Отримання оплати за товари на особистий рахунок, списання переплат з податків
15 серпня 2021 Стане у пригоді для: Підприємці
Податківці викрили фізособу, яка без реєстрації ФОП незаконно вела діяльність, оплату отримувала на картковий рахунок, не сплатила податків на 8 млн грн.
РРО і оплати на підставі рахунку-фактури
У ДПС запитали, чи треба застосовувати РРО при отриманні оплати за допомогою інтернет-банкінгу, якщо фізособи-покупці отримують рахунки-фактури, за якими проводять оплату.
Податківці відповіли, що розрахунки за рахунком-фактурою не вимагають використання РРО, оскільки вони аналогічні здійсненим через відділення банку (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок і/або через онлайн-банкінг) і не мають ознак розрахункових операцій.
Рахунок-фактура містить відповідні ідентифікатори продавця і покупця, а оплату здійснюють за допомогою реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN.
ІПК від 14.06.2021 р. № 2381/ІПК/99-00-07-05-01-06
Податківці взялися за фізосіб-бізнесменів, які приймають оплати на особистий рахунок
Податківці похвалилися, що викрили фізособу, яка без реєстрації підприємцем незаконно вела діяльність, продавала товари, а оплату отримувала на карткові рахунки.
Загальна сума отриманого доходу — понад 45 млн гривень. Збиток державі через несплату ПДФО — понад 8 млн грн.
Витрати на відрядження не включаються до госпвитрат ФОП
Податківці роз'яснили, що ФОП на загальній системі не має права включати до складу витрат суми, витрачені під час особистого перебування у відрядженні, оскільки такі витрати не містяться в переліку витрат, визначених п. 177.4 ПКУ.
Нагадаємо, що об'єкт оподаткування для ФОП на ЗС — чистий оподатковуваний дохід, а саме виручка у грошовій і негрошовій формі мінус документально підтверджені витрати, пов'язані з госпдіяльністю (п. 177.2 ПКУ).
Немає доходів на 3-й групі ЄП: чи подавати декларацію
Юрособа на 3-й групі ЄП без ПДВ запитала податківців, чи треба подавати декларацію з єдиного податку за I квартал 2021 року, якщо не було доходів, що підлягають декларуванню.
Податківці відповіли, що не потрібно.
ІПК від 06.08.2021 р. № 2977/ІПК/99-00-18-04-03-06
Переплати з податків списуються
Податківці нагадали, що переплати й помилкові платежі з податків списуються, якщо обліковуються більше 1095 календарних днів без руху (консультація в ЗІР, підкатегорія 129.04).
Рішення про списання приймається на підставі рішення керівника, заступника, уповноваженої особи територіального органу ДПС або її в. о.