Граничний дохід єдинників пропонують підвищити

11 лютого 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9533, який пропонує підвищити ліміти доходу для підприємців-єдинників.

  • 1-а група — з 300 тис. до 1,5 млн грн;
  • 2-а група — з 1,5 млн до 10 млн грн;
  • 3-я група — з 5 млн до 40 млн грн.

Первинку можна принести в ДПІ протягом 10 днів після перевірки

Якщо до вас прийшли з перевіркою, а первинних документів, які підтверджують дані у звітності, не виявилося, ви можете надати їх пізніше. Строк для надання документів — протягом 10 робочих днів з дати, яка настає за днем отримання акта перевірки (консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 136.06).

Скільки зберігати первинні документи діючим ФОП і тим, хто закрився

Податкову запитали, як довго зберігати первинні документи після припинення діяльності ФОПФізична особа — підприємець, якщо перевірка не була проведена в строк 1095 днів після закриття (консультація в ЗІР, підкатегорія 135.01).

Податківці відповіли, що документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, треба зберігати до закінчення перевірки й передбаченого законом строку оскарження її рішення і/або рішення суду, але не менш як 1095 днів з дня подання звітності, для складання якої ви їх використовували.

Якщо втратите, пошкодите або передчасно знищите документи, у п'ятиденний строк від дня такої події треба письмово повідомити про це ДПІГосударственная служба Украины по чрезвычайДержавна податкова інспекціяым ситуациям . Відновити документи треба протягом 90 календарних днів із дня після подання повідомлення (п. 44.5 ПКУПодатковий кодекс України).

В іншій консультації податкова нагадала: якщо ФОП-єдинник не зберігає первинних документів, його оштрафують (консультація в ЗІР, підкатегорія 101.11).

Зберігати їх треба 1095 днів із дня подання декларації чи іншої звітності, для складання якої вони використовуються. А в разі ліквідації документи за період діяльності не менш ніж 1095 днів до дати ліквідації, які зберігалися в податковій, ДПІ за законом передає до архіву.

Якщо первинні документи не зберігаєте, буде штраф 510 грн, при повторному порушенні — 1020 грн.

У плані-графіку перевірок змінювати дати не можна

Контролюючий орган, який складає план-графік перевірок, може його коригувати, але лише для зміни найменування СПД або виправлення технічної помилки.

А от змінювати дату перевірки чи включати до плану-графіку нових СПД податкова не має права. Такі висновки можна зробити з рішення Кіровоградського окружного адмінсуду № 1140/2365/18.

ДФС загальносистемникам: не забудьте показати в декларації свій «громадянський» дохід

Податківці нагадали, що при заповненні декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік ФОП на ЗС мають вказати доходи, які отримали як звичайні громадяни торік.

Ідеться про такі доходи, як: зарплата, спадщина, здавання в оренду, іноземні доходи. А ще треба подати відомості про своє нерухоме й рухоме майно.

Якщо не задекларуєте, вважатиметься, що ви занизили свої зобов'язання з ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб і військового збору.

Декларація про доходи підприємця на загальній системі

Як подавати уточнюючу декларацію про майновий стан і доходи

Податкова нагадала, що подання уточнюючої декларації про майновий стан і доходи за періоди, за якими минув строк позовної давності (1095 днів), у ПКУ не передбачено (ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 28.01.2019 р. № 289/6/99-99-13-01-02-15/ІПК).

А от якщо виявите, що наробили помилок у декларації за період, за яким строк давності не скінчився, уточнюючий розрахунок можна подати окремим документом або вказати уточнені показники при заповненні декларації за поточний період.

Єдинники не можуть укладати договори переуступки права вимоги боргу

Договір переуступки права вимоги боргу — це негрошова форма розрахунків за правочином купівлі-продажу, що заборонено на спрощеній системі (ІПК від 30.01.2018 р. № 316/ІПК/13-01-13-01-12). 

Чим не можна займатися на єдиному податку

Як платити зарплату, якщо працівник працює до 6 годин на день

Держпраці роз'яснила, як платити працівникам, якщо в СПД установлено погодинну зарплату, але працівники прийняті на повний день, хоча й працюють від 4 до 6 годин.

Отож навіть якщо працівник фактично працює менше 40 годин на тиждень через відсутність організаційних або технічних умов, цей простій не з його вини, тому за ст. 113 КЗпП платити йому мають із розрахунку не менш як дві третини тарифної ставки встановленого окладу.

Не оплачувати час простою є порушенням законодавства. За що штрафують на 417 тис. грн (ст. 265 КЗпП). Адмінштраф — від 510 до 1700 грн (ст. 41 КпАП), а якщо мова про вагітних, неповнолітніх, самотніх батьків або батьків дітей-інвалідів — від 1700 до 5100 грн.

ДФС відмовилася давати коментарі про операції з криптовалютою

Податківці заявили, що не надаватимуть консультації щодо операцій із криптовалютою, бо вона не має визначеного правового статусу в Україні. У законодавстві немає норм, де прописано порядок оподаткування операцій із криптовалютою, тому й надати ІПК неможливо (ІПК від 25.01.2019 р. № 282/К/99-99-13-01-02-14/ІПК).

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки