Як ДФС приймає звіти в неробочий час, як заповнювати нову форму Д5

28 січня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Як заповнювати графу 3 у звіті з ЄСВ

Податкова нарешті роз’яснила, як підприємцям заповнювати графу 3 у звіті з ЄСВЄдиний соціальний внесок за формою Д5 (консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 301.06).

ФОПФізична особа — підприємець на спрощеній системі. У розрізі кожного календарного місяця потрібно вказати суму не менше розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць.

ФОП на загальній системі й особам, які ведуть незалежну профдіяльність. Чистий оподатковуваний дохід (прибуток), зазначений у податковій декларації. У розрізі кожного місяця вкажіть середньомісячний оподатковуваний дохід. Як його визначити: чистий дохід за рік розділити на кількість місяців, упродовж яких ви були платником ЄСВ.

Зі свого боку Пенсійний фонд також дав роз’яснення щодо заповлення Д5.

Підприємці в таблиці 1 звіту з ЄСВ мають заповнити всі колонки. Єдинники вказують у колонках 3 і 4 однакові суми — мінзарплату, якщо сплачують ЄСВ у розмірі 22% від мінімалки.

ФОП на ЗС. Значення колонок 3 і 4 можуть відрізнятися. Колонка 3 — це суми чистого доходу, які мають збігатися з податковими даними, у колонці 4 — сума в межах максимальної величини.

Як заповнювати титульний аркуш Д5, якщо змінювали систему оподаткування

У Пенсійному фонді нагадали: якщо протягом року ФОП переходив із загальної системи на спрощену чи навпаки, при заповненні звіту з ЄСВ — Д5 він має на титульному аркуші вказати періоди роботи на кожній із систем.

Незалежно від фактичної дати початку і закінчення роботи на ЄП чи ЗС у полі «Початок періоду» вказуйте 1-ше число місяця, у полі «Кінець періоду» — останній календарний день місяця, бо ЄСВ сплачують за повний місяць. Тобто навіть якщо ви закрили ФОП посеред місяця, на титульному аркуші кінець періоду у вас повинен бути останнім днем ​​місяця.

Фахівці ПФ зазначили, що Д5 із помилками не вважається поданим, інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб і не буде зарахована до страхового стажу. Тож потрібно виправити помилки й повторно подати річний звіт.

Звіт із ЄСВ у підприємця

Як подавати Д5, якщо ФОП на ЄП займається незалежною діяльністю

Підприємці-єдинники, які одночасно займаються незалежною професійною діяльністю, подають до податкової звіт із ЄСВ за формою Д5:

  • до 11 лютого 2019 року — як ФОП;
  • до 1 травня 2019 року — як фізичні особі, що займаються незалежною профдіяльністю.

Також податківці нагадали, що особи, які ведуть незалежну профдіяльність, сплачують ЄСВ — 22% від доходу, який також оподатковується ПДФО. А якщо доходу не було, вони самостійно визначають базу нарахування ЄСВ, але не менше від мінімалки. Тобто в місяці, коли доходу нема, платіж не може бути менше 22% від мінзарплати.

Податківці розповіли, як приймають електронну звітність у неробочий час

Податківців запитали, як вони приймають електронну звітність, надіслану в неробочий час, свята й вихідні. І ось що вони відповіли: електронний кабінет працює 24 години щодня, крім часу технічного обслуговування. А проведення техобслуговування заборонено в останній день подання звітності й у будь-який інший день з 8 до 20 години.

Платник надсилає звіт онлайн протягом операційного дня. А операційний день — це частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг (п. 2 розд. 1 Порядку № 557), консультації в ЗІР, підкатегорія 135.03.

Податки з акційних подарунків покупцям

Податківці нагадали підприємцям, які проводять рекламні акції й роздають фізособам рекламний товар, що вартість такого подарунка не є доходом фізосіб і не оподатковується ПДФО, якщо вони роздаються невизначеному колу осіб (роз'яснення в ЗІР, підкатегорія 103.23.).

А ось якщо проводите рекламну кампанію і даруєте подарунки конкретним особам, їхня вартість — об'єкт оподаткування ПДФО. Доходи у вигляді подарунків, які не оподатковуються  — у пп. 165.1.39 ПКУ.

Як отримати довідку про доходи після закриття ФОП

Якщо закрили свою ФОП і вам треба отримати довідку про доходи за період роботи ФОП на підставі звітності, яку подавали до ДПІ, вам треба подати заяву в податкову.

ДФС зберігає облікові справи платників податків 5 років із моменту припинення діяльності. Тобто отримати довідку ви можете, лише якщо цей строк не закінчився, нагадала Луганська ДПІ.

Як закрити ФОП

Слід повідомляти податкову, коли приймаєте нових працівників

Держпраці застерегла, щоб роботодавці не забували повідомляти податкову, коли приймають нового працівника. Потрібно укласти з ним трудовий договір, оформити наказ про прийняття на роботу — без цього не можна допускати його до виконання обов'язків — і подати до податкової повідомлення про прийняття на роботу:

  • в електронному вигляді, можна через кабінет платника податкової. Потрібен ключ ЕЦП, щоб засвідчити документ;
  • на папері з копією в електронному вигляді;
  • тільки на папері, якщо трудові договори у вас укладені менш ніж із п'ятьма працівниками.

Як підприємцю оформити працівника

Чергового підприємця оштрафували за неоформленого продавця

У Хмельницькому фахівці Держпраці прийшли з інспекційним візитом до одного з магазинів, там був продавець, який продавав товари. Підприємця попросили надати документи, що підтверджують трудові відносини, але ФОП їх не мав. До того ж власник магазину почав виправдовуватися, що «продавець» підміняла справжнього працівника. У результаті підприємцю виписали штраф 125190 грн за неоформленого працівника.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки