Торгівля на ринках та КОРО, перевищення ліміту доходу на спрощеній системі

20 квітня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Яким алкоголем торгують на 2-й групі, торгівля на ярмарках, як рахувати понадлімітний дохід, якщо змінювали групи ЄП.

Із травня платити ЄСВ треба на нові рахунки

З 2 травня 2019 року почнуть діяти нові рахунки для сплати ЄСВЄдиний соціальний внесок.

Реквізити в розрізі областей опубліковані на сайті ДФС.  

Отримати ЕЦП податкової можна в будь-якому ЦОПі

Податківці нагадали, що АЦСК ІДД ДФС безкоштовно видає ключі ЕЦПЕлектронний цифровий підпис і отримати їх можна в будь-якому пункті видачі незалежно від місця реєстрації підприємця. Адреси пунктів видачі ключів ЕЦП. 

Як отримати ключ ЕЦП

По ключі ФОПФізична особа — підприємець і фізособи мають звертатись особисто.

Термін дії ЕЦП — два роки.

Як визначати понадлімітний дохід, якщо змінювали групу ЄП

Підприємець запитав податківців: чи треба застосовувати ставку ЄП 15% до понадлімітного доходу, якщо протягом року ФОП працював на декількох групах єдиного податку і окремо на кожній із груп перевищення не було.

ДФС відповіла: якщо єдинник протягом року змінив групу, то з метою перебування на цій групі він щокварталу визначає загальний обсяг доходу з початку календарного року.

Якщо ж в окремому кварталі річний дохід перевищено, то до суми перевищення треба застосовувати підвищену ставку ЄП — 15%. При визначенні доходу за квартал ураховується дохід, який отримали на іншій групі протягом поточного року. 

При перевищенні доходу треба:

  1. Подати декларацію за квартал, у якому воно відбулося.
  2. Якщо ви на 1-й або 2-й групі можна перейти на 3-ю, а якщо перевищили ліміт перебуваючи на 3-й, доведеться перейти на загальну систему. 

Перехід: із загальної системи на спрощену, з єдиного податку на ЗС

РРО й оплата послуг проживання через інтернет

Не потрібно використовувати РРО, якщо місце, де проводять розрахунки, не визначено й замовник проводить оплату за надані послуги проживання в безготівковій формі з використанням електронних платіжних засобів (карток) або платіжних систем (сказано в ІПКІндивідуальна податкова консультація. від 26.03.2019 р. № 1267/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

При цьому ДФС вкотре нагадала, що ФОП мають використовувати РРО, у тому числі, під час розрахунків за допомогою платіжних карток або платіжних систем онлайн. Розрахункові документи при таких продажах видаються в разі безпосереднього надання товару чи послуг, під час їх передачі споживачу.

Торгувати на ринках і ярмарках потрібно з КОРО

Податківці нагадали ФОП, які торгують у роздріб на ринках і ярмарках, що вони мають право проводити розрахунки без РРО, але з розрахунковими книжками й КОРОКнига обліку розрахункових операцій. . Виняток — торгівля в магазинах, кіосках, наметах, павільйонах, із контейнерів (Постанова № 1336).

Коли ФОП ведуть КОРО

Використовувати РРО треба, якщо граничний обсяг операцій за рік — 500 тис. грн на один такий пункт продажу товарів або надання послуг (п. 2 Постанови №1336).

СПД зобов'язаний у місячний термін з дати перевищення почати проводити розрахунки через РРО.

На 2-й групі можна торгувати пивом, сидром і пері

Податкова в індивідуальній консультації роз'яснила, що ФОП 2-ї групи ЄП можуть торгувати в роздріб пивом, сидром і пері (без спирту) за наявності ліцензії (ІПК від 12.04.2019 р. № 1578/6/99-99-13-02-03-15/ІПК). 

Як отримати ліцензію на торгівлю алкоголем

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки