На ЄП не можна використовувати LiqРау, підвищення штрафів за неоформлених працівників

31 грудня 2018 Стане у пригоді для: Підприємці

Підприємцям на ЄП не можна використовувати розрахунки через LiqРау

Несподіваного висновку дійшла київська податкова в ІПКІндивідуальна податкова консультація.: розрахунки через електронні платіжні системи, зокрема LiqРау, не відносяться до грошових розрахунків, а тому заборонені на спрощеній системі.

Раніше податкова нічого проти LiqРау не мала, а лише вимагала, щоб єдинник використовував РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат)., якщо приймає оплати переказом через цей сервіс ПриватБанку (лист ДФСДержавна фіскальна служба № 5295/К/99-99-22-07-03-14).

Які аргументи в податкової: безготівкові розрахунки — це перерахування готівки через касу банку на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки банк проводить на підставі розрахункових документів — паперових чи електронних.

Електронні гроші — це засіб проведення платежів в обмін на грошові кошти, і відповідно до законів України вони не є грішми (лист НБУ № 25-109/5294).

Оскільки негрошові розрахунки на ЄПЄдиний податок заборонені, то здійснення розрахунків через електронні платіжні системи, зокрема LiqРау, — це порушення умов перебування на спрощеній системі.

Якщо єдинник використовує електронні платіжні системи, він зобов'язаний перейти на загальну систему з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків (пп. 4 пп. 298.2.3 ПКУ). А доходи, отримані через електронні платіжні системи, треба відобразити в декларації окремо від решти й сплатити з них єдиний податок за ставкою 15%.

Джерело: ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 20.12.2018 р. № 5313/ІПК/26-15-13-06-09.

ПриватБанк, в свою чергу, відзначає, що LiqРау не зареєстровано, як платіжну систему, і користувачі LiqРау, отримують виручку за продані товари в безготівковій формі на рахунок. Тож мова про електронні гроші не йде.

Окрім того, ПриватБанк пообіцяв безкоштовну юридичну підтримку підприємцям, які будуть оскаржувати дії ДФС щодо права перебувати на спрощеній системі й використовувати LiqРау для прийому платежів в інтернеті.

РРО при операціях з електронними грошима

Податкова дала роз'яснення щодо роботи з електронними грошима й того, у яких випадках при цьому використовувати РРО.

ДФС вважає: використовувати електронні гроші можна як у ролі торговця, коли приймаєте оплату ЕГ за товари й послуги, так і в ролі користувача, коли оплачуєте ними покупки. На підставі договору з банком відкривають два електронні рахунки (гаманці) — один для отримання електронних грошей, а другий для розрахунків.

Для оплати покупок треба за реальні гроші купити електронні. Вони зараховуються на електронний гаманець, а потім їх можна використовувати. Поповнювати гаманець можна з рахунку або через платіжний термінал.

Отримані електронні гроші можна перевести в готівку чи на банківський рахунок.

Отже, при купівлі електронних грошей за готівку треба застосовувати РРО. Якщо купуєте електронні гроші в безготівковій формі, при переказі з банківського рахунку споживача на банківський рахунок одержувача, РРО не застосовується.

Про це ДФС написала в ІПК від 17.12.2018 р. № 5261/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Із роз'яснення незрозуміло, про які операції йдеться, тому якщо працюєте з електронними грішми, радимо отримати від ДФС індивідуальну письмову консультацію.

Портативний РРО для розрахунків біля квартири: думка податкової

Податківці вважають, що застосовувати РРО можна тільки в господиниці, зазначеній у реєстраційному посвідченні на пристрій. Це може бути магазин чи пересувний об'єкт — магазин на колесах.

РРО: кому використовувати і як зареєструвати

Переказувати гроші можна за допомогою терміналів і через пункти приймання готівки. Розрахунки поза межами робочого місця касира не передбачені.

Про це сказано в ІПК ДФС від 14.12.2018 р. № 5229/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Податківці можуть відмовитися приймати звіт, навіть якщо надіслали квитанцію «Прийнято»

Податкова може надіслати платнику електронне повідомлення про відмову прийняти звіт уже після того, як підприємець отримав другу квитанцію за цим звітом. І має перелічити причини відмови в такому повідомленні (консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 135.03).

Підвищення розміру штрафів за неоформлених працівників

Держпраці нагадала, що разом зі збільшенням мінзарплати з 2019 року зростуть і штрафи за порушення трудового законодавства.

За кожного неоформленого працівника треба буде заплатити 125190 грн штрафу.

Хто може перевірити діяльність підприємця

Цієї суми вистачило би на сплату ЄСВЄдиний соціальний внесок за цього самого працівника більш як на 10 років.

Торгувати алкоголем і сигаретами можна тільки за адресою в ліцензії

Податкова нагадала, що торгувати алкоголем і сигаретами можна лише за місцем, яке зазначено в ліцензії на таку торгівлю, на лицьовому боці (ст. 15 ЗУ № 481). Використовувати ліцензію на іншому місці під час виїзної торгівлі не можна — слід отримати нову ліцензію на роздрібну торгівлю за тимчасовим місцем торгівлі.

А якщо торгуєте алкоголем на кількох точках, на кожну з них маєте отримати ліцензію.

Розміри ставок місцевих податків на сайті ДФС

Дізнатися інформацію про ставки податків, зборів, установлених місцевими радами в областях України, можна на сайті податкової

Ще цю інформацію можна уточнити безпосередньо в місцевій раді.

Податківці нагадали ФОП: перш ніж витрачати виручку, треба сплатити податки

Податківці нагадали, що підприємець може вільно розпоряджатися прибутком, який залишиться після сплати податків до бюджету (ст. 44 ГКУ). Зокрема, гроші з розрахункового рахунку він може використовувати на свій розсуд після сплати всіх податків.

Вартість трактора не можна включити до витрат

Підприємці на загальній системі до складу витрат не включають витрати на придбання й утримання основних засобів подвійного призначення, до яких належать земельні ділянки, об'єкти житлової нерухомості, легкові й вантажні автомобілі (пп.пп. 177.4.5–177.4.6 ПКУ).

Трактори на гусеничному ходу й трактори колісні — це основні засоби подвійного призначення, тому вартість їх придбання й утримання не можна включити до підприємницьких витрат.

Про це повідомляють податківці в ІПК від 17.12.2018 р. № 5256/П/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Витрати підприємця на загальній системі

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки