Як отримати ключ ЕЦП дистанційно, заборгованість з ЄП

14 квітня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Єдинники не використовують касову книгу й касові ордери, торгівля алкоголем із міні-бару в мотелі й РРО, що можна писати у вакансіях.

Ключ ЕЦП податкової можна отримати дистанційно

АЦСК ДФСДержавна фіскальна служба нагадала, що користувачі, у яких є ключ ЕЦПЕлектронний цифровий підпис податкової і його строк незабаром закінчиться, можуть дистанційно сформувати нові сертифікати.

Важливо: якщо чинний ключ скомпрометовано або реєстраційні дані вашого ФОПФізична особа — підприємець — ПІБ, адреса, податкова — змінилися, згенерувати новий ключ віддалено не вийде.

Потрібно завантажити на сайті АЦСК програму «ІІТ Користувач ЦСК-1», відкрити її й діяти так:

  1. Виберіть «Сертифікати та СВС», далі виберіть пункт «Сформувати новий сертифікат». На екрані з'явиться захищений робочий стіл, відкрийте папку, де зберігається ваш поточний ключ ЕЦП (флешка чи захищена папка), введіть пароль ключа. Натисніть «Зчитати».
  2. З'явиться вікно з текстом договору приєднання до надання електронних послуг, натискаєте «Підписати».
  3. На екрані з'явиться вікно з вашими даними. Змінити можна номер телефону, фразу для голосової автентифікації та запитання до фрази.
  4. Потім натисніть «Згенерувати на поточний носій», виберіть папку, куди треба зберегти ключ, і введіть пароль.

Як отримати ключ ЕЦП

Єдинники не використовують касову книгу й касові ордери

У ДФС нагадали підприємцям-єдинникам, які проводять розрахунки готівкою, що касову книгу вони не ведуть, а прибуткові касові ордери не виписують.

А на вимогу покупця зобов'язані надати документ, який підтверджує факт продажу, це може бути чек РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). або товарний чек, розрахункова квитанція. 

Фіскальні й товарні чеки: коли видавати

Якщо місцева рада не встановила ставку ЄП

Для певних видів діяльності ставки ЄПЄдиний податок для 1–2-ї груп установлюють сільські, селищні, міські ради. Якщо ж місцева рада не прийняла рішення — для окремого виду діяльності не встановила ставку, то використовувати треба мінімальну ставку ЄП, установлену цією радою для єдинників (ДФС у Волинській області). 

Для довідки: ставка ЄП для 1-ї групи — до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, у 2019 році — 192,10 грн на місяць.

Для 2-ї групи — до 20% мінімальної зарплати, у 2019 році це 834,6 грн на місяць.

Як платити єдиний податок

За борги реєстрацію єдинника анулюють

Львівські податківці нагадали: реєстрацію єдинника анулюють, якщо у ФОП два квартали поспіль тягнеться несплачена заборгованість із єдиного податку. 

Дізнатися, чи маєте ви заборгованість, можна в кабінеті платника, у розділі «Розрахунки з бюджетом».

Торгувати алкоголем із міні-бару в мотелі треба через РРО

Податкова в ІПКІндивідуальна податкова консультація. відповіла на запитання про використання касового апарата при розрахунках за алкогольні напої з міні-барів у мотелях. На думку ДФС, при продажі алкоголю з міні-бару в мотелі обов'язково використовувати РРО при безпосередніх розрахунках, у тому числі при використанні платіжних карток (ІПК від 05.04.2019 р. № 1460/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

У вакансіях можна не вказувати зарплату й не можна писати про вік

Держпраці нагадала, що у вимогах до майбутніх працівників заборонено вказувати обмеження щодо віку, пропонувати роботу тільки жінкам або тільки чоловікам, можливий виняток для роботи, яку може виконувати лише представник певної статі, вимагати відомості про особисте життя (ст. 11 ЗУ «Про зайнятість населення»).

Крім цих обмежень, ще заборонено в рекламі про вакансії віддавати перевагу представникам певної раси, кольору шкіри, вказувати вимоги щодо політичних, релігійних та інших переконань, мови, місця проживання, майнового стану тощо (ст. 241 ЗУ «Про рекламу»).

Зазначати розмір зарплати у вакансії не обов'язково, така вимога не передбачена в законодавстві.

А в рекламі агентств працевлаштування й компаній, які займаються посередництвом у працевлаштуванні, має бути примітка, що заборонено отримувати винагороду чи комісію від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи й сприяння в працевлаштуванні. Якщо порушите цю умову, загрожує штраф — 41730 грн (10 мінімалок), платити штраф потрібно у Фонд соцстраху. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки