Кого перевірить Держпраці в 2021 році, проведення передоплати через ПРРО

25 жовтня 2020

У безкоштовних ПРРО від податкової немає функції авансової оплати та реалізації товару з відстроченням платежу.

Чому при відправленні звітності з'являється помилка «невірний пароль або ключ пошкоджено»

Податківці роз’яснили: якщо при підписанні електронного документа з'являється помилка «невірний пароль або ключ пошкоджено», треба перевірити: 

 • який електронний ключ використовується першим — підпису чи печатки (правильна послідовність для податкової звітності: бухгалтер — директор — електронна печатка);
 • чи правильний пароль, чи відповідає пароль ключу, який використовується;
 • чи змінювалося ім'я файлу особистого ключа. Якщо перейменували файл, особистий ключ буде пошкоджений, і потрібно звернутися в пункт реєстрації користувачів АЦСК ДПС, у якому отримали кваліфікований сертифікат. Треба подати заяву на зміну статусу сертифіката і новий комплект реєстраційних документів.

Якщо все зробили правильно, а помилка все одно виводиться, доведеться звернутися в представництво КН ЕДП ІДД ДПС, де отримували кваліфіковані сертифікати, подати заяву на скасування сертифіката, згенерувати новий особистий ключ і отримати на нього кваліфіковані сертифікати.

Кого перевірить Держпраці в 2021 році

Оприлюднено проєкт річного плану Держпраці, у рамках якого планується перевірити 21150 суб'єктів господарювання. Ознайомитися з переліком роботодавців, які ввійшли до плану, і датами перевірок можна на інспекційному порталі.  

Як провести через РРО передоплату, отриману через сайт

Податківці роз'яснили, як проводити операції через РРО/ПРРО, якщо за домовленістю сторін покупець частково оплачує товар через інтернет платіжною карткою Visa, MasterCard або через LiqPay тощо, а остаточний розрахунок відбувається при отриманні замовлення на поштовому відділенні (консультація в ЗІР, підкатегорія 109.03).

Діяти продавець має так:

 1. Провести через РРО операцію на повну суму покупки з використанням режиму попереднього програмування, вказати форму оплати й суму, сплачену авансом, — «передоплата товарів», і суму, яку слід доплатити при одержанні відправлення, — «післяплата». Проблема в тому, що в безкоштовних «ПРРО Каса» і «пРРОсто» наразі немає функції попередньої (авансової) оплати за товар (послугу) і реалізації товару з відстроченням платежу.
 2. Вкласти в замовлення роздрукований чек, який підтвердить факт купівлі-продажу товарів, із зазначенням форми оплати — «попередня оплата» і «післяплата».
 3. При одержанні замовлення пошта має стягнути з покупця залишок несплаченої суми для перерахування на рахунок продавця. Документ, що підтверджує факт сплати остаточної суми, зобов'язане видавати поштове відділення.

В Україні хочуть ввести електронне резидентство для IT

У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти: № 4240 и № 4245 — про електронне резидентство в Україні. 

Пропонується дати можливість іноземцям дистанційно отримати статус е-резидента і зареєструватися ФОП і працювати в Україні, дистанційно відкривати банківські рахунки, отримувати адмінпослуги за допомогою ЕЦП.

Законопроєктом № 4245 пропонується дозволити е-резидентам сплачувати тільки єдиний податок — 5% від доходу.  

Страхові агенти можуть працювати на 3-й групі ЄП

Податківці нагадали, що ФОП — єдинники 1-ї та 2-ї груп не можуть бути страховими посередниками, у тому числі страховими агентами, і вести діяльність у сфері страхування.

А ФОП на 3-й групі можуть бути страховими агентами (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.01.02).

Книга обліку і первинні документи у ФОП у 2021 році

У кого податківці можуть вимагати товар при перевірці

ДПС розповіла, що під час фактичної перевірки податківці мають право вимагати від платника податків проведення інвентаризації та зняття залишків товарно-матеріальних цінностей і готівки. 

А СПД зобов'язаний надати:

 • накладні та ТТНТоварно-транспортна накладна на товар, що перебуває в реалізації, і провести перерахунок готівки за місцем проведення розрахунків для встановлення обсягу реалізації на час перевірки;
 • документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік і походження товарів, які на момент перевірки перебувають у місці продажу або на об'єкті.

Ці вимоги не поширюються на ФОП на ЄП без ПДВ і єдинників, які торгують складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, ліками, виробами медпризначення, ювелірними виробами.

Держпраці нагадала, коли треба відправляти працівників на самоізоляцію

Держпраці нагадала, що самоізоляція потрібна для таких осіб:  

 • які мали контакт із хворим на COVID-19, крім тих, хто був у засобах індивідуального захисту у зв'язку з виконанням службових обов'язків;
 • у яких є підозра на інфікування / які хворіють на COVID-19 і не потребують госпіталізації.

Контактною особою за критеріями МОЗ вважається та, яка:

 • проживає з хворим на COVID-19;
 • мала прямий фізичний контакт із хворим, наприклад через рукостискання;
 • мала контакт зі слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого, при цьому не використовувала засоби індивідуального захисту;
 • контактувала з хворим на відстані до одного метра протягом 15 хвилин і більше і не використовувала або неправильно використовувала засоби індзахисту;
 • перебувала у закритому середовищі з хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше метра (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зала очікування клініки);
 • є медпрацівником / іншою особою, яка надає медичну допомогу, доглядає за хворим на COVID-19. А також працівники лабораторій, які працюють зі зразками з дихальних шляхів хворих, працівники патологоанатомічних / судово-медичних бюро тощо;
 • мала контакт у літаку в межах двох сидінь, супутники подорожі тощо.

Якщо людину зобов'язали самоізолюватися, вона вказує місце самоізоляції та номер телефону, короткі відомості про стан здоров'я, хронічні захворювання, час самоізоляції (за згодою). Контактувати можна з особами, з якими проживає.

Строк самоізоляції визначає лікуючий лікар хворого, а для осіб із підозрою на інфікування COVID-19 його встановлюють на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

За надання неправдивих відомість і недотримання режиму самоізоляції притягають до адмінвідповідальності. А якщо порушення режиму самоізоляції призвело до тяжких наслідків, у тому числі смерті третіх осіб, — до кримінальної відповідальності.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки