Працевлаштування іноземців: як отримати дозвіл та скільки коштує послуга

08 листопада 2024 Стане у пригоді для: Підприємці

Працевлаштування іноземців: як отримати дозвіл та скільки коштує послуга

Верховна Рада підтримала у першому читанні проект Держбюджету на 2025 рік.

31 жовтня Верховна Рада підтримала проект Державного бюджету на 2025 рік у першому читанні (Законопроект №12000 від 14.09.24. «Проект Закону про Державний бюджет України на 2025 рік»). За відповідне рішення проголосували 247 народних депутатів. Про це повідомляє Міністерство фінансів на своєму сайті.В яких випадках директор може працювати без зарплати?

  • Доходи загального фонду держбюджету (без грантів та міжбюджетних трансфертів) заплановані у сумі 2 трлн 7 млрд грн, що на 411 млрд грн більше, ніж цього року.
  • Видатки загального фонду держбюджету плануються в обсязі 3 трлн 644 млрд грн, що більше показника цього року на 535 млрд грн.
  • Загальний ресурс на національну безпеку та оборону у 2025 році - 2 трлн 223 млрд грн (близько 26% ВВП), що на 46 млрд грн більше плану 2024 року з урахуванням змін до держбюджету, прийнятих ВРУ.

При підготовці документу до першого читання було надано 2099 пропозицій до проекту Держбюджету- 2025, поданого Урядом до Парламенту 14 вересня. Висновки Бюджетного комітету передбачають:

  • спрямування у 2025 році залишків за освітньою субвенцією до спецфонду МОН з подальшим розподілом за рішенням Уряду з урахуванням цільового призначення та на реалізацію заходів у сфері освіти;
  • розподілу видатків на реалізацію публічних інвестиційних проектів;
  • зарахування джерела надходжень на створення державного дорожнього фонду в повному обсязі до загального фонду (43 млрд грн) і спрямуванням вивільнених коштів на зменшення дефіциту держбюджету, збільшення видатків на першочергові потреби, насамперед видатків на національну безпеку і оборону.

Основні макрофінансові показники Бюджету- 2025:

  • зростання ВВП на 2,7% (до 8466,3 млрд грн);
  • інфляція - 9,5%;
  • середньомісячна зарплата - 24389 грн;
  • курс гривні до долара - 45.

Мінімальна заробітна плата залишиться у розмірі 8000 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб - 3028 грн.

Згідно з регламентом, розгляд у другому читанні проекту Закону про Державний бюджет України на наступний рік завершується не пізніше 20 листопада, а остаточне прийняття - не пізніше 1 грудня.

Законопроект №12000

ДПСУ оновила План-графік податкових перевірок на 2024 рік.

31 жовтня 2024 року Державна податкова служба України оприлюднила оновлений План-графік документальних планових перевірок платників податків на 2024 рік. Цього разу зміни торкнулися розділів 1 та 2:Безпека бізнесу: заходи, рекомендації, цікава судова практика

  • Розділ 1 « Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб» з урахуванням коригування 31.10.24.
  • Розділ 2 « Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування 31.10.24.
  • Розділ 3 « Документальні планові перевірки фізичних осіб» з урахуванням коригування 30.09.24.
  • Розділ 4 « Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» з урахуванням коригування 30.09.24.

Закон про підвищення податків набуде чинності у листопаді.

Ми вже повідомляли, що Закон №4015-9 від 10.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (Законопроект №11416-9 ) 15 жовтня передан на підпис Президенту. Всі зміни, передбачені цим Законом, ми вже розглядали. Станом на 31 жовтня Президент не підписав Закон №4015-9. Сподіваємось, що цей документ буде підписано вже у листопаді. У Прикінцевих та перехідних положеннях Закону №4015-9 визначено, що цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Щойно Закон опублікують, податківці обіцяють надати роз’яснення стосовно застосування деяких його норм.

Законопроект №11416-9

Уряд запровадив режим експортного забезпечення для окремих видів агропродукції.

Кабінет Міністрів України на період дії воєнного стану запровадив режим експортного забезпечення. Він полягає у встановленні особливостей здійснення операцій з експорту окремих видів товарів (аграрної продукції). Відповідну Постанову Уряд ухвалив 29 жовтня 2024 року. Режим експортного забезпечення стосуватиметься аграрної продукції: меду, горіхів, пшениці і суміш пшениці та жита (меслин), жита, ячменю, вівса, кукурудзи, соєвих бобів, насіння ріпаку, насіння соняшнику, олії соєвої, олії соняшникової, олії ріпакової, макухи. Постанова набере чинності через 30 днів після приведення у відповідність та прийняття усіх необхідних підзаконних нормативно-правових актів, необхідних для реалізації Закону України №3706-9 від 09.05.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану», а також після забезпечення можливості обробки інформації, визначеної цим Законом в інформаційно-комунікаційних системах центральних органів виконавчої влади.

Нагадаємо, що Закон №3706-9 набрав чинності  1 липня 2024 року. Урядом було схвалено низку нормативно правових актів, необхідних для реалізації зазначеного Закону, а прийняте рішення передбачає запровадження режиму експортного забезпечення окремих товарів (аграрної продукції) як остаточне рішення, необхідне для реалізації цього Закону.

Докладніше:

З 21 листопада діятиме оновлений Порядок блокування реєстрації ПН та РК.

18.10.24. Кабінет Міністрів України Постановою №1187 від 18.10.24. «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» вніс зміни до Порядку зупинення реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі, затвердженого Постановою КМУ №1165 від 11.12.19. із змінами «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Ці зміни впроваджуються для реалізації положень Закону №3706-9 від 09.05.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану» щодо особливостей експорту товарів під час воєнного стану.

Нові норми передбачають безумовну реєстрацію ПН/РК на експортні операції із застосуванням режиму експортного забезпечення та уточнюють механізм автоматизованого моніторингу. Нова Постанова КМУ №1187  опублікована 22 жовтня, набирає чинності з 21 листопада 2024 року. Проте ці зміни не будуть реалізовані до впровадження режиму експортного забезпечення.

Нагадуємо, що з 1 жовтня 2024 року діють нові форми ПН, РК та декларації з ПДВ, адаптовані до нових правил експорту.

Постанова КМУ №1165

Закон України №3706-9

Постанова КМУ №1187

Бізнес зможе продовжувати онлайн граничні строки валютних розрахунків.

З  31 жовтня українські підприємці зможуть онлайн подавати заявки та отримувати висновок Міністерства економіки щодо продовження граничних строків розрахунків у сфері міжнародної торгівлі. Послуга вже почала працювати в режимі бета-тестування та стане доступною масово у грудні 2024 року. Запуск відбувається в рамках проекту «єДозвіл», який реалізується Міністерством економіки України у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації та фінансується Європейським Союзом. У бета-тестуванні можуть взяти участь усі юридичні особи та ФОП, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. У рамках тесту послуга буде доступна для перших 100 підприємців, які звернуться за її отриманням. Після успішного завершення тесту і врахування зворотного зв’язку від бізнесу послуга буде запущена повноцінно. «Цифровізація продовження граничних строків валютних розрахунків - це те, про що давно просили українські експортери та імпортери. Тепер не потрібно ходити в банки та державні установи: документи можна подати онлайн менше, ніж за годину. Система автоматично перевірить заявку, допоможе виправити помилки і заощадить час. Цей крок зменшить ризик затримок, штрафів і блокування рахунків. Очікуємо, що міжнародні угоди завершуватимуться швидше, що сприятиме швидшому поверненню валюти в Україну», - зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України - Міністерка економіки України Ю. Свириденко. Продовження граничних строків розрахунків можливе лише за окремими операціями з експорту та імпорту товарів. Послуга стосується товарів, виготовлення або доставка яких потребує тривалого терміну. Протестувати послугу можна на порталі «Дія». Для цього потрібно:Який вибір кращий: ФОП чи юрособа?

  1. Перейти за посиланням на реєстрацію на бета-тест;
  2. Заповнити форму;
  3. Перевірити пошту - протягом 10 робочих днів на пошту надійде лист про початок бета-тестування з покроковими інструкціями.

Докладніше:

Працевлаштування іноземців: як отримати дозвіл та скільки коштує послуга?

Хмельницький обласний центр зайнятості повідомляє, що іноземці офіційно можуть працювати в Україні на рівні з громадянами держави. Для оформлення дозволу на працевлаштування, роботодавцю необхідно подати в центр зайнятості наступні документи:

  • заяву, в якій роботодавець підтверджує, що посада іноземця не пов'язана з належністю до громадянства України;
  • копію сторінок паспортного документа іноземця з перекладом;
  • кольорову фотографію розміром 3,5 x 4,5 см;
  • копію проекту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства засвідчену роботодавцем.

Оплата за видачу дозволу на застосування праці іноземців залежить від тривалості дії виданого дозволу та коштує:

  • 6 місяців (включно) - 9084  грн;
  • від 6 місяців до 1 року (включно) - 15 140  грн;
  • від 1 до 2 років (включно) - 24 224  грн;
  • від 2 до 3 років (включно) - 30 280 грн (тільки для окремих категорій).

Сума продовження дії дозволу становить:

  • 6 місяців (включно) - 6056 грн;
  • від 6 місяців до 1 року (включно) - 12 112 грн;
  • від 1 до 2 років (включно) - 21 196 грн;
  • від 2 до 3 років (включно) - 27 252 грн (тільки для окремих категорій).

Робота іноземця без оформлення дозволу на працевлаштування буде порушенням Закону і спричинить адміністративну та/або фінансову відповідальність.

Докладніше:

ВРУ продовжила воєнний стан та загальну мобілізацію.

29 жовтня Верховна Рада України на своєму засіданні ухвалила Закони України (Законопроекти:  №12151 та №12152 від 28.10.24., далі -  Закони), що затверджують:

  • Указ Президента України №740/2024 від 28.10.24. «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»;
  • Указ Президента України №741/2024 від 28.10.24. «Про продовження строку загальної мобілізації».

Це означає, що з 10 листопада 2024 року дію воєнного стану та загальну мобілізацію в Україні продовжено ще на 90 діб, тобто до 7 лютого 2025 року включно. Про це повідомив депутат Я. Железняк у Телеграм-каналі:

Законопроект №12151

Законопроект №12152

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки