Як здати в суборенду робоче місце

22 жовтня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці на ЄП

Я зареєструвалася підприємцем і збираюсь орендувати невеличкий салон, відкрию косметологічний кабінет. У салоні є два обладнані місця для перукарів, і в мене є ідея віддати їх у суборенду, що для цього потрібно?

Ви не уточнили, на якій групі єдиного податку працюєте. На 1-й групі ЄПЄдиний податок заборонено надавати косметологічні послуги за КВЕДом 96.02. Тому, швидше за все, у вас 2-а група, і ви можете здавати місця в суборенду.

Треба зареєструвати КВЕД 68.20Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування — 2019

У пункті 5.4. «Внесення змін до реєстру платників єдиного податку*** щодо», ставите позначку навпроти пунктів «видів господарської діяльності» й «місця провадження господарської діяльності».

  • у п. 6 вказуєте повну адресу салону.
  • у п. 8 вказуєте новий КВЕД 68.20.

А ще важливо, щоб можливість здати в суборенду робоче місце була дозволена за умовами договору з вашим орендодавцем.

Як здавати й орендувати нерухомість, якщо ти підприємець

Суборендарі-підприємці. Якщо перукарі теж зареєстровані підприємцями-єдинниками, тоді всі гаразд: ви підписуєте договір суборенди й отримуєте від них орендні платежі.

Додаткових податків платити не треба.

За умовами роботи на 2-й групі ЄП (пп. 2 п. 291.4 ПКУ), можна надавати послуги тільки населенню або платникам єдиного податку. Тому вам обов'язково треба запитати в суборендарів підтвердження, що вони ФОПФізична особа — підприємець-єдинники (копії виписки з ЄДРЄдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і витягу з реєстру платників ЄП). Інакше втратите право перебувати на спрощеній системі.

2-а група єдиного податку

Якщо надумаєте пустити майстрів працювати без договору, так робити не варто. Для ваших суборендарів надане робоче місце вважатиметься безкоштовно отриманою послугою. Вони повинні будуть включити в оподатковуваний дохід ринкову вартість оренди робочого місця. До того ж треба буде оформити договір надання послуг, де вказати, що ця послуга безкоштовна. Якщо не буде документів на безкоштовно надані послуги й це виявить податкова, то оштрафує порушника.

Брати від майстрів гроші без договору теж не рекомендуємо: якщо податкова виявить це, визнає, що ви ухиляєтеся від сплати податків, і оштрафує вас.

Суборендарі-фізособи. Є ризик, що ваші з ними відносини визнають трудовими, вам доведеться доводити, що це не так. За перше порушення буде попередження, наступного разу — штраф: 30 мінімалок за кожну людину, а це 141690 грн у 2020 році.

Повідомлення 20-ОПП: як подають ФОП

А ще після укладення договору оренди ви маєте подати в податкову звіт за формою 20-ОПП. Він подається щоразу, коли в підприємця з'являється майно, яке він використовує в госпдіяльності. Оренда салону — якраз такий випадок.

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки