Місце ведення діяльності в заяві єдинника, земельний податок, ЄСВ

30 листопада 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Яке місце ведення діяльності вказувати в заяві про застосування спрощеної системи, якщо воно заздалегідь невідоме.

Як заповнювати «місце здійснення діяльності», якщо не знаєте, де працюватимете

Податківці роз'яснили, як заповнювати поле 6 «Місце здійснення господарської діяльності» у новій формі заяви про застосування спрощеної системи, якщо місце провадження діяльності заздалегідь невідоме.

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування — 2019

Якщо йдеться про невизначені місця (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), у графі «Область, район, населений пункт» пишіть «Надання послуг на території України» і/або «Торгівля на території України». Решту граф поля 6 не заповнюєте (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.01).

ФОП на ЄП має сплачувати земельний податок, якщо щось будує на своїй ділянці

У податковій службі нагадали: ФОП 1–3-ї груп ЄП, які використовують землю в госпдіяльності, не платять податок і не подають із нього звітність (п. 297.1 ПКУ).

А от будівництво об'єктів на цій землі, у тому числі виробничих, на думку податківців, не вважається використанням земельної ділянки в підприємницькій діяльності, отже звільнення від сплати земельного податку не діє.  

Податківці роз'яснили, що таке повторне порушення за неподання звітності з ЄСВ

Так, за несвоєчасне подання, неподання, подання не за встановленою формою звітності з ЄСВ штрафують на 170 грн (це НМДГ) (п. 7 ч. 11 ст. 25 ЗУ «Про ЄСВ»). Якщо протягом року таке порушення повторюється, штраф буде вже 1020 грн (60 НМДГ).

Як пояснили податківці, строк «протягом року» не прив'язаний до календарного року. Тобто повторним вважається порушення, за яке СПД уже платив штраф протягом року. 

Бланки для подання заяв у ЦОП податкової — безкоштовні

Податківці повідомили, що забезпечують відвідувачів центрів обслуговування платників ДПС кульковими ручками, папером і безкоштовними бланками заяв для одержання адмінпослуг, декларацій (консультація в ЗІР, підкатегорія 140.05).

Перевірте, чи зняли вас з обліку в ДПС, якщо припинили діяльність до 2017 року

ДПС рекомендує ФОП, які до 2017 року вели підприємницьку діяльність, а зараз не ведуть, перевірити факт закриття ФОП у Єдиному держреєстрі.

Адже з 1 січня 2017 року для ФОП на ЗС почав нараховуватися ЄСВ, незалежно від того, веде особа діяльність чи ні. І якщо діяльність не ведете, а ФОП не закрили, може виявитися, що утворилася заборгованість із внеску.

Якщо виявиться, що процедура припинення ФОП не завершена, можна провести її, навіть якщо є заборгованість із ЄСВ і податковий борг. ЄСВ і штраф за його несплату до фактичної дати припинення ФОП усе одно доведеться сплатити. Строку давності для нарахування ЄСВ, застосування штрафних санкцій немає, також заборгованість із внеску не підлягає списанню.  

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки