Соцстрах попросив роботодавців попіклуватися про працівників у спеку

01 липня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Стартував період подання звітності, за несплату авансових платежів з ПДФО підприємців на ЗС не штрафують, РРО та інтернет-еквайрінг.

Час платити податки за II квартал

1 липня стартував звітний період, ФОПФізична особа — підприємець мають сплатити податки й подати звітність:

 • до 9 серпня включно подати декларацію з єдиного податку за півріччя — ФОП 3-ї групи ЄПЄдиний податок. А задекларований ЄП сплатити до 19 серпня.
 • до 9 серпня подати розрахунок за формою № 1ДФ за II квартал, якщо виплачували дохід фізособам і контрагентам-ФОП у другому кварталі.
 • до 19 липня включно сплатити ЄСВЄдиний соціальний внесок за другий квартал — актуально для ФОП на ЄП і на загальній системі. Мінімальний платіж — 2754,18 грн.

Підприємцям на ЗС до 19 липня сплатити авансовий платіж із ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб за себе.

За несплату авансових платежів із ПДФО не штрафують ФОП

ДФС запитали: чи штрафують ФОП-загальносистемників, якщо авансові платежі з ПДФО сплачені несвоєчасно?

Податкова відповіла, що штрафні санкції не застосовують. Адже остаточний розрахунок із податку СПД здійснює за рік самостійно згідно з даними в річній податковій декларації, з урахуванням сплачених протягом року авансових платежів, на підставі документального підтвердження факту їх сплати (консультація в ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової, підкатегорія 104.13).

Нагадаємо, ПДФО загальносистемники сплачують із чистого доходу. Розраховують щокварталу, платежі за перший, другий і третій квартали називаються авансовими, сплатити їх треба після закінчення кварталу.

Підприємець на загальній системі

РРО та інтернет-еквайринг

Податківці роз'яснили: якщо клієнт замовив онлайн послугу, яка надається виключно через інтернет, розрахувався за неї платіжною карткою через інтернет-еквайринг, РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). використовувати не обов'язково.

ДФС перерахувала в ІПКІндивідуальна податкова консультація. приклади таких послуг: це отримання споживачем довідок, висновків, експертних оцінок тощо виключно в електронній формі.

Обов'язково використовувати РРО й видавати чек треба, якщо йдеться про отримання клієнтом паперових довідок, висновків, експертних оцінок тощо. Касовий апарат застосовуєте на загальних підставах.

Розрахунковий документ потрібно сформувати й опублікувати в момент здійснення розрахункової операції. Варіанти видачі — безпосередньо, кур'єром, поштовою службою, це може бути стороння організація чи структурна одиниця СПДСуб'єкт підприємницької діяльності (підприємці та юридичні особи) .

Податківці нагадали, що застосовувати РРО не обов'язково, якщо оплату за послуги СПД отримує лише безготівково — переказом грошей із рахунку на рахунок через установи банку.

І нагадали, що документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинних, їх можна використовувати для врегулювання спірних питань (ІПК від 21.06.2019 р. № 2877/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

ФОП використовує РРО, що з чеками в разі безготівкової оплати

В індивідуальній консультації податківці роз'яснили: якщо продавець прийняв оплату від покупця в інтернет-магазині платіжною карткою, він зобов'язаний разом із товаром видати покупцеві чек на суму покупки (і гарантійний талон), незалежно від того, коли гроші за покупку надійшли на рахунок СПД.

У чеку вказуєте форму оплати: «картка», «інтернет-замовлення», «передоплата», «відповідно до замовлення» тощо.

Податківці уточнили, що в Законі про РРО не врегульовано питання зарахування грошей на рахунок інтернет-магазину і проведення такої операції через касовий апарат (ІПК від 21.06.2019 р. № 2856/6/99-99-14-05-01-15/ІПК). 

Фонд соцстраху попросив роботодавців подбати про працівників у спеку

Фонд соцстраху попередив: перегрів через спеку на робочому місці збільшує ризик нещасних випадків. І порекомендував подбати про безпечні умови праці:

 • забезпечити працівників спецодягом, у т. ч. головними уборами, бажано з натуральних тканин, і контролювати, щоб працівники надягали його;
 • обмежити допуск до роботи осіб віком до 25 і старше 40 років;
 • узагалі не допускати до роботи працівників у хворобливому чи втомленому стані;
 • доукомплектувати аптечки, забезпечити ними робочі місця;
 • провести позаплановий інструктаж щодо дотримання вимог безпечного проведення робіт і надання долікарської допомоги в разі сонячного й теплового удару;
 • якщо можливо, не працювати на відкритому повітрі за температури вище 37 °С;
 • скласти розклад робіт, щоб працівники регулярно відпочивали в охолоджуваних приміщеннях або в тіні. Якщо роботи важкі, збільшити перерву, перенести час роботи на більш прохолодний період часу, додати кількість технологічних перерв;
 • зменшити фізнавантаження працівників, по можливості механізувати виробничий процес або залучити додаткові робочі руки;
 • забезпечити працівників охолодженою питною водою, вітамінізованими напоями;
 • проводити медогляди на початку зміни, якщо співробітники виконують роботи з підвищеною небезпекою;
 • моніторити погоду, в разі погіршення негайно вживати заходів щодо поліпшення умов праці тих, хто виконує роботу на відкритому повітрі.

Ще в Соцстраху нагадали, що під час польових робіт людям можна відпочивати лише в спеціально облаштованих місцях із навісами від сонця й питною водою, не можна — під машинами, в кабіні машини під час роботи двигуна, в полі, у копицях тощо (пп. 8 п. 3 розд. 4 Правил № 1240). 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки