Щоб виправити помилки в Д5, потрібна перевірка

04 лютого 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Щоб виправити помилки в Д5, потрібна перевірка

Податківці нагадали, що помилку в Д5 не можна виправити самостійно після закінчення строку подання звітності з ЄСВЄдиний соціальний внесок, консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 301.06.02.

Але можна подати заяву в контролюючий орган із проханням провести перевірку/звірку і вказати в ній причини перевірки. Помилки, виявлені в ході перевірки, можна буде виправити.

Якщо зобов'язання з ЄСВ збільшено або зменшено, у податкову треба подати звіт про суми нарахованого ЄСВ згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 435.

Строк подання: протягом календарного місяця після розрахунків за заборгованістю. Звіт формується виключно на підставі акта документальної перевірки, обов'язково треба вказати номер і дату акта, суму, на яку збільшилося чи зменшилося зобов'язання з внеску, допускається внесення від'ємного значення.

Нагадуємо, подати звіт з ЄСВ підприємця за 2018 треба до 11 лютого, якщо знайдете помилки до цієї дати, переподати звіт можна до 11 лютого включно.

Звіт із ЄСВ у підприємця

ДФС відправила єдинників до НБУ за роз'ясненнями про використання LiqPay

Податкова відкликала консультацію, в якій називала сервіс ПриватБанку LiqPay системою для електронних грошей, забороненою для єдинників.

У новій консультації ДФС нагадала, що єдинники можуть використовувати лише грошову готівкову й безготівкову форму розрахунків. А стосовно того, чи відносяться розрахунки через LiqPay до грошових, податківці радять надалі звертатися в Нацбанк, консультація в ЗІР, підкатегорія 107.04, 
ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 24.01.2019 р. № 255/6/99-99-13-01-02-15/ІПК

Як звільнити працівника, відсутнього на робочому місці

Держпраці пояснила, як звільнити працівника, що відсутній на робочому місці.

За п. 4 ст. 40 КЗпП можна звільнити працівника, який відсутній на роботі, а не на робочому місці. Приміром, якщо є пропускна система, легко автоматично зафіксувати, коли працівник приходить, а коли йде. А значить легко довести, коли його немає на роботі.

Якщо ж працівник прийшов, але не зайняв своє робоче місце — це порушення трудової дисципліни, за що можна накласти дисциплінарні санкції (ст. 147 КЗпП), але звільнити через такий прогул за п. 4 ст. 40 КЗпП не можна.

А от за п. 3 ст. 40 КЗпП можна — за систематичне невиконання обов'язків за трудовим договором або внутрішніми правилами без поважних причин, якщо на працівника вже накладали дисциплінарні стягнення. 

Як правильно звільнити працівника

Як проводити продажі в кредит через РРО

Податкова роз'яснила, як провести через РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). продаж товару з відстроченням платежу й у кредит.
Разом із товаром покупцю видають чек, у якому зазначена форма оплати «у кредит» (ІПК від 21.01.2019 р. N 231/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

А готівку, яку одержали за кредитний товар, потрібно:

  • оприбуткувати в касі підприємства з оформленням ПКО (якщо зобов'язані вести касу й дотримуватися касової дисципліни);
  • внести в РРО як «службове внесення», вказати в службовому документі номер фіскального чека з формою оплати «кредит / післяплата / відстрочення платежу», вноситься в ящик РРО, через який продали товар.

Але проводити через касовий апарат погашення кредиту за раніше проданий товар і видавати чек на суму оплати не можна, бо це збільшить суму розрахунків через РРО.

При продажі товару в кредит звітний чек Z-звіт за день реалізації містить інформацію про те, що товар проданий у кредит, і окремо відображена сума реалізації.

Зазначимо, що касові документи ФОПФізична особа — підприємець зазвичай не оформляють (п. 11 ч. 2 Положення № 148) і готівку оприбутковують так: оформляють чек і вносять дані в книгу обліку. 

РРО: кому використовувати і як зареєструвати

Оплата товарів через термінал самообслуговування і РРО

Коли покупець на складі-магазині оплачує товар через термінал самообслуговування, який належить банку, такі розрахунки вважаються безготівковими, і якщо гроші СПД приймає виключно таким способом, застосовувати РРО не потрібно. Про це йдеться в ІПК від 22.01.2019 р. № 247/6/99-99-14-05-01-15/ІПК.

Якщо ж хоча б одна з умов не виконується, треба використовувати РРО.

НБУ зобов'язав банки повідомляти про рахунки боржників у виконавчу службу

Із 31 січня банки зобов'язані повідомляти державну виконавчу службу або приватних виконавців про відкриття/закриття рахунків фізосіб, які внесені до Єдиного реєстру боржників. Про це сказано в постанові НБУ № 23.

Також скасували норму про подання до банку карток зі зразками підписів для ФОП, фізосіб, що здійснюють незалежну професійну діяльність, фізосіб-нерезидентів — інвесторів. 

Облікова ставка – 18%

Нацбанк залишив облікову ставку на рівні 18% річних. Нагадуємо, облікова ставка НБУ використовується при розрахунку пені за несвоєчасну сплату податків.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки