ДПС не штрафує за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках

18 квітня 2025 Стане у пригоді для: Підприємці

ДПС не штрафує за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках

Воєнний стан та загальну мобілізацію планують продовжити до 6 серпня.

15.04.25. Президентом України  зареєстровано у Верховній Раді України два Законопроекти:

  • №13172  «Проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні»;
  • №13173  «Проект Закону про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації».

Ними передбачено продовження воєнного стану та загальної мобілізації з 9 травня 2025 року ще на 90 діб, тобто до 6 серпня 2025 року.

Докладніше:

Законопроект №13172

Законопроект №13173

ДПСУ оновила «Єдине вікно подання електронної звітності» станом на 11.04.25.

Державна податкова служба України оприлюднила оновлення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до  «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.33.5.0 станом на 11.04.25. Додано нові форми статистичної звітності та форму Відмови в наданні довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Цей комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 30.12.24. по 11.04.25. включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.33.* При цьому всі персональні довідники та налаштування користувача залишаються незмінними.Використання спільної власності фізичною особою-підприємцем (ФОП)

Докладніше:

Що змінилося у декларації з податку на прибуток та коли вперше звітувати за нею: відповідь від ДПС.

Державна податкова служба України у Листі №9616/7/99-00-21-02-01-07 від 09.04.25. повідомляє, що 04.04.25. набрав чинності Наказ Мінфіну №94 від 13.02.25. «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» із змінами, внесеними Наказом Мінфіну №133  від 03.03.25. Згідно із Наказом №94  внесено зміни до Декларації, пов’язані з реалізацією положень Законів України:   №4015-9 від 10.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» та №4113-9  від 04.12.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні».

Відповідно до Закону №4015-9  внесено зміни та доповнення до Податкового кодексу

України (ПКУ) щодо встановлення:

1) базової (основної) ставки податку на прибуток у розмірі 25 %, запровадженої з 1 січня 2025 року, для цілей:

·      оподаткування прибутку фінансової установи (крім страховика);

·      оподаткування скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії фінансової установи (крім страховика);

·      застосування положень щодо сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток під час виплати дивідендів фінансовою установою (крім страховика);

2) розміру авансового внеску, який сплачується з 1 січня 2025 року платниками податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти.

Крім того, ПКУ доповнено положеннями щодо:

1) особливостей оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним, що застосовуються з 1 грудня 2024 року;

2) особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання у період з 1 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.

Згідно із  Законом №4113-9  ПКУ доповнено положеннями щодо невключення  до бази оподаткування операцій резидента Дія Сіті - платника податку  на особливих умовах суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення та страхових платежів.

У Декларації з’явилися нові додатки МПЗ-З та ЩАВ, також внесено й інші косметичні зміни. Зміни вже діють з 4 квітня. За роз’ясненням ДПС, платникам податку на прибуток необхідно подавати Декларацію за оновленою формою за звітний період - півріччя 2025 року. А окремим платникам податківці радять ще й надати уточнюючу Декларацію за цією формою за 2024 рік та 1 квартал 2025 року.

Докладніше:

Лист ДПС №9616/7/99-00-21-02-01-07

Наказ Мінфіну №94

Офіційний курс валют для визначення акцизу при реалізації тютюнових виробів з 25 березня.

Податківці Південного міжрегіонального управління ДПС повідомляють, що Законом України №4115-9 від 04.12.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби» внесено зміни до Податкового кодексу України (ПКУ) щодо встановлення особливостей оподаткування акцизним податком тютюнових виробів. Закон №4115-9 було опубліковано 25.03.25. в газеті «Голос України», з цієї дати він починає застосовуватися. Відповідно до змін, внесених Законом №4115-9, статтю 39 прим. 1 ПКУ викладено у новій редакції. Відповідно до нової редакції встановлено, що для цілей визначення податкових зобов’язань щодо сплати акцизного податку з тютюнових виробів, рідин, які використовуються в електронних сигаретах, тютюнової сировини та тютюнових відходів, застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ, який діяв на 0 годин першого дня календарного півріччя, що передує півріччю, в якому здійснюється:

  • реалізація продукції або подання митної декларації при імпорті;
  • нарахування податкових зобов’язань з акцизного податку.

Тобто, з 25.03.25. при реалізації тютюнових виробів, рідин що використовуються в електронних сигаретах, вироблених на митній території України, нарахування зобов’язань з акцизного податку з тютюнової сировини та тютюнових відходів згідно з нормами ПКУ застосовується офіційний курс гривні до євро, встановлений НБУ, який діяв станом на 01.07.24. та становив 43,2658 грн/євро.

Докладніше:

Закон України №4115-9

Дерегуляція бізнесу: Уряд скасував понад 200 дозволів та погоджень.

Кабінет Міністрів продовжує реформу дерегуляції. На засіданні 8 квітня 2025 року Уряд, ухвалив низку рішень та скасував понад 200 інструментів державного регулювання.

КМУ підтримав проект розпорядження, розроблений Мінекономіки та визнав такими, що втратили чинність 43 нормативних акти та окремі норми ще у 30 рішеннях. Цим розпорядженням скасовано 182 інструменти держрегулювання:

·      150 інструментів - у сфері охорони здоров’я та санітарного контролю. Більшість із них стосувалися Держсанепідемслужби;

·      17 інструментів - у сфері аграрно-промислового комплексу;

·      15 інструментів - у сферах охорони праці, торгівлі, будівництва, пожежної безпеки та зовнішньоекономічної діяльності.

За розрахунками експертів, залучених до роботи над реформою, це дасть економічний ефект понад 600 мільйонів гривень. Рішення скасовує такі інструменти:

·      дозвіл органів державної санітарно-епідеміологічної служби на продаж продукції за межами закладів (підприємств);

·      санітарний паспорт на транспорт;

·      висновок про можливість будівництва оздоровчого закладу;

·      погодження на завезення птахопродукції в Україну;

·      дозвіл на виробництво нових асортиментних груп чи видів продукції парфумерно-косметичної промисловості;

·      погодження проекту перепрофілювання підприємства тощо.

Крім того, Уряд підтримав ще 5 нормативних актів, розроблених іншими центральними органами виконавчої влади. Ці рішення загалом скасовують ще 21 інструмент у сферах охорони здоров’я, довкілля, АПК, космосу тощо.  

Докладніше:

Бізнес закликає Європейську Комісію подовжити дію «торговельного безвізу» з Україною.

Європейська Бізнес Асоціація звернулася з офіційним Листом до керівництва Європейської Комісії із закликом продовжити режим безбар'єрної торгівлі з ЄС для України. Про це повідомляється на сайті ЄВА. На переконанні бізнес-спільноти, скасування автономних торговельних заходів може мати відчутні негативні наслідки для України. Невизначеність щодо правил торгівлі між Україною та ЄС після 5 червня ускладнює стратегічне планування, ставить під ризик укладення комерційних угод та перешкоджає безперервності бізнес-операцій. Для деяких членських компаній Асоціації скасування «торговельного безвізу» може означати припинення діяльності або навіть закриття підприємств. Це зрештою може поставити під загрозу доступність базових продуктів для споживачів та продовольчу безпеку на регіональному та глобальному рівнях. Європейська Бізнес Асоціація закликає Європейську Комісію вжити необхідних заходів для продовження безбар’єрної торгівлі після 5 червня 2025 року. Це рішення є критично важливим для підтримки українського аграрного сектору, забезпечення економічної стійкості України для її подальшої інтеграції до європейського торговельного простору.Комерційна таємниця у договорах: як правильно прописати

Докладніше:

Застосування пільг з плати за землю під час воєнного стану.

Головне управління Державної податкової служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує, що на вебпорталі ДПС у розділі «Повідомлення та нагадування» опубліковано роз’яснення щодо особливостей застосування податкових пільг з плати за землю в умовах воєнного стану. Повідомлення містить інформацію про особливості справляння плати за землю (земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності) щодо таких земельних ділянок: 

·      розташованих на територіях, де ведуться активні бойові дії або на тимчасово окупованих;

·      які перебувають у консервації або забруднені вибухонебезпечними предметами;

·      непридатних для використання через потенційну загрозу забруднення вибухонебезпечними предметами;

·      на яких розташовані об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, знищені внаслідок бойових дій.

Також зазначено, що на період дії воєнного стану, до 31 грудня року, в якому припинено або скасовано воєнний стан, не застосовуються вимоги щодо:

·      термінів прийняття та набрання чинності рішень Рад з питань місцевих податків та зборів;

·      можливості надання індивідуальних податкових пільг.

Докладніше: 

ДПС не штрафує за продаж особистих речей на Інтернет-майданчиках.

Податківці Головного управління ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що інформація, поширена низкою медіа про те, що ДПС почала штрафувати продавців з OLX, Promua, соцмереж, інших платформ і автоматично відстежує всі грошові перекази на рахунки осіб, навіть якщо вони продають онлайн особисті речі, не відповідає дійсності. Наголошуємо:

  • продаж індивідуального майна (особистих речей) не розцінюється як підстава для фінансової або адміністративної відповідальності за порушення вимог  податкового законодавства;
  • лише систематичний продаж та одночасно однорідний асортимент товарів має ознаки підприємницької (господарської) діяльності. Це не стосується реалізації індивідуального майна (особистих речей) громадянами за допомогою таких електронних торговельних платформ як OLX, Prom та будь-яких соцмереж;
  • посилення контролю за інтернет-продажами здійснюється, щоб запобігти зловживанням, ухиленню від сплати податків саме в сфері підприємницької діяльності.

ДПС закликає суб’єктів господарювання, які залишаються в «тіні», привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства самостійно та добровільно.

Докладніше:

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки