Ліквідовано деякі Державні податкові інспекції: куди переведено платників
17 січня 2025 Стане у пригоді для: Підприємці
ВРУ підтримала скасування Господарського кодексу.
09.01.25. Верховна Рада України прийняла у другому читанні Законопроект №6013 від 09.09.21. «Проект Закону про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період», яким скасовується Господарський кодекс та запроваджується обов’язкова корпоратизація для низки підприємств. Законом передбачається корпоратизація державних та комунальних підприємств. Усі державні та комунальні унітарні підприємства мають бути трансформовані в акціонерні товариства або товариства з обмеженою відповідальністю. Також запроваджується прозоре управління майном. Операції з майном підприємств, де державі належить понад 50% акцій, здійснюватимуться через систему «Прозорро.Продажі», що забезпечить відкритість процесів та мінімізує корупційні ризики. Закон передбачає фінансову прозорість та звітність. Державні підприємства зобов'язані будуть публікувати фінансові звіти, що сприятиме прозорості управління. Закон також врегульовує перехідний період. Ним передбачається збереження діяльності комунальних підприємств у перехідний період, а також гармонізація норм із Законом України «Про місцеве самоврядування» ( №280/97-ВР від 21.05.97. із змінами) та Цивільним кодексом, щоб уникнути прогалин після втрати чинності Господарського кодексу, який скасовується. Водночас деякі положення Господарського кодексу зберігають свою чинність у цьому Законі та будуть діяти впродовж перехідного періоду. Прийнятий Закон розширює можливості територіальних громад. Він дозволяє громадам створювати юридичні особи для забезпечення ефективного управління власністю та реалізації соціальних ініціатив. Прогнозується, що реформа сприятиме розвитку сучасних бізнес-моделей, прозорому управлінню майном та посиленню економічної стійкості держави.Як вивести гроші з ТОВ
Ліквідовано деякі Державні податкові інспекції: куди переведено платників.
Головне управління Державної податкової служби у м. Києві інформує, що у зв’язку з внесенням змін до Організаційної структури Головного управління ДПС у м. Києві, ліквідовано ДПІ у Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Печерському, Подільському, Святошинському, Солом’янському,
Шевченківському районах м. Києва. На основі цих ДПІ створені: Центральна, Лівобережна та Правобережна ДПІ з урахуванням такого:
- до Лівобережної ДПІ ГУ ДПС у м. Києві переведені платники, які перебували на обліку в ДПІ у Дарницькому районі, в ДПІ у Дніпровському районі, в ДПІ у Деснянському районі;
- до Правобережної ДПІ ГУ ДПС у м. Києві переведені платники, які перебували на обліку в ДПІ у Оболонському районі, в ДПІ у Подільському районі, в ДПІ у Святошинському районі, в ДПІ у Шевченківському районі;
- до Центральної ДПІ ГУ ДПС у м. Києві переведені платники, які перебували на обліку в ДПІ у Голосіївському районі, в ДПІ у Печерському районі, в ДПІ у Солом’янському районі.
У разі подання документів звітності в електронному вигляді, просимо скеровувати їх до відповідного контролюючого органу:
- Лівобережна ДПІ ГУ ДПС у м. Києві - код ДПІ 2651;
- Правобережна ДПІ ГУ ДПС у м. Києві - код ДПІ 2657;
- Центральна ДПІ ГУ ДПС у м. Києві - код ДПІ 2650.
Дізнатися інформацію про ДПІ, в яких перебувають на обліку платники, можливо в приватній частині Електронного кабінету платника податків.
З 9 січня відновлюється робота Єдиного державного реєстру після кібератаки.
09.01.25. відновлюється робота Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР) після масштабної кібератаки з боку росії. Про це повідомило Міністерство юстиції на своєму офіційному сайті. Вже 10.01.25. поновиться електронна інформаційна взаємодія з державними органами - Державною податковою службою, Державною службою статистики України, Пенсійним фондом України, Міністерством цифрової трансформації та іншими відомствами, які використовують дані ЄДР у своїй діяльності. Запрацює низка онлайн-послуг за допомогою Дії. На порталі ЄДР відновлять функції:
- безкоштовний пошук інформації в реєстрі;
- формування витягів;
- отримання результатів адміністративних послуг за кодом доступу;
- доступ державних органів до відомостей реєстру через ідентифікатори доступу.
Команда Міністерства юстиції продовжує працювати над відновленням інших реєстрів.
З січня 2025 року Декларація з акцизного податку подається за новою формою.
Пресслужба Державної податкової служби України повідомляє, що Наказ Мінфіну №567 від 07.11.24. «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім окремих його положень. Наказ Мінфіну №567 опубліковано 27.12.24. в «Офіційному віснику України». Метою прийняття відповідного Наказу є приведення у відповідність форми декларації з акцизного податку і Порядку її заповнення та подання, затверджених Наказом Мінфіну №14 від 23.01.15. із змінами, із вимогами Законів: №3173-9 від 29.06.23. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» та Законом №3603-9 від 23.02.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства», які передбачають:
- доповнення Декларації рядками за кодами операцій в частині відображення понаднормативних втрат спирту, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, зазначення використання пільгових обсягів скрапленого газу та важких дистилятів (газойлів);
- викладення в новій редакції додатків 1, 2, 3 до Декларації.
Наказом №567 передбачено визнати таким, що втратив чинність з 01.01.26. додаток 5 до Декларації. Таким чином, починаючи із звітного періоду - січень 2025 року застосовується оновлена форма Декларації для складання звітності, яка подається до Контролюючого органу за місцем реєстрації платника акцизного податку в терміни не пізніше 20 лютого 2025 року.Фіскали намагаються дістатися коштів на особистих рахунках підприємців
Податкову декларацію про майновий стан і доходи викладуть в новій редакції.
07.01.25. Міністерство фінансів України оприлюднило проект Наказу «Про внесення змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України (ПКУ) Законом України №4015-9 від 10.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» у частині запровадження для ФОП (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, авансових внесків із податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та зміни ставки військового збору (ВЗ), виникла необхідність внесення змін до податкової декларації про майновий стан і доходи. Законом України №4015-9 внесено зміни до ПКУ, якими передбачено:
- сплату ФОП (крім осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним, авансових внесків із ПДФО;
- зміну ставки ВЗ;
- сума мінімального податкового зобов’язання, визначена відповідно до ст. 38-1 ПКУ, не може становити менше 700 грн з 1 га, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50%, - 1400 грн з 1 га.
З метою спрощення для платників податку - фізичних осіб - контролерів КІК розрахунку прибутку контрольованих іноземних компаній, внесено зміни до додатку КІК до деклараці відповідно до п. 170.13 ПКУ. До Декларації також додано новий Додаток АП - Розрахунок авансових внесків з податку на доходи фізичних осіб за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичними особами - підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), які здійснюють роздрібну торгівлю пальним.
Цей Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Нюанси сплати фізичними особами податку на нерухомість у 2025 році.
Податківці Державної податкової служби у Львівській області повідомляють, що податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні особи сплачуватимуть за 2024 рік. Сума податку залежить від розміру мінімальної заробітної плати та ставки податку, яка встановлюється за рішенням сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування об’єктів нерухомості. Приклад: ставка податку по м. Львову становить 1% від розміру мінімальної зарплати, встановленої станом на 1 січня 2024 року (7100,00 грн) та дорівнює 71,00 грн за 1 м2 надлишкової площі (в порівнянні з 2023 роком сплата становила 67,00 грн за 1 м2 надлишкової площі).
На порталі Дія запустили анулювання бронювання для військовозобов’язаних працівників.
На порталі Дія запустили анулювання бронювання для військовозобов’язаних працівників. Послуга доступна для керівників та уповноважених осіб компаній. Як анулювати бронювання працівника на порталі Дія:
- авторизуйтесь на порталі з електронним підписом юридичної особи;
- оберіть послугу «Анулювання бронювання працівників»;
- подайте заяву з даними про працівників на розбронювання;
- перевірте заяву та підпишіть її електронним підписом;
- очікуйте результат протягом доби - на електронній пошті та в особистому кабінеті.
Зверніть увагу, що податися на анулювання можна лише раз на 30 днів. А якщо компанія втрачає статус критичності, то бронювання анулюється автоматично.
Як штрафуватимуть ФОП за несплату авансового платежу з військового збору до 20 січня.
Податківці Головного управління ДПС у Львівській області нагадують, що фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку (ЄП) першої, другої та четвертої групи є платниками військового збору (ВЗ) відповідно до п.п. 2 п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. 20 «Перехідні положення» Податкового кодексу України (ПКУ). Вони сплачують його шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Нарахування авансових внесків для ФОП платників ЄП здійснюється ДПС. Несплата (неперерахування) або сплата (перерахування) не в повному обсязі платниками ВЗ авансових внесків з ВЗ в строки, визначені ПКУ, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% ставки ВЗ, визначеної для них (п.п. 2 п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. 20 «Перехідні положення» ПКУ). Для ФОП платників ЄП така ставка становить 10% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.Куди подітися підприємцю від сплати ЄСВ та ВЗ за себе