Податкова не попереджає, чи ФОП зобов'язаний використовувати РРО

16 червня 2020 Стане у пригоді для: Підприємці на ЄП

Запитання: Всюди пишуть, що потрібен РРО, якщо використовуєш Лікпей. У нас оплати з сайту йдуть через Лікпей, але податкова не зверталася, щоб ми використовували РРО. Ця вимога стосується 2-ї групи?

Підприємці на єдиному податку зобов'язані використовувати РРО, якщо протягом року ліміт доходу перевищив 1 млн грн.

Це стосується і ФОП 2-ї групи також.

З 1 квітня 2021 року всі ФОП-єдинники без прив'язки до доходу в 1 млн грн зобов'язані використовувати РРО, це не стосується 1-ї група ЄП.

ФОП на єдиному податку: ліміт в 1 млн грн і РРО

Хто може не використовувати РРО після перевищення ліміту в 1 млн грн: підприємці, які приймають виключно безготівкові оплати.

Для податківців безготівкові оплати — це коли гроші переводять з рахунку на рахунок або покупець перерахував гроші вам на рахунок через касу банку. А прийом платіжних карток через POS-термінал й інтернет-еквайринг не підпадає під безнальну оплату (ст. 2 ЗУ «Про РРО»).

Перевищили ліміт, зобов'язані самостійно зареєструвати РРО та проводити через нього оплати, й з покупкою видавати покупцеві фіскальний чек.

Коли це потрібно зробити — з першого числа місяця кварталу, що йде після перевищення ліміту в 1 млн грн.

Приймання оплат на підприємницьку картку і РРО

З 1 серпня буде можливість використовувати РРО в смартфоні й не купувати пристрій, це на вибір платника

Вимога податківців про обов'язкове використання РРО при прийомі оплат через LiqРау стосується випадків, коли ліміт в 1 млн грн вже перевищено. До цього, можете спокійно працювати без РРО.

Послуги онлайн-еквайрингу надають також Portmone, Fondy, Wayforpay, Concord Pay й інші, ФОП-єдинники, які користуються ними, зобов'язані будуть використовувати касовий апарат, після перевищення ліміту (ІПК від 01.04.2019 р. № 1368/6/99-99-14-05-01-15/ІПК, від 29.05.2019 р. № 2449/6/99-99-14-05-01-15/ІПК, від 20.03.2020 р. № 1176/ІПК/10-36-05-06-20).

Можете надіслати запит на індивідуальну консультацію ДПС, але навряд чи вам напишуть щось нове.

Податківці не звертаються до підприємців з проханнями і нагадуваннями, що настав час використовувати РРО. Стежити за цим — ваше завдання.

Ви кажете, що приймаєте онлайн-оплати без РРО, хочемо нагадати, якщо ваш дохід перевищив 1 млн грн, коли це з'ясується, вас оштрафують. 

Неправильне визначення обсягу доходу при використанні РРО, одне з частих порушень, яке виявляють податківці під час планових перевірок.

Якщо підприємець зобов'язаний використовувати РРО, але продовжує працювати без нього (п. 1 ст. 17 ЗУ «Про РРО»), вас чекає штраф.

Штраф застосовується За перше приймання оплат без РРО За кожне наступне
до 1 серпня 2020 року 1 грн 100% вартості проданих без РРО товарів (послуг)
з 1 серпня 2020 року 10% вартості товару 50% вартості товару
з 1 січня 2021 року 100% вартості проданих із порушеннями товарів 150% зазначеної вартості

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки