Скасування штрафу за неоприбуткування готівки, стаж ФОП

24 червня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Скасування обов'язкового продажу валютної виручки та штрафів за порушення готівкових розрахунків, безоплатна відпустка, коли немає грошей на зарплати працівникам.

НБУ скасував обов'язковий продаж валютної виручки

Із 20 червня НБУ скасував вимогу про обов'язковий продаж 30% валютної виручки банком на міжбанківському ринку в день надходження грошей на розподільчий рахунок. 

Так, ФОПФізична особа — підприємець включають до доходу суму в гривнях на дату надходження грошей на валютний рахунок за курсом НБУ.

Продати валюту можна коли завгодно, якщо продасте за курсом вище, позитивну курсову різницю:

  • єдинники до доходу не включають;
  • ФОП-загальносистемники — включають.

Штрафи за порушення при розрахунках готівкою скасували

Президент скасував Указ Президента № 436, за яким податківці штрафували СПД за:

  • неоприбуткування готівки в касі (неповне/несвоєчасне). Штраф був у 5-кратному розмірі неоприбуткованої суми, стосується і ФОП;
  • невидачу продавцем покупцю платіжного документа, що підтверджує готівкову сплату (товарний або чек РРО, квитанція до прибуткового ордера, інший документ). Розмір штрафу дорівнював сплаченій сумі;
  • інші порушення.

Указ Президента України від 20.06.2019 р. № 418/2019

Закриття ФОП і страховий стаж

Пенсійний фонд нагадав, що період підприємницької діяльності ФОП із 2004 року зараховується до страхового стажу за даними звітності, поданої до ПФУ.

Якщо вчасно не подавали звітності з внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період до 01.01.2011 р., подати до Фонду її можна тільки за результатами перевірки, яку проведуть за заявою ФОП (постанова правління ПФУ № 25-2).

А після того як ФОП закриється, подати звітність до Фонду вже неможливо.

Тому якщо закриваєте ФОП, для зарахування страхового стажу зверніться в управління ПФУ до подання заяви про держреєстрацію припинення діяльності. 

Через борг із ЄСВ реєстрацію єдинника не анулюють

У податківців запитали, чи може чи єдинник втратити право працювати на спрощеній системі, якщо має недоїмку з ЄСВЄдиний соціальний внесок.

ДФС відповіла, що не може. Тому що недоїмка з внеску не вважається податковим боргом. І за Законом про ЄСВ недоїмка — вчасно не нарахована й не сплачена сума внеску (ІПК № 2581/В/26-15-13-06-12-ІПК від 06.06.2019 р.). 

Нагадаємо, що реєстрація єдинника анулюється, якщо є заборгованість із ЄПЄдиний податок два квартали поспіль на кожне перше число місяця.

Як підприємцю сплачувати ЄСВ за себе

Розстрочки заборгованості з ЄСВ немає

Позиція ДФС: сплачувати ЄСВ платники зобов'язані незалежно від фінансового стану. І наполягає, що обов'язок зі сплати ЄСВ пріоритетніший, аніж зобов'язання зі сплати інших податків або перед кредиторами. Поступається лише зобов'язанню з виплати зарплати.

За несплату ЄСВ застосовують фінансові санкції, а законодавство не передбачає можливості розстрочки або відстрочки зі сплати заборгованості з внеску.

А посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову чи кримінальну відповідальність за це.

Подати заяву на спрощену систему можна через кабінет платника

При переході із загальної системи на єдиний податок треба подати заяву про застосування спрощеної системи й розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Податківці нагадали, що заповнити й подати онлайн ці документи не можна, але через кабінет платника в меню «Листування з ДФС» можна надіслати заяву й розрахунок у форматі pdf (обмеження — 2 МБ) разом із супровідним листом.

Датою подання заяви із супровідним листом є дата реєстрації супровідного листа в податковій.

Протягом робочого дня після надсилання листа ДФС повідомить вам вхідний реєстраційний номер і дату реєстрації. Переглянути цю інформацію можна у вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи», надіслані листи — у вкладці «Відправлені документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

Безоплатна відпустка за примусом, коли немає грошей на зарплати

Держпраці роз'яснила, що примусово відправляти працівників у відпустку без збереження зарплати незаконно.

Щорічна відпустка працівника підприємця

Безоплатна відпустка можлива лише за бажанням працівника, а не з ініціативи роботодавця.

Коли роботодавець не має грошей на зарплату і він замість того, щоб скоротити співробітників чи оформити простій, відправляє їх у безоплатну відпустку, це грубе порушення законодавства про працю. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки