Розміри єдиного податку і ЄСВ у 2021 році

20 грудня 2020 Стане у пригоді для: Підприємці

З 1 січня підвищаться розміри платежів з податків і зборів, які розраховуються виходячи з мінімалки й прожиткового мінімуму.

Прийнято Держбюджет: розміри ЄП та ЄСВ у 2021 році

Верховна Рада прийняла Держбюджет на 2021 рік. Мінімальна зарплата з 1 січня 2021 р. становитиме 6000 грн, а з 1 грудня — 6500 грн (законопроєкт № 4000). 

 Зарплата в погодинному розмірі з 1 січня — 36,11 грн, з 1 грудня — 39,12 грн.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня — 2270 грн. 

Підвищаться платежі з податків і зборів, які розраховуються виходячи з мінімалки й прожиткового мінімуму:

  • мінімальний платіж з ЄСВ підприємця становитиме 1320 грн на місяць, або 3960 грн за квартал (22% від мінімалки), а в грудні — 1430 грн;
  • 1-а група ЄП платитиме 227 грн єдиного податку на місяць (10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб). Нагадаємо, що в 2021 р. із січня по травень вас звільнили від сплати фіксованого платежу з ЄП;
  • 2-а група — 1200 грн на місяць (20% від мінімалки).

Який код УКТ ЗЕД указувати в чеку при продажі пива на розлив

У податківців спитали, який код УКТ ЗЕД указувати в чеку РРО/ПРРО при продажі пива на розлив. Як зазначено в накладних постачальника — 2203001000 (місткістю більше 10 л) чи 2203000100 (місткістю менше 10 л)?

Податківці нагадали, що продавати підакцизні товари треба з використанням РРО/ПРРО, застосовувати режим програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, найменування, цін і обліку кількості товарів. І послалися на ЗУ № 674, у якому пиво із солоду (солодове) зазначене за кодом УТК ЗЕД 220300.

У касовому чеку при продажі пива ємністю 10 л або менш має зазначатися код УТК ЗЕД 2203 00 01 00.

І нагадали, що для посудин ємністю більше 10 л код 2203 00 10 00.

Джерело: ІПК від 17.12.2020 р. № 5220/ІПК/99-00-07-05-02-06 

Податківці нагадали, які оплати вважають безготівковими

Податківці нагадали: якщо СПД використовує виключно безготівкові форми оплати, РРО він може не застосовувати. 

Що таке виключно безготівкові оплати: проведені шляхом переведення коштів з розрахункового рахунку платника на розрахунковий рахунок одержувача, а також перерахування банком на рахунок одержувача грошей, які платник вніс готівкою через касу банку (п. 1.4 Інструкції НБУ № 22). 

Якщо в місці одержання товарів здійснюєте безготівкові розрахунки, РРО/ПРРО не застосовується, але в місці одержання готівки потрібно застосовувати РРО або ж проводити розрахунки в безготівковій формі через банк.

Новий законопроєкт: пропонують істотно змінити ліміти доходу для обов'язкового використання РРО

У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт № 4490, у якому пропонується дозволити СПД не використовувати РРО/ПРРО при прийманні оплат за допомогою платіжної системи, включеної до Реєстру платіжних систем, систем розрахунків. 

Що пропонують ще:

Підвищити розміри граничного доходу ФОП (ст. 291 ПКУ):

  • 1-а група ЄП — 750 розмірів ПМПОПрожитковий мінімум для працездатних осіб, встановленого на 1 січня р. У 2021 р. це 1702500 грн;
  • 2-а група ЄП — 3000 розмірів ПМПОПрожитковий мінімум для працездатних осіб, у 2021 р. — 6810000 грн;
  • 3-я група ЄП — 7000 розмірів ПМПОПрожитковий мінімум для працездатних осіб, це 15890000 грн у 2021 р.

І дозволити не використовувати РРО ФОП 2-ї, 3-ї, 4-ї груп ЄП, якщо вони не перевищили ці ліміти, незалежно від видів діяльності, що пропонується закріпити в перехідних положеннях. Якщо зазначені вище ліміти перевищені, застосовувати РРО треба з першого числа першого місяця кварталу, який настає після перевищення.

Також пропонується зберегти право використання книги обліку доходів у паперовому/електронному вигляді для ФОП 1–2-ї та 3-ї групи ЄП без ПДВ. Записи в книзі обліку доходів будуть первинним (оперативним) обліком результатів роботи, достатньою підставою для формування показників податкової звітності.

Юрособи 3-ї групи ЄП використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів і витрат з урахуванням положень п.п. 44.2, 44.3 ПКУ.

Карантин через COVID діятиме до 28 лютого

За постановою КМУ № 1236 карантин через коронавірус діє до 28.02.2021 р. на всій території України. І продовжать дію: 

  • мораторій на проведення документальних і фактичних податкових перевірок (винятки перераховані в п. 522 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, це приміром, документальні позапланові перевірки, що проводяться на звернення платника податків тощо); 
  • мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування/обчислення/сплати ЄСВ (п. 912 розд. VIII ЗУ «Про ЄСВ»);
  • не застосовуються штрафи за деякі порушення податкового законодавства, вчинені в період карантину (п. 521 підрозд. 10 розд. XX ПКУ). Адмінштраф діє;
  • не застосовуються штрафи за несвоєчасну та неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності з ЄСВ (п. 911.1 розд. VIII ЗУ «Про ЄСВ»). Адмінштраф діє. 

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки