Прийом оплат через POS-термінал: чи включати комісію в дохід, електронні трудові
13 березня 2021 Стане у пригоді для: Підприємці
З 10 червня стартує перехідний період — 5 років, протягом цього часу будуть застосовувати паперові та електронні трудові книжки.
10 червня почнуть працювати електронні трудові книжки
Президент підписав закон, яким запроваджується електронний облік трудової діяльності. Відомості з обліку використовуватимуть для підтвердження стажу співробітника при укладенні трудового договору, для призначення пенсій тощо.
Закон набуде чинності через три місяці з дня опублікування — 10.06.2021 р.
До цього часу роботодавці зобов'язані заповнювати паперові трудові книжки працівників при прийнятті на роботу й звільненні.
З 10 червня стартує перехідний період — 5 років, протягом цього часу будуть застосовувати паперові та електронні трудові, а відомості з паперових трудових книжок внесуть у Держреєстр. Працівник має право вимагати, щоб записи вносилися в паперову трудову книжку. Відомості в Пенсійний фонд зможуть надавати роботодавці й самі працівники через особистий кабінет на сайті ПФУ.
При звільненні роботодавець видаватиме співробітнику лише копію наказу про звільнення і проводитиме з ним остаточний розрахунок (зараз треба повернути і трудову).
Основне місце роботи визначатимуть за поданою заявою (до відкликання) і відомостями, які вносяться до реєстру застрахованих осіб.
Податки з подарункових сертифікатів
Податківці роз'яснили: якщо юрособа дарує подарунковий сертифікат фізособі, вартість такого сертифіката не оподатковується, якщо в розрахунку на місяць не перевищує 25% мінзарплати, встановленої на 1 січня (пп. 165.1.39 ПКУ).
Інакше кажучи, не оподатковується вартість сертифікатів до 1,5 тис. грн (мінімалка на 01.01.2021 р. — 6 тис. грн).
Якщо сертифікат коштує дорожче, сума вартості, що перевищує 1,5 тис. грн, оподатковується 18% ПДФО і 1,5% ВЗ. Якщо сертифікат коштує 2 тис. грн, податки треба сплатити із суми 500 грн.
ФОП приймає оплати через POS-термінал: чи включати до доходу комісію банку
ДПС роз'яснила: якщо при розрахунках через платіжний термінал із суми виручки банк утримує комісію за послуги РКО, доходом ФОП-єдинника буде вся сума з урахуванням комісії.
А датою отримання доходу вважається дата надходження коштів на рахунок ФОП (консультація в ЗІР, підкатегорія 107.01.03).
Відшкодування витрат на відрядження за електронними квитками
Податківці розповіли, що потрібно для відшкодування витрат на електронні квитки відрядженим працівникам.
Якщо мова про електронний авіаквиток, потрібен такий пакет документів:
- оригінал розрахункового чи платіжного документа (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція прибуткового ордера);
- роздрукована частина електронного авіаквитка із зазначеним маршрутом (маршрут-квитанція);
- оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира або роздрукований електронний посадковий талон, отриманий під час онлайн-реєстрації на авіарейс.
Для електронного проїзного/перевізного документа на поїзд підставою для відшкодування є:
- роздрукований посадковий документ (для перевезення багажу — роздрукований перевізний документ);
- якщо окремо замовлялися послуги (наприклад, користування постільною білизною, резервування місця) — роздрукований документ на таку послугу.
При замовленні проїзних квитків на автобус через інтернет — роздрукований квиток.
Який розмір штрафу буде за порушення, якщо він змінювався протягом року
У податківців запитали, який буде розмір штрафів за порушення, визначених главою 11 розд. II ПКУ, якщо їх розмір змінився протягом року.
Податківці відповіли, що штрафні (фінансові) санкції застосовують саме в тих розмірах, які діють на день прийняття рішень про застосування таких санкцій (консультація в ЗІР, підкатегорія 132.01).