Документи на товари у ФОП, повторна реєстрація на ЄП і РРО

02 серпня 2020 Стане у пригоді для: Підприємці

ФОП-єдинники, які використовують РРО, зобов'язані вести товарний облік і зберігати первинні документи на товар.

Первинні документи у ФОП із РРО

З 1 серпня ФОП, які використовують РРО, зобов'язані не лише вести товарний облік і зберігати первинні документи на товар, а й надавати їх податківцям під час перевірки.

Як ФОП використовувати РРО з 1 серпня

Інакше кажучи, якщо до ФОП прийдуть із перевіркою, він зобов'язаний надати документи про походження товарів. Це може бути видаткова накладна, фіскальний чек, відомість, яка підтверджує, що товар закупили у звичайних фізосіб, акт приймання-передачі товару тощо.

Підприємців на ЄП без ПДВ, які РРО не використовують, ця вимога не повинна зачепити.

У довіднику об'єктів для 20-ОПП з'явилися два нових типи: вагон і ПКТС

Довідник типів об'єктів оподаткування для заповнення повідомлення 20-ОПП доповнився двома новими позиціями:

  • 715 — «ПТКСПрограмно-технічний комплекс самообслуговування (платіжний термінал).»;
  • 716 — «ВАГОН».

Тип об'єкта оподаткування вказують у колонці 3 табличної частини форми № 20-ОПП.

Також податківці роз'яснили, що робити, якщо в довіднику немає відповідного типу об'єкта для обладнання, за яким платник подає форму (консультація в ЗІР, підкатегорія 116.11).

Якщо обладнання безпосередньо пов'язане з діяльністю підприємства, виробничим процесом, то його можна віднести до типу об'єкта, який найбільше відповідає визначенню місця знаходження або зберігання такого обладнання.

З урахуванням того, що обладнання розміщене в приміщенні / на території, типи об'єктів «верстат», «технологічне обладнання», «технічні агрегати» можна віднести до наявного у підприємства типу об'єкта оподаткування, який відповідає визначенню місця знаходження/зберігання такого обладнання: 148 — «цех», 587 — «виробнича ділянка», 325 — «майстерня», 327 — «майстерня швейна».

ФОП перевищив ліміт в 1 млн, перейшов на ЗС, потім повернувся на ЄП — має використовувати РРО

Податківці роз'яснили: якщо ФОП-єдинник перевищив ліміт для використання РРО в 1 млн грн, потім перейшов на загальну систему, а потім повторно зареєструвався на спрощеній системі, — все одно зобов'язаний почати застосовувати РРО в наступних податкових періодах протягом реєстрації єдинником незалежно від подальших змін обсягу доходу. 

Податківці радісно нагадали, що тепер платити податки можна 23/7

З 3 серпня системи електронних платежів працюють у режимі 23/7, а це означає, що платники податків можуть платити податки в будь-який час доби. 

Учасник системи електронних платежів НБУ Казначейство ЕАП (код банку 899998) працюватиме в режимі з 01:00 до 24:00. Дата банківського дня в системі електронних платежів у робочі дні за п'ятиденного робочого тижня відповідатиме календарній даті, а у вихідні дні й неробочі дні — календарній даті першого робочого (операційного) дня після них.

Депутати вигадали присвоювати СПД і фізособам електронки з ІПН і ЄДРПОУ в імені

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3861, яким запропонували присвоювати юрособам, ФОП і звичайним фізособам електронні адреси для офіційного листування

Мета такої ініціативи — запровадження офіційної електронної пошти для юросіб, ФОП, адвокатів, арбітражних керуючих та ін., звичайних фізосіб, яка буде використовуватись для офіційного листування.

Електронні адреси не можуть бути зареєстровані в доменній зоні «ru».

Пропонується, щоб електронка складалася з ідентифікатора: ЄДРПОУ в юросіб та ІПН у ФОП і фізосіб.

Реєструвати електронні адреси будуть в ЄДР і в Єдиному державному демографічному реєстрі.

Сплатили податок на неправильний рахунок: як повернути

ДПС нагадала: якщо податок сплачено на хибний рахунок, платник податків може звернутися в податкову для проведення звірки або подати заяву через кабінет платника.

Переплата з ЄСВ: як повернути

Якщо в інтегрованій картці платника немає сплаченого платежу, треба написати заяву на переведення коштів.

Що вказати в заяві: ПІБ ФОП, ІПН, місце реєстрації, неправильний номер рахунку, на який перерахували гроші, суму, дату й номер платіжного документа. Також вказуєте, куди перерахувати гроші: на інший бюджетний рахунок чи повернути на ваш рахунок. До заяви прикладіть документ, що підтверджує сплату податку.

Форма заяви в кабінеті платника — F 1302001, але можна скласти й у довільній формі через меню «Листування з ДПС».

Як повернути переплату з податків

Податківці нагадали: якщо в платіжному документі на сплату податкового зобов'язання зазначений старий рахунок, гроші не надійдуть на потрібний рахунок, а зобов'язання вважатиметься несплаченим.

Родичі ФОП зможуть піти в декрет замість неї

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3831, у якому пропонується дозволити взяти відпустку по догляду за дитиною до трьох років родичам підприємниці.

Зараз у родичів ФОП, які фактично доглядають за дитиною, такої можливості немає, вона доступна, тільки якщо мати дитини — найманий працівник, оскільки вона повинна надати довідку з роботи про те, що вийшла на роботу до закінчення декретної відпустки.

Надавати декретну відпустку пропонують на підставі документа, який підтверджує, що мати дитини — ФОП.

Що це означає: декретну відпустку зможе використовувати повністю або частинами батько дитини, бабуся, дідусь або інші родичі, які фактично доглядають за дитиною.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки