Книгу обліку для ФОП хочуть скасувати, електронні трудові договори

08 грудня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Новий законопроект: підприємцям 1–2-ї та 3-ї груп без ПДВ та ФОП на загальній системі можуть скасувати обов'язок вести книгу обліку доходів.

Книгу обліку скасують для ФОП 1–3-ї груп

У законопроекті № 2524 пропонується скасувати обов'язкову реєстрацію книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат

А підприємцям 1–2-ї груп і 3-ї групи без ПДВ, ФОП на загальній системі скасують обов'язок вести книгу обліку.

За бажанням платник може вести книгу, якщо він повідомив про таке бажання. Лише в цьому разі до нього застосовуватимуть штрафи за неведення чи помилки в книзі.

Штрафи у ФОП: книга обліку, РРО, працівники, ліцензії

Трудові договори укладатимуть в електронному вигляді

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект № 2260, у якому передбачена норма складання кадрових документів в електронній формі. Роботодавець зможе укладати з працівниками не лише паперові трудові договори, а й електронні. Правда для цього у обох має бути ЕЦП.

Відповідні зміни буду внесені в КЗпП. 

Фізособам хочуть дозволити вести індивідуальну діяльність

Зареєстрований законопроект № 2511, у якому пропонується надати фізособам право на індивідуальну діяльність. Мова про надання 19 видів побутових послуг населенню й діяльності в сфері народних художніх промислів, у тому числі продаж самостійно виготовлених виробів.

Доходи таких фізосіб оподатковуватимуть за ставкою 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, це 210,2 грн на місяць у 2020 році (01.01.2020 р. прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнюватиме 2102 грн).

Ліміт доходу на рік — не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму. Вести облік доходів і витрат, подавати декларацію про доходи й застосовувати РРО вони не повинні будуть.

Податкова надсилатиме повідомлення-рішення в кабінет платника

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 2524, у якому пропонується спростити роботу підприємців із кабінетом платника.

  1. У кабінеті будуть відображатися копії податкових повідомлень-рішень та інші документи, які податківці направляють платнику.
  2. Реалізують автоматичну реєстрацію отриманих від СПД документів.
  3. Податківці повинні будуть листуватися з платниками податків через кабінет, якщо особа подала заяву про таке бажання.
  4. Будуть відображатися дані про суму й дату погодження грошового зобов'язання, визначеного ДПС.
  5. У випадку помилок через технічний збій у роботі електронного кабінету платнику буде легше довести свою невинність: скасують обов'язкове підтвердження техадміном/методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

Також планується скасувати обов'язок подавати заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів після реєстрації/відновлення електронних ключів.

Ключ ЕЦП: отримання, продовження, скасування

Як заповнювати рядок 4 Розрахунку доходу при переході на спрощену систему

Податківці роз'яснили, як заповнювати рядок 4 Розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему.

Перехід: із загальної системи на спрощену, з єдиного податку на ЗС

Порядок заповнення рядка 4 «Відомості про державну реєстрацію протягом календарного року: первинна або повторна» залежить від того, чи приймав ФОП рішення про самоліквідацію.

  1. Якщо протягом календарного року, що передує року переходу на спрощену систему, таке рішення ФОП не приймав, у рядку 4 ставите відмітку напроти «первинна».
  2. Якщо протягом одного календарного року підприємець самостійно прийняв рішення про ліквідацію ФОП, але через якийсь час знову зареєстрував ФОП, при заповненні рядка 4 ставите позначку напроти слова «повторна» (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.12).

Українцям пообіцяли доступні кредити на бізнес

Президент України анонсував запуск держпрограми «Повертайся і залишайся», мета якої — сприяти поверненню українців із-за кордону в Україну. 

Перший етап програми — надання доступних кредитів на бізнес на суму до 1,5 млн грн на 5 років. Умови: 

  • 5% — для нового та діючого бізнесу, якщо буде створено мінімум 2 нових робочих місця;
  • 7% — для бізнесу з виручкою до 25 млн грн, який не створить нові робочі місця. За кожного найнятого працівника — зниження ставки на 0,5%;
  • 9% — для діючого бізнесу з виручкою 25–50 млн грн.

А Нацбанк ввів новий підхід до оцінки кредитного ризику підприємців при ухваленні рішень щодо видачі кредиту.

При видачі кредитів до 5 млн грн, банки будуть використовувати портфельний підхід. Ключовий фактор оцінки позичальника — своєчасність погашення боргу. Поки немає прострочень, надані ФОП кредити будуть вважатися якісними. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки