Нова інформація про штрафи. Зміни та доповнення
16 вересня 2022 Стане у пригоді для: Підприємці
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків.
Парламент прийняв Закон України № 2260-9 від 12.05.22., вступив в дію з 27.05.22.
Законом відновлюються камеральні та документальні перевірки звітності, ПДВПодаток на додану вартість –відшкодування з бюджету та податковий обов’язок з реєстрації ПН/РК, подання декларацій та оплати податків.
Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов’язків, граничний термін яких припадає на період з 24.02.22. до дня набрання чинності цим законом, за таких умов:
- реєстрація ПН/РК до 15.07.;
- подання податкової звітності до 20.07.;
- оплата податків та зборів не пізніше 31.07.
У випадку відсутності у платника можливості своєчасно виконувати свій податковий обов’язок, платники звільняються від передбаченої цим Законом відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом 6 місяців після припинення або скасування Воєнного Стану в Україні.
Новий Наказ Мінфіну № 225 від 29.07.22. « Про затвердження Порядку підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов'язків, визначених у підпункті 69.1 п.69 підрозділу 10 розділу 20 ПКУПодатковий кодекс України « Перехідні положення ПКУ та перелік документів на підтвердження» - вступає в дію з 06.09.22.
Хто і як його застосовує
Новий порядок діє для юридичних та фізичних осіб в т.ч. ФОПФізична особа — підприємець.
В порядку вказується на кого з платників поширюється звільнення від штрафів;
- на яких підставах;
- які докази, періоди звільнення;
- який алгоритм підтвердження неможливості оплати податків та подання звітності.
Алгоритм дій для зміни адреси
Зміна місцезнаходження підприємства, ФОП
- внесення змін до ЄДРЄдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
- зміна основного місця обліку в органі ДПСДержавна податкова служба (якщо підприємство переїхало до іншого адміністративно-територіального району );
- повідомлення органів ліцензування ( якщо є ліцензія );
- інформування обслуговуючого банку і контрагентів.
Всі дії базуються на діючих нормативних документах.
Визначення місця подання податкової звітності при зміні місцезнаходження підприємства, ФОП. п.10.13. розділ 10 Порядку №1588.
Подання податкової декларації та оплата податку здійснюється з періоду зміни місцезнаходження і до кінця поточного бюджетного року за попереднім місцезнаходженням;
починаючи з 01.01. наступного року за новим місцезнаходженням, тобто за основним місцем обліку ст.45, глава 8. п. 8 Бюджетний Кодекс.
До закінчення року юридична особа перебуває на обліку одночасно:
- в органі ДПС за попереднім місцезнаходженням;
- в органі ДПС за новим місцезнаходженням.
Ст. 45 не розповсюджується на:
- відокремлені підрозділи юридичної особи;
- особи, які ведуть незалежну професійну діяльність.
Проведення податкових перевірок після 24.02.2022 року в Україні
Податковий борг у період війни
Податковий борг у період війни не виступає підставою анулювати реєстрацію платника єдиного податку.
Наявність боргу, який виник в період з 24.02.22. по 31.07.22., не є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку в період воєнного стану в Україні.
У випадку відсутності у платника податків можливості своєчасно оплачувати протягом воєнного стану податки та збори, на такого платника не поширюються вимоги п.п.8 п.п. 298.2.3 та п.п.3 п. 299.10 ПКУ протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Відповідно до п.п.3 п. 299.10 ПКУ реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема, у випадках визначених п.п. 298.2.3. ПКУ
Роз’яснення ДПС із категорії 107.01.08 розділу Запитання –відповіді
З Бази знань «ЗІРЗагальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс податкової».