Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу в Електронному кабінеті

13 липня 2023

За допомогою різноманітних онлайн-сервісів підприємці можуть вирішити практично всі питання, пов’язанні з реєстрацією, веденням та закриттям бізнесу, в тому числі і поданням звітності та сплатою податків.

Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу в Електронному кабінеті

Одним із найбільш зручних і багатофункціональних сервісів є Електронний кабінет платника, в якому, крім всього іншого, дистанційно можна змінити існуючу групу ЄПЄдиний податок на іншу.

Як перейти з однієї групи єдиного податку на іншу онлайн та що для цього потрібно, розберемось далі в статті.

Як перейти з однієї групи ЄП на іншу?

Причин, чому в підприємців виникає необхідність змінити податкову групу, може бути багато – від використання ліміту і необхідності перейти на «старшу» групу, до зміни видів діяльності чи формату роботи, що не передбачає ведення підприємницької діяльності в рамках «своєї» групи.

Проте які б не були підстави зміни групи оподаткування, зробити це можна швидко і безпроблемно в онлайн-режимі через Електронний кабінет.

Алгоритм дій при переході з однієї групи на іншу наступний.

1. В кабінеті платника необхідно обрати в меню послуг «Ведення звітності».

2. Вказати поточний рік та місяць подання заяви на зміну групи оподаткування та обрати опцію «Створити».

3. В новому вікні обрати серед переліку документів «Всі» та знайти в списку «Заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування», натиснути на неї.

4. У вікні, що відкриється, рекомендується перевірити всю податкову інформацію по ФОП.

Якщо ФОП у рік перед поданням даної заяви працював на загальній системі оподаткування, то потрібно поставити позначку навпроти додатку «Розрахунок доходу за попередній календарний рік…»

Після перевірки даних потрібно натиснути кнопку «Створити».

5. Далі необхідно поставити позначку навпроти «Внесення змін» у формі заяви, що з’явиться на екрані та перевірити достовірність інформації по ФОП.

Якщо якісь дані підтягнулися невірно, то їх можна виправити вручну в полях форми заяви.

6. В пункті 5.2 необхідно зазначити існуючу групу оподаткування підприємця та ту, на яку він бажає перейти. Потрібну інформацію вказати у відповідних полях.

В наведеному прикладі ФОП бажає змінити 2 групу на ставці 20% від мінімальної заробітної плати на 3 групу на ставці 5% від отриманого доходу без реєстрації ПДВПодаток на додану вартість .

В полі «Дата зміни» потрібно прописати словами, з якої дати підприємець бажає змінити групу.

Важливо наголосити, що зміна податкової групи можлива лише з 1 числа наступного кварталу з дати подання заяви.

При цьому, заява має бути подана не пізніше 15 днів до закінчення поточного кварталу.

Таким чином, при поданні заяви, наприклад, в липні, в полі «дата (період) зміни з» потрібно написати «першого жовтня дві тисячі двадцять третього року».

7. Наступним пунктом заяви, який потрібно заповнити, є п. 6 – «Місце провадження господарської діяльності».

В даному полі вказується конкретна адреса розміщення офісу чи магазину/точки продажу ФОП, звідки він здійснює підприємницьку діяльність.

Якщо підприємець веде роботу дистанційно, не має власного офісу чи точки продажу, то варто вказати: «Вся територія України».

8. В пункті 7 потрібно вказати кількість найманих працівників.

Якщо ж таких немає – треба поставити «0».

9. Наступним кроком є заповнення полів пункту 8, де потрібно зазначити всі КВЕДКласифікація видів економічної діяльності, які зареєстровані по ФОП в ЄДРЄдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань.

Щоб цього не робити вручну, можна відкрити в новому вікні браузеру Електронний кабінет, в меню обрати «Облікові дані» та скопіювати всі КВЕД, вставивши їх в поле п.8 заяви.

Звертаємо увагу, що коди копіюються з нижнім підкресленням, яке при вставлянні в поля п.8 заяви потрібно просто видалити в ручну. В іншому випадку заява не буде прийнята сервісом.

10. Важливою умовою зміни групи оподаткування є відсутність у підприємця податкового боргу. Тому цей момент рекомендується перевірити перед заповненням даної заяви.

Нагадуємо, що інформацію по заборгованості можна побачити, обравши в меню Електронного кабінету «Стан розрахунків з бюджетом».

Якщо заборгованість є, то рекомендується її сплати і через кілька днів подати заяву про зміну податкової групи.

При відсутності боргу в п. 10 необхідно поставити відповідну відмітку.

На цьому заповнення заяви закінчено.

Далі потрібно повернутися на початок документу та в верхньому меню обрати опцію «Перевірити» (сповіщення про перевірку прийде за кілька секунд) та натиснути опцію «Зберегти».

При збереженні документу на екрані з’явиться вікно з пропозицією підписати заяву. Зробити це можна за допомогою хмарного сховища, наприклад, «Дія.Підпис», збереженого файлового ключа чи апаратного ключа.

Після підписання документу потрібно надіслати його в податкову (обрати опцію «Надіслати» у вікні, що з’явиться на екрані).

Зміна податкової групи підприємцем, який в минулому році працював на загальній системі оподаткування

Як було сказано вище, якщо податкову групу змінює «єдинник», який в попередньому році працював на загальній системі оподаткування, то разом із заявою необхідно додати додаток про отриманий в минулому році дохід.

1. Сама заява заповнюється за описаним вище алгоритмом, лише в п. 10 варто словами написати суму отриманого за минулий рік доходу на загальній системі.

В п.11 необхідно поставити позначку про те, що з заявою буде поданий і додаток.

2. Після цього варто повернутися на початок документу та у верхньому меню обрати додаток «Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує переходу на спрощену систему оподаткування».

3. В додатку перевірити інформацію по ФОП, що підтягнулася автоматично. 4. В п. 4 поставити відмітку в полі «Первинна».

5. В таблиці п.5.1 вказати суму отриманого доходу на загальній системі за минулий рік, та продублювати цю суму в поле «Загальна сума отриманих доходів» (якщо інших доходів не було).

Звертаємо увагу, що сума в таблиці має бути такою ж самою, як сума, вказана в заяві в п.10.

Далі потрібно зберегти, перевірити, підписати та надіслати заяву.

Щоб перевірити, чи була опрацьована заява та чи були внесені відповідні зміни в інформацію по ФОП, потрібно зайти в «Облікові дані платника» та подивитися «Дані про реєстрацію платником ЄП».

Для того, щоб мати підтвердження про зміну податкової групи, можна замовити витяг з Реєстру платників ЄП.

Таким чином, за лічені хвилини в онлайн-режимі можна подати заяву про зміну податкової групи та не витрачати час на похід в податкову службу.

Як перевірити контрагента онлайн в Електронному кабінеті

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки