Закон про підвищення податків ще не набув чинності.
01 листопада 2024 Стане у пригоді для: Підприємці
Внесено зміни до Положення про Державну податкову службу України.
18.10.24. Уряд Постановою КМУ №1185 « Про внесення змін до Положення про Державну податкову службу України» вніс зміни до Положення про ДПСУ з метою приведення його у відповідність до Законів України: №3706-9 від 09.05.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей експорту окремих видів товарів у період дії воєнного стану», №3813-9 від 18.06.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» та №2849-9 від 11.02.24. із змінами «Про медіа». Про це повідомив представник КМУ у ВР Т. Мельничук у Телеграм-каналі:ФОП на загальній системі: як не залишитись без врахованих витрат
«Серед іншого, закріплено повноваження ДПС здійснювати комплаєнс та передбачено право ДПС отримувати від Національного банку України інформацію щодо дотримання встановлених НБУ граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у порядку, передбаченому ЗУ «Про банки і банківську діяльність». Виключено повноваження ДПС виступати засновником засобів масової інформації з питань, що належать до компетенції ДПС тощо»,- уточнив Т. Мельничук. Постанова КМУ №1185 почне діяти з дати офіційного опублікування. Її опубліковано 22 жовтня 2024 року в газеті «Урядовий кур’єр» .
Закон про підвищення податків ще не набув чинності.
Найбільш обговорювана тема у бухгалтерських та бізнесових колах - запропоноване Урядом підвищення податків і зборів. Ця ідея неодноразово коригувалася, а зрештою втілилася у Законопроект №11416-д від 30.08.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (Закон №4015-9 ). Ми вже повідомляли, що Законопроект - 15 жовтня направлений на підпис Президенту. З того часу ситуація не змінилася. Але 24 жовтня депутат Я. Железняк повідомляє у Телеграм-каналі:
«Враховуючи, що вже 24-те, а закон підвищує військовий збір одразу в день публікації, то вже правильно по відношенню до бізнесу дочекатися і опублікувати з 01 листопада. Ну, щоб вже не було ситуації, коли 80% місяця у нас був податок 1,5%, а потім на останній тиждень зріс до 5%». Про це пише і «ligazakon.net» на своєму сайті.
Нагадаємо, що Закон має набути чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім окремих норм, які запрацюють з 1 січня 2025 року. До дня набуття чинності Законом №4015, ставка воєнного збору (ВЗ) для всіх видів доходів діє лише одна - 1,5%. Найближчим часом чекаємо на підпис Президента, після чого Закон буде опубліковано, і він набуде чинності.
Мінфін затвердив зміни до Порядку обліку платників податків та оновив форму №20-ОПП.
Міністерство фінансів України Наказом №470 від 27.09.24. «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» оновило Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений Наказом Мінфіну №1588 від 09.12.11. із змінами «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» та виклало у новій редакції форми:
- Заяви про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність (форма №20-ОПП);
- Довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру (форма №34-ОПП);
- Відомостей про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів (форма №30-ОПП).
Зміни до Порядку внесено з метою приведення його положень у відповідність до законодавства. Наказ №470 набере чинності з дня його офіційного опублікування. Докладніше:
Мінфін затвердив Порядок формування переліку добропорядних платників податків.
Міністерство фінансів України Наказом №495 від 07.10.24. «Порядок формування та оприлюднення переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» затвердило Порядок формування переліку платників податків з високим рівнем дотримання податкового законодавства на виконання Закону №3813-9 від 18.06.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства». Це є важливим кроком до реформування податкової системи України та покращення бізнес-клімату, що сприятиме підвищенню довіри як з боку бізнесу, так і суспільства. До Переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання законодавства буде включено юридичних осіб та фізичні осіб-підприємців, резидентів «Дія.Сіty», які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування (зокрема, вимогам до рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо). Такі платники отримуватимуть певні переваги у податковому адмініструванні на час воєнного стану:
- мораторій на документальні перевірки, крім деяких видів;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок з метою бюджетного відшкодування;
- скорочення строків надання індивідуальних податкових консультацій;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, із використанням засобів дистанційного зв'язку, у тому числі у режимі відеоконференції.
Перелік платників оприлюднять на офіційному вебсайті ДПСУ на 15 робочий день з дня його затвердження. Формування та затвердження Переліку платників здійснюватиме ДПС не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня та листопада. Наказ №495 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Кабмін ухвалив Постанову про повторну перевірку на критичність підприємств, які мають право на бронювання працівників.
Кабінет Міністрів України Постановою №1204 від 22.10.24. «Про внесення зміни до Критеріїв та порядку, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період» вніс зміни у Критерії та порядок визначення критичності підприємств, організацій, які мають право бронювання працівників. Це дозволить провести повторну перевірку юридичних осіб, які визнані критично важливими та отримали право на бронювання своїх працівників від мобілізації. У Постанові КМУ №1204 зазначено, що орган, який ухвалив рішення щодо визначення підприємства критично важливим, за необхідності проводить перевірку його відповідності критеріям протягом діяльності після визначення підприємства критично важливим. Після проведеної перевірки відповідальний орган може ухвалити рішення про:
- невідповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у п.2 цих Критеріїв та порядку, та скасувати їх статус критично важливих для функціонування економіки, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період;
- відповідність підприємства, установи, організації критеріям, зазначеним у п. 2 цих Критеріїв та порядку, і визначення їх критично важливими для функціонування економіки, забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Копія прийнятого за результатами перевірки рішення в одноденний строк з дня його прийняття буде направлена до Мінекономіки, Міноборони (СБУ, Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони) та Мінцифри. Постанова КМУ №1204 набирає чинності з 24.10.24.Якщо директор підприємства є ФОП, чим це загрожує?
ПриватБанк виплачує кешбеки за міжнародні перекази з картки на картку Visa.
ПриватБанк робить більш доступними для українців сучасні цифрові міжнародні перекази: до кінця 2024 року всі клієнти Приват Банку, що перекажуть кошти з власних валютних карток Visa на закордонні картки Visa по всьому світу або навпаки, окрім пільгових тарифів на переказ зможуть отримати кешбеки від 250 до 2500 грн. Для участі у програмі кешбеків треба лише зареєструватися на сайті та надіслати через Приват 24 хоч один переказ із валютної картки Visa ПриватБанку на міжнародну картку Visa або навпаки. Окрім розіграшу кешбеків, всі учасники програми мають також шанс отримати туристичний сертифікат для подорожей по Україні на 50 тис грн.
Чи можна використовувати одну печатку на всіх ПРРО, які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю?
На це питання відповідають податківці Гадяцької ДПІ Головного управління ДПС у Полтавській області. Так, частиною другою ст. 12 Закону України №2155-8 від 05.10.17. із змінами «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги » встановлено, що користувачі електронних довірчих послуг зобов’язані забезпечувати конфіденційність та неможливість доступу інших осіб до особистого ключа та невідкладно повідомляти надавача електронних довірчих послуг про підозру або факт компрометації особистого ключа. Отже, суб’єкт господарювання має право використовувати одну печатку на всіх програмних реєстраторах розрахункових операцій (ПРРО), які зареєстровані на кожну окрему господарську одиницю, якщо такі ПРРО не потребують задіяння касирів. У разі, якщо при використанні ПРРО задіяні касири, то для кожного такого ПРРО необхідно створити окрему печатку.
Воєнний стан та загальну мобілізацію незабаром знову продовжать.
28 жовтня 2024 року Президент В. Зеленський зареєстрував у Верховній Раді України два Законопроекти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації:В яких випадках директор може працювати без зарплати?
- №12151 «Проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».
- №12152 «Проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації».
Законопроектами передбачено продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 10 листопада 2024 року ще на 90 діб, тобто до 7 лютого 2025 року включно. Про це також повідомив депутат Я. Железняк у Телеграм-каналі: