Розстрочка з ЄСВ, перевірка заборгованості з податків

26 травня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Податківці нагадали, що відстрочення та розстрочення заборгованості з ЄСВ немає й розповіли, як перевірити, чи є борг зі сплати внеску.

Розстрочки й відстрочки з ЄСВ немає

Податкова нагадала, що навіть якщо підприємець не отримував доходу в звітному кварталі або окремому місяці, він усе одно зобов'язаний сплатити мінімальний платіж із ЄСВЄдиний соціальний внесок — 2754,18 грн.

Розстрочки й відстрочки заборгованості зі сплати ЄСВ чинним законодавством не передбачені. 

Як підприємцю сплачувати ЄСВ за себе

Податківці попросили ФОП контролювати заборгованість з ЄСВ

Податківці попросили підприємців контролювати сплату ЄСВ і перевіряти, чи є заборгованість. Це можна зробити через кабінет платника, розділ «Стан розрахунків».  

Зазвичай ДФСДержавна фіскальна служба надсилає боржникам вимогу про сплату недоїмки з ЄСВ рекомендованим листом із повідомленням про вручення за місцем проживання. Але буває, що платники змінюють фактичне місце проживання без повідомлення податкової та не отримують вимоги про сплату боргу.

ФОП 3-ї групи можуть бути страховими агентами

Податківців запитали, чи можуть ФОПФізична особа — підприємець-єдинники 1–3-ї груп займатися діяльністю в сфері страхування. У ДФС відповіли, що діяльністю страхових агентів можуть займатися тільки ФОП 3-ї групи (консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 107.03). 

Підприємець на 3-й групі єдиного податку

Подання 20-ОПП, якщо змінилася адреса приміщення

Якщо через перейменування вулиці або міста змінилася адреса об'єкта оподаткування, і власник об'єкта вніс відповідні зміни до реєстру речових прав на нерухоме майно, і це відображено у свідоцтві про право власності, свідоцтві про право на спадщину, договорі купівлі-продажу, договорі міни, договорі дарування тощо, наступний крок — подати в ДФС повідомлення № 20-ОПП.

Зробити це треба протягом 10 календарних днів від дня внесення змін до реєстру. Сказано в консультації в ЗІР, підкатегорія 119.11.

Якщо використовуєте на точці РРО, доведеться перереєструвати пристрій, якщо адреса точки, де його використовуєте, змінилася.

Відпустка після закінчення трудового договору

Держпраці роз'яснила: при звільненні працівник за бажанням може піти у відпустку, якщо в нього є невикористані дні відпустки. Тоді датою звільнення буде останній день відпустки.

Такого права не мають працівники, яких звільняють з ініціативи роботодавця за порушення трудової дисципліни.

Якщо строк трудового договору спливає, невикористану відпустку можна взяти, якщо її час повністю або частково перевищує строк трудового договору. Дія трудового договору продовжується до закінчення відпустки. 

Як правильно звільнити працівника

Держпраці написала новий порядок проведення перевірок роботодавців

У Держпраці розробили новий проект порядку проведення держконтролю за дотриманням законодавства про працю.

Раніше Апеляційний адміністративний суд визнав недійсною постанову Кабміну № 295, зокрема, щодо перевірок роботодавців без попередження.

У тексті нового порядку залишилися норми про держконтроль за дотриманням законодавства про працю у вигляді відвідувань роботодавців у будь-який час доби інспекторами Держпраці й проведення невиїзних інспекцій.

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Держпраці чекає зауважень до проекту, електронною поштою можна відправити на адресу: dsp@dsp.gov.ua.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки