Послуги фізособам-нерезидентам на 2-й групі, місце ведення діяльності при ЗЕД
13 червня 2021 Стане у пригоді для: Підприємці
Фізосіб-нерезидентів не можна вважати населенням з метою надання освітніх послуг.
ФОП-працівники з ЄСВ не звітують
Податківці роз’яснили, що не потрібно заповнювати й подавати Додаток 1 з ЄСВ до декларації тим ФОП 1–3-ї груп ЄП, які є найманими працівниками за основним місцем роботи й за яких ЄСВ сплачує роботодавець у розмірі не менше мінімального страхового внеску за всі календарні місяці звітного періоду.
Коли платити ЄСВ і звітувати про сплату. Якщо роботодавець у звітному періоді нараховував і виплачував ЄСВ у розмірі менше мінімального страхового внеску (робота неповний місяць у зв'язку з прийняттям на роботу/звільненням у середині місяця), зовсім не нараховував і не платив (відпустка за свій рахунок протягом місяця), — за такі місяці ЄСВ не менше мінімального розміру треба сплатити й відобразити ці оплати в графі 2 розділу 9 Додатка 1.
ФОП 2-ї групи не можуть надавати послуги фізособам-нерезидентам
Податківці роз'яснили, чи можна вважати населенням нерезидентів з метою надання освітніх послуг.
Населення — це сукупність людей, які перебувають у межах даної держави та підлягають його юрисдикції. До складу населення входять громадяни даної держави, іноземні громадяни, які живуть у цій державі тривалий час, особи без громадянства та особи з подвійним і більше громадянством (пп. 2 п. 291.4 ПКУ).
Нагадаємо, що на 2-й групі надавати послуги, у тому числі побутові, можна тільки населенню та платникам ЄП, а якщо ФОП займається торгівлею, його покупцями можуть бути будь-які СПД, у тому числі й нерезиденти.
Таким чином, податківці дійшли висновку, що на 2-й групі надавати послуги фізособам-нерезидентам не можна.
Джерело: ІПК ДПС у Харківській області від 20.04.2021 р. № 1620/ІПК/20-40-24-04-10.
Перевищено ліміт в 1 млн 320 тис. грн: коли застосовувати РРО/ПРРО
ДПС нагадала: якщо ФОП-єдинник перевищив обсяг доходу в 1 млн 320 тис. грн, то він зобов'язаний застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків готівкою починаючи з першого числа першого місяця кварталу, що настає після перевищення, і в наступних податкових періодах, поки зареєстрований СПД — платником ЄП.
Скасування реєстрації РРО/ПРРО є правом підприємства, яке воно використовує самостійно. Якщо діяльність ФОП не передбачає обов'язковості застосування РРО, можливо скасувати його реєстрацію й працювати виключно з безготівковими розрахунками через переказ коштів з рахунку на рахунок, через установу банку або шляхом внесення готівки через касу банку, використання банківських терміналів самообслуговування (ПТКС, що належать банкам).
Місце ведення діяльності при ЗЕД
ДНС роз'яснила: якщо єдинник планує займатися ЗЕД, у заяві про застосування спрощеної системи в полі 6 «Місце провадження господарської діяльності» зазначається «Виконання робіт чи надання послуг за межами України (експорт)» або «Поставка товарів за межами території України (експорт)». Інші графи поля 6 заяви не заповнюються.
При зміні місця здійснення госпдіяльності платниками ЄП 1-ї та 2-ї груп треба подати заяву не пізніше 20-го числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися такі зміни. А 3-ї групи — не пізніше останнього дня кварталу, у якому відбулися такі зміни.
ФОП — платник ЄП, який планує здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, має у строки, встановлені ПКУ, подати заяву з позначкою «Внесення змін».
Перенесення робочих днів через свята хочуть скасувати
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 4597, у якому пропонується заборонити перенесення вихідних і робочих днів через свята.
У КЗпП визначено 11 святкових і неробочих днів. Коли святковий чи неробочий день збігається з вихідним днем, то такий вихідний переноситься на наступний після святкового чи неробочого (ст. 67 КЗпП). Так, 20 червня Трійця, це неділя, вихідний буде перенесено на понеділок 21 червня.
Часто перенесення робочих днів приводить до 6-денного робочого тижня, іноді навіть по два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути знижений. А також це знижує трудову мотивацію й негативно позначається на можливості людини адаптуватися до робочого дня, що настає після довгих вихідних.