Оплати онлайн і РРО, як стягують заборгованість із ЄСВ 

10 червня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Роз'яснення податкової щодо інтернет-торгівлі та використання касових апаратів, суд скасував штраф Держпраці за продавця, який працював за договором ЦПХ.

Інтернет-торгівля, доставка товару та використання РРО

В індивідуальній консультації податківці дали нове роз'яснення СПДСуб'єкт підприємницької діяльності (підприємці та юридичні особи) , які використовують для приймання оплат LiqPay і WayForPay (ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 21.05.2019 р. № 2285/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

Товар попередньо оплачений через LiqPay, WayForPay і доставляється покупцю Укрпоштою — продавець має вкласти в поштове відправлення розрахунковий документ, який містить суму операції, — це підтверджує факт купівлі-продажу товарів. У касовому чеку має бути зазначено «передоплата товарів».

У випадках із відстроченим платежем розрахунки проводять через РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту». Роздруковується чек РРО на підставі виписки з фінустанови.

Доставка товару поштою на умовах післяплати. У момент отримання товару на відділенні покупець вносить гроші для перерахування на рахунок продавця — розрахунковий документ, що підтверджує оплату, зобов'язане видати поштове відділення. Документ, що засвідчує отримання товару, — видаткова накладна, яку продавець вклав у посилку.

Доставка кур'єрською службою з передоплатою платіжною карткою. Продавець роздруковує розрахунковий документ (чек), кур'єр передає його разом із придбаним товаром і відповідним оформленим гарантійним талоном (якщо товар на гарантії).

Доставка кур'єрською службою, оплата кур'єру. Кур'єр видає розрахунковий документ (чек) покупцю в момент сплати ним грошей за товар. Чек РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). повинен бути зареєстрований на транспортний засіб, який використовується для доставки.

РРО: кому використовувати і як зареєструвати

Ще податківці нагадали, що РРО не застосовується:

  1. Якщо СПДСуб'єкт підприємницької діяльності (підприємці та юридичні особи) проводить розрахунки лише в безготівковій формі: гроші перераховуються з рахунку на рахунок).
  2. Гроші вносяться в банк для наступного їх перерахування на поточні рахунки (без використання платіжних карток).
  3. Покупець оплачує товар через ПТКСПрограмно-технічний комплекс самообслуговування (платіжний термінал)., який належить банку й перебуває в приміщенні банку.

Суд скасував штраф Держпраці за договір ЦПХ із продавцем

Верховний суд скасував штраф у 111690 грн, який Держпраці наклала на підприємця, що уклав договір ЦПХДоговір цивільно-правового характеру із фізособою, яка фактично виконувала обов'язки продавця (постанова від 24.04.2019 р. у справі № 822/1487/18).

За дорученням ФОПФізична особа — підприємець «виконавець» відпускала товар, а коли підприємця не було на місці, продавала товар, самостійно доставляла його на місце продажу й розкладала за винагороду — 5% від суми виручки.

За ЦПДЦивільно-правовий договір особа зобов'язана надати допомогу за послугами у викладенні й складуванні товару, коли це необхідно, винагорода за одне викладення й складування товару — 50 грн, оплати в останній день місяця надання послуг.

Фахівці Держпраці вирішили, що фізособа виконувала функції продавця, а з продавцями укладають трудові договори, а не ЦПД. І оштрафували ФОП. Але Верховний суд штраф скасував.

«Продавець» спростувала факт трудових відносин із ФОП і пояснила, що продавала товари з власної ініціативи.

ВС підкреслив, що факт укладення ЦПД із фізособою, а не з ФОП не доводить наявності трудових правовідносин між ФОП і особою.

Договори ЦПХ з фізичними особами

Їдете на ПМП за кордон — отримайте довідку податкової

ДФС нагадала українцям, які планують виїхати на постійне місце проживання за кордон, щоб отримали довідку податкової. Для цього подайте в ДФС заяву й річну декларацію про майновий стан і доходи

Декларацію треба встигнути подати мінімум за 60 календарних днів до виїзду. Податкова, у якій перебуваєте на обліку, видасть вам довідку про подану декларацію. Довідка безкоштовна.

Строки видачі: протягом 30 к. д. після надходження декларації та сплати податків. У довідці буде зазначено, що податкової заборгованості ви не маєте (п. 179.3 ПКУ). 

Яким майном ФОП не відповідає за податковою заборгованістю 

За підприємницькими зобов'язаннями ФОП відповідає всім своїм майном, і ДФС нагадала, що для погашення податкового боргу не можна використовувати (п. 87.3 ПКУ): 

  1. Майно, яке ФОП надав у заставу іншим особам (заборона на час дії застави). Застава має бути зареєстрована в держреєстрах до виникнення права податкової застави.
  2. Майно, яке перебуває у володінні/користуванні боржника, але право власності — в інших осіб. Стосується майна в оренді, отриманого в лізинг, на зберігання, ломбардне зберігання, комісію; давальницької сировини, наданої для переробки (крім частини, наданої як оплата за послуги). Майна, прийнятого в заставу/заклад, довірче та інше агентське управління.
  3. Майнові права інших осіб, які ФОП-боржник отримав у користування/володіння; немайнові права без права відчуження.
  4. Кредити/позики (обліковуються на позичкових рахунках), надані кредитно-фінансовою установою; суми акредитивів, виставлені на ім'я платника, але не відкриті, суми авансових платежів.
  5. Майно, вільний обіг якого заборонений за законом; майно, яке не може бути предметом застави за ЗУ «Про заставу».
  6. Кошти інших осіб, надані у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти ФОП, якими він виплачує заборгованість за основною зарплатою своїм працівникам.

ДФС розповіла, як стягують заборгованість із ЄСВ

Податківці роз'яснили, як діють, щоб стягнути заборгованість із ЄСВЄдиний соціальний внесок.

Як підприємцю сплачувати ЄСВ за себе

Якщо на вимогу податкової СПД протягом 10 к. д. не сплатив недоїмку з ЄСВ, штраф, пеню, не оскаржив її в адміністративному й судовому порядку, вважається, що він згоден із вимогою.

Протягом 10 робочих днів від дня набрання чинності вимогу направляють до виконавчої служби.

Виконавча служба відкриває виконавче провадження, у постанові вказує, що боржник зобов'язаний подати декларацію про доходи, а якщо не подасть або подасть із неправдивими відомостями, його майно заарештують. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки