустки узгоджується між працівником і роботодавцем, якщо необхідно частину щорічної відпустки отримати в стислий строк, у заяві працівник може написати, що згоден отримати належну йому зарплату в строки, визначені між ним і роботодавцем.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки