Як правильно подати ліквідаційну декларацію у 2025 році ФОП 3 групи 5% на ЄП: повний гайд по заповненню звітності

15 квітня 2025

При закритті бізнесу важливо дотримуватися усіх установлених законодавством процедур. Зокрема, потрібно завершити розрахунки з бюджетом та закрити звітність. Як правильно подати ліквідаційну декларацію у 2025 році ФОП 3 групи 5% на ЄП, розглянемо далі в статті.

Як правильно подати ліквідаційну декларацію у 2025 році ФОП 3 групи 5% на ЄП: повний гайд по заповненню звітності

Як правильно подати ліквідаційну декларацію у 2025 році ФОП 3 групи 5% на ЄП

Перш за все варто зауважити, що назва «ліквідаційна декларація» є умовною. Серед підприємців так прийнято називати звітність, яку вони подають після припинення своєї діяльності.

Ліквідаційна декларація подається протягом 40 днів із закінчення звітного періоду, в якому було закрито ФОП.

Алгоритм подачі такої декларації наступний:

1. В Електронному кабінеті платника необхідно обрати «Ведення звітності», обрати рік та період, за який подається декларація, та натиснути «Створити».

Важливо пам’ятати, що якщо ФОП було закрито у першому кварталі, то, відповідно, треба подати звітність за цей період, якщо в другому кварталі — за півріччя, в третьому кварталі — за 9 місяців, в четвертому кварталі — за рік.

2. Далі необхідно обрати «F01 Прибуток» (опція «зірочка» має бути неактивна, а поле з кодом — пустим).

3. З наявних варіантів варто обрати форму декларації F0103309. 

4. Наступний крок — перевірка реєстраційних даних ДПІ (вони підтягуються автоматично, але варто звірити, чи відповідає назва ДПІ тій, яка значиться в облікових даних платника).

5. Далі необхідно поставити відмітку навпроти Додатку 1, щоб відзвітувати по ЄСВЄдиний соціальний внесок, та натиснути «Створити».

У 2025 році ЄСВ можуть не сплачувати:

  • пенсіонери;
  • люди з інвалідністю;
  • підприємці, за яких сплачує ЄСВ роботодавець;
  • мобілізовані ФОПи без працівників;
  • підприємці, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях.

Якщо ФОПи з даних категорій протягом діяльності у звітному періоді не сплачували ЄСВ, то подавати Додаток 1 потреби немає. В інших випадках подання Додатку 1 є обов’язковим.

6. Наступним кроком є перевірка особистої інформації платника, яка стосується податкової адреси підприємця, номеру телефону, електронної пошти. В разі некоректного автозаповнення треба виправити дані вручну.

7. Обов’язково поставити відмітку в полі декларації 8.1 (подача декларації після припинення реєстрації).

8. У рядку 9 необхідно вказати кількість найманих працівників, які працювали у звітному періоді (максимальну). Якщо таких не було — необхідно вказати «0».

9. Важливо перевірити, чи всі КВЕДКласифікація видів економічної діяльностіи, за якими був дохід у звітному періоді, вказані у декларації. Зазвичай вони підтягуються автоматично з реєстру платників ЄПЄдиний податок. Не буде помилкою, якщо їх всі залишити в декларації, навіть якщо фактичного доходу по них не було. Проте можна видалити зайві, натиснувши правою кнопкою на КВЕД, а потім обравши «-» у вікні, що з’явиться на екрані.

Таким же чином (натиснувши на «+») можна і додати КВЕД. Важливо, щоб всі види діяльності, вказані у звітності, були зареєстровані в реєстрі платників ЄП.

10. Наступним етапом є заповнення показників господарської діяльності. В розділі IV необхідно вказати обсяг доходу в рядку 06 (податкова ставка 5%).

Ця сума автоматично підтягнеться і в інші рядки декларації, а також з неї розрахується сума ЄП. Вказану у рядку 14 суму необхідно буде сплатити як ЄП за звітний період.

Якщо доходу за звітний період не було, то поля заповнювати не потрібно (нулі можна не ставити).

11. Далі потрібно заповнити інформацію по нарахуванню військового збору в розділі VIII. Розмір військового збору у 2025 році для ФОП 3 групи 5% становить 1% від загального доходу. Для вказаного в прикладі обсягу доходу в 100 000 грн це буде становити 1000 грн. Ця ж сума автоматично продублюється і в рядок 25. 

12. Нижче потрібно поставити відмітку про подання Додатку 1, якщо ЄСВ було нараховано.

13. Щоб заповнити Додаток 1 у верхньому меню потрібно обрати «Додати» та натиснути на потрібну форму.

14. У формі додатку, що відкрилась, варто заповнити п.5 (поставити позначку в полі «Після припинення»).

Також потрібно в п. 6 вказати дату припинення реєстрації. Її можна подивитися в облікових даних платника.

15. В п.8 необхідно вказати період перебування на спрощеній системі оподаткування у 2025 році. Для цього береться період з 1.01.2025 по дату припинення (в нашому прикладі — 25.03.2025). У рядку 8.1 залишається код категорії застрахованої особи — «6».

16. В таблиці (п.9) потрібно заповнити рядки лише за ті місяці, які входять у період, коли ФОП перебував на спрощеній системі оподаткування у 2025 році. В нашому прикладі це 3 місяці.

Якщо ФОП нараховував ЄСВ на суму більшу за «мінімалку», то розмір ЄСВ буде вищий. Після заповнення додатку важливо проконтролювати, щоб загальна сума ЄСВ підтягнулася в декларацію.

Для цього потрібно перейти в «Головний документ».

 Потім необхідно опуститися до 21-го рядка, в полі якого має автоматично заповнитися сума ЄСВ.

17. Завершальним етапом є перевірка декларація (у верхньому меню опція «Перевірити») та її збереження.

Програма запропонує підписати документ.

Після підписання декларацію можна надсилати.

Важливо після того, як звітність подана, перевірити, чи вона була прийнятою податковою. Для цього потрібно зайти у «Введення звітності», обрати період, за який подавалася декларація та переконатися, що вона там відображається (буде статус «Підписано» і «Відправлено»). Якщо декларація прийнята, вона підсвітиться зеленим, а у квитанції №2 буде результат обробки «Прийнято пакет».

Особливості заповнення декларації за півріччя, 9 місяців та за рік

Алгоритм заповнення декларації за півріччя, 9 місяців та за рік аналогічний. Єдиний момент, про який варто пам’ятати, це обсяг доходу, який у звіті вказується за накопичувальним підсумком.

Тобто, якщо подається декларація за півріччя — потрібно вказати суму доходу з січня по червень. Якщо за дев’ять місяців — береться дохід за січень-вересень, якщо за рік — то за всі 12 місяців.

Також варто звернути увагу, що в декларації сума ЄП розрахується автоматично від суми доходу. Щоб не було нарахування податку на дохід за минулі звітні періоди, за які ЄП вже сплачений, у розділі V в рядку 13 необхідно поставити суму ЄП з попередньої декларації.

Вона автоматично відніметься від нарахованої на загальну суму доходу, і в рядку 14 до сплати буде актуальне значення.

В наведеному прикладі в декларації за півріччя вказаний дохід в 200 000 грн. З них 100 000 грн було отримано підприємцем у I кварталі, і 100 000 грн — у IІ кварталі. Відповідно, автоматично було нараховано податок на 200 000 грн у розмірі 10 000 грн (5% від доходу). Однак, за І квартал ФОП сплатив 5 000 грн ЄП. Зробивши про це відмітку в рядку 13, сума нарахування ЄП автоматично зменшилася на 5 000 грн.  

Так само і військовий збір нараховується за накопичувальним підсумком із загальної суми доходу. У рядку 23 має бути 1% від суми доходу (200 000 грн × 1% = 2 000 грн).

У рядку 24 необхідно вказати значення з попередньої декларації — 1 000 грн. У рядку 25 автоматично заповниться сума військового збору, яку потрібно буде сплатити.

Подальше заповнення Додатку 1 та подання декларації відбувається так само, як і для І кварталу.

Таким чином, дотримуючись інструкції, можна просто та легко подати ліквідаційну звітність та виконати податкові зобов’язання після завершення підприємницької діяльності. Головне, після відправлення декларації необхідно не забути перевірити її прийняття податковою, щоб уникнути подальших непорозумінь.

Чи входить в дохід ФОП на ЄП відшкодована орендарем комуналка?

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки