Президент підпише Закон про підвищення податків

15 листопада 2024 Стане у пригоді для: Підприємці

Президент підпише Закон про підвищення податків

Рекомендації НБУ щодо здійснення фінансового моніторингу.

Національний банк України надав банкам і небанківським фінансовим установам рекомендації щодо виявлення механізмів  так званого «дроблення бізнесу». Застосування таких механізмів може свідчити про розроблення та використання схем з метою ухилення від сплати податків, що полягають у штучному розподілі ведення бізнесу юридичної особи через інших суб’єктів господарювання, зокрема залучення фізичних осіб-підприємців  (ФОП), які мають право застосовувати спрощену систему оподаткування. Про це йдеться в Листі НБУ №25-0005/82615 від 01.11.24. « Про рекомендації з питань здійснення фінансового моніторингу».ФОП надійшов виклик в податкову: як діяти

Такі схеми характеризуються певними ознаками, які можуть свідчити про зв’язки між юридичною особою та ФОП (далі – Група), приклади яких наведені у вищезазначеному Листі. Як зазначив НБУ у Листі, якщо за результатами аналізу встановлено належність клієнтів до Групи, є підстави вважати, що діяльність суб’єкта господарювання може бути пов’язана з ухиленням від сплати податків. Тому фінансові установи повинні повідомити Держфінмоніторинг про такі фінансові операції (діяльність), а також прийняти рішення щодо подальших ділових відносин з урахуванням виявлених ризиків у порядку, визначеному законодавством у сфері фінансового моніторингу. Дотримуючись цих рекомендацій, банки та небанківські фінансові установи зможуть удосконалити свої внутрішні системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та підвищити ефективність управління ризиками.

Банки надаватимуть дані Національної поліції для боротьби з «дропами».

Ми вже повідомляли, що 8 жовтня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Законопроект №11043 від 28.02.24. «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг» щодо удосконалення функцій НБУ з державного регулювання ринків фінансових послуг. А вже 6 листопада Президент підписав відповідний Закон №3994-9 від 08.10.24. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг». 7 листопада цей Закон опубліковано у газеті «Голос України». Він набирає чинності з 8 листопада, крім окремих норм. Нагадаємо, що Законом передбачено обовʼязок банків та інших фінансових установ надавати інформацію на запит Національної поліції, зокрема дані фінансових операцій та напрями, куди кошти перераховувались. Це створюється для боротьби з неналежними користувачами карток, так званими «дропами», які надають свої картки зловмисниками для перерахування вкрадених коштів.  У цьому ж Законі прописано, що об'єднані кредитні спілки можуть залучати кредити від іноземних донорів у валюті. Також доопрацьовано механізм приєднання кредитних спілок, що дозволить багатьом з чинних нині маленьких кредитних спілок продовжити свою діяльність, приєднавшись до більш розвинених та організованих.

Докладніше:

Законопроект №11043

Закон України №3994-9

Президент підпише Закон про підвищення податків – Гетманцев.

Голова податкового Комітету ВРУ Д. Гетманцев упевнений, що Президент В. Зеленський підпише Законопроект №11416-д  (Закон №4015-9 від 10.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану») про підвищення податків. «Гадаю, Закон буде підписано. А коли, це питання, на яке в мене немає відповіді», - повідомив депутат на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ). Про це пише інформаційне агентство «interfax- Україна» на своєму сайті. Гетманцев також додав, що діалог держави й бізнесу відбувається щодо кожного Законопроекту, який проходить через фінкомітет. Він уточнив, що всі законодавчі ініціативи обговорюють відкрито, із залученням бізнесу, експертів, а також держорганів, після чого ухвалюють відповідні компромісні рішення з урахуванням позицій сторін (зокрема, суб'єктів законодавчої ініціативи, яким у випадку Законопроекту №11416-д був Кабінет Міністрів України).

Докладніше:

Законопроект №11416-д

ДПС створила сайт «Територія високого рівня податкової довіри».

Ми вже повідомляли раніше, що Міністерство фінансів України Наказом №495 від 07.10.24. «Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» затвердило Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем  дотримання податкового законодавства. Ним визначено порядок розрахунку критеріїв для включення платників податків до цього Переліку.  Але ДПС вже зараз створила сайт - «Територія високого рівня податкової довіри» для зручності платників податків та користувачів. Про це повідомляє Голова податкового Комітету ВРУ Д. Гетманцев у Телеграм-каналі: «Податкова для зручності платників податків та користувачів створила сайт - Територія високого рівня податкової довіри.

Перший Перелік платників податків з високим рівнем дотримання податкового законодавства буде сформовано за результатами четвертого кварталу 2023 року та трьох кварталів 2024 року, наприкінці листопада та вже на початку грудня кожен може перевірити про включення себе до Переліку»,- пояснив він. Зазначається, що на сайті «Територія високого рівня податкової довіри» платники зараз можуть ознайомитись з інформацією, як долучитися до Переліку та які переваги можна отримати, перебуваючи в ньому,  а згодом з розрахованими середніми показниками критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів. Платники можуть уточнити свої показники на початку грудня та дізнатися, чи увійдуть до Переліку, у своєму Електронному кабінеті.

Докладніше:

Наказ Мінфіну №495

Заборона на використання програмного забезпечення російського походження: позиція бізнесу.

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) звернулась до Уряду та Парламенту з пропозицією доопрацювати Законопроект №11492 від 19.08.24. «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів», яким запроваджується заборона використання підсанкційних програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів. Бізнес розуміє важливість прийняття Законопроекту для забезпечення кращого рівня кіберзахисту, протидії дезінформації та недопущення загроз національній безпеці України. Експерти Асоціації пропонують розробити чіткий перелік ворожих програмних продуктів та категорії електронних ресурсів, які підпадають під дію Закону. Також не менш важливою є конкретизація деяких загальних термінів, які потребують більш чіткого визначення, щоб уникнути різночитань, зловживань або надмірних обмежень. За оцінкою експертів Асоціації, перехід на вітчизняне програмне забезпечення (ПЗ) потребує значних ресурсів. Тож бізнес вважає за необхідне забезпечення державної підтримки (фінансова допомога, податкові пільги чи субсидії на ліцензії на нове ПЗ) компаніям, які здійснюватимуть такий перехід. Важливим кроком такої підтримки також є встановлення перехідного періоду у 12 - 24 місяця, щоб мінімізувати вплив зміни ПЗ на операційну діяльність компаній та зменшити ризики для економіки.  Додатково хочемо зазначити, що у ВРУ також було зареєстровано альтернативний проект Закону №11492-1 від 30.08.24. «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо заборони використання програмних продуктів (програмного забезпечення)» до якого бізнес має аналогічні коментарі. Представники Асоціації пропонують доопрацювати Законопроект №11492 або №11492-1, враховуючи зазначені пропозиції бізнесу.  

Докладніше:

Законопроект №11492

Законопроект №11492-1

Впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення».

Державною податковою службою України з метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Платники податків, користувачі електронного кабінету, мають можливість отримувати в розділі Вхідні/вихідні документи / Вхідні / Повідомлення (електронне інформаційне повідомлення про помилкову сплату платежів) та миттєво здійснювати направлення до територіального органу ДПС, в якому обліковуються такі суми, заяву про перерахування коштів в електронному форматі. В інформаційному повідомленні про помилкову сплату платежів за формою J/F14900 (додається) зазначаються реквізити платіжної інструкції:Вихідна допомога: практичне застосування

  • код територіального органу ДПС, код територіальної громади;
  • код та назва платежу;
  • дата, номер та сума платіжної інструкції;
  • бюджетний або небюджетний рахунок IBAN.

Разом з цим, посадові особи, які за даними єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань є керівником підприємства, чи самозайнятою особою або фізичною особою - платником податків, також мають можливість отримувати додаткове повідомлення шляхом приєднання до сервісу «Info TAX». 

Який порядок сплати акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що відповідно до ст. 212 Податкового кодексу України (ПКУ) платниками акцизного податку є особи - суб’єкти господарської діяльності роздрібної торгівлі що здійснюють реалізацію підакцизних товарів - алкогольних напоїв. Особи - суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.11 п. 212.3 ст. 212 ПКУ). Контролери наголошують, що базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю. Термін подання декларації з акцизного податку - не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду. Суми акцизного податку перераховуються до бюджету суб’єктом роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації з акцизного податку за місячний податковий період (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 ПКУ).

Податковий кодекс України

Воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено: підписано Закони.

6 листопада 2024 року Президент В. Зеленський підписав Закони, якими воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів:

  • №4024-9 від 29.10.24. «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» (Законопроект №12151). Набув чинності 07.11.24.
  • №4025-9 від 29.10.24. «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» (Законопроект №12152). Набув чинності 10.11.24.

Отже, воєнний стан та загальну мобілізацію продовжено з 10 листопада 2024 року ще на 90 днів, тобто до 8 лютого 2025 року.

Закон України №4024-9

Закон України №4025-9

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки