Повторні ЕЦП від ІДД ДПС тимчасово зможуть отримати не всі користувачі
03 січня 2025 Стане у пригоді для: Підприємці
ДПСУ оприлюднила План-графік планових перевірок платників податків на 2025 рік.
24 грудня 2024 року Державна податкова служба України оприлюднила на своєму вебсайті План-графік документальних планових перевірок платників податків на 2025 рік. Він складається з чотирьох розділів:Післяплати через Нову пошту на рахунок продавця: фіскали вимагають РРО
- ·Розділ 1 «Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб».
- Розділ 2 « Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів».
- Розділ 3 «Документальні планові перевірки фізичних осіб»
- Розділ 4 « Документальні планові перевірки платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
ПФУ затвердив План перевірок на 2025 рік.
Пенсійний фонд України Наказом №150 від 26.11.24. «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Пенсійного фонду України на 2025 рік» затвердив Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) ПФУ на 2025 рік. Перевірки будуть здійснюватися у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. До Плану включили 954 суб'єкта господарювання.
Підвищення військового збору з 2025 року - роз’яснення Мінфіну.
25.12.24. Президент України підписав Закон України №4113-9 від 04.12.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (Законопроект №9319 ). Ми вже писали про це. Серед іншого, цим Законом передбачається запровадження саме з 1 січня 2025 року військового збору (ВЗ) для платників єдиного податку ФОП та юридичних осіб. У Міністерстві фінансів дали роз'яснення, як потрібно сплачувати ВЗ згідно з оновленим законодавством:
- Для ФОП першої, другої та четвертої груп ВЗ становитиме 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на початок 2025 року (8000 грн). Відповідно, ВЗ становитиме 800 грн на місяць.
- Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи та ФОП) почнуть сплачувати ВЗ у розмірі 1% від свого обороту за підсумками першого кварталу 2025 року.
- Також не сплачуватимуть ВЗ «заднім числом» фізичні особи. Задекларований фізичними особами загальний річний дохід за 2024 рік оподатковуватиметься ВЗ за ставкою 1,5% (крім доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, які оподатковуються за ставкою 5% з 1 грудня 2024 року). Водночас інші доходи фізичних осіб (від зарплати, оренди, виграшу, депозиту тощо) оподатковуються ВЗ у розмірі 5% з 1 грудня 2024 року.
- Ставка ВЗ збільшиться до 5% для доходів, що вказуються в річній декларації, починаючи з 1 січня 2025 року.
- Водночас ОВДП, зокрема військові облігації, для фізичних осіб продовжують не оподатковуватися ПДФО та ВЗ.
- Соціальні виплати, пенсії, стипендії та інші доходи, що не підпадають під оподаткування ПДФО, також не оподатковуються ВЗ.
- Ставка ВЗ для військовослужбовців та працівників силових структур залишається на рівні 1,5%.
НБУ пом’якшує низку валютних обмежень.
Національний банк України пом’якшує низку валютних обмежень, що підтримає роботу вітчизняних виробників та поліпшить умови ведення бізнес-діяльності в Україні. Заходи з валютної лібералізації, що набирають чинності з 21 грудня, стосуються низки напрямів:
По-перше, пом’якшується заборона на купівлю-продаж банківських металів. Ураховуючи звернення бізнес-спільноти та ретельний аналіз потенційного впливу такого рішення на валютний ринок, НБУ дає змогу юридичним особам та фізичним особам -підприємцям купувати та продавати банківські метали без фізичної поставки за безготівкові гривні. Починаючи з 21 грудня бізнес зможе проводити відповідні операції, за таких умов:
- потреба в здійсненні операції обґрунтовується виробничою діяльністю таких компаній (бізнес займається виробництвом ювелірних виробів);
- компанії / підприємці займалися діяльністю у сфері виробництва ювелірних виробів до початку повномасштабного вторгнення, що підтверджується відповідними документами.
Такі зміни дадуть змогу забезпечити стабільну роботу вітчизняних виробників у ювелірній галузі, зменшать обсяг імпорту готових ювелірних виробів.
По-друге, розширюється дозвіл на купівлю валюти для оператора ядерних установок.
НБУ передбачив можливість купівлі валюти оператором ядерних установок без урахування залишків коштів в іноземній валюті, отриманих не пізніше 31.10.24. в межах надходжень за кредитним договором з нерезидентом-кредитором, гарантом за яким є іноземне експортно-кредитне агентство / іноземна держава через уповноважену нею особу / іноземна особа, до складу учасників якої входить іноземна держава. Метою таких змін є підтримання безперебійності поставок ядерного палива, що важливо для роботи атомних станцій, для енергетичної безпеки України.
По-третє, НБУ продовжує уніфікацію підходів до сплати українським бізнесом купонів за єврооблігаціями. Додатково до наявних наразі можливостей НБУ актуалізував норми, що дають змогу українським компаніям відшкодовувати нерезидентам витрати, понесені через сплату купонів за єврооблігаціями. Зазначені зміни внесені Постановою Правління НБУ №155 від 20.12.24. «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18» та набирають чинності з 21 грудня 2024 року.
Що робити, якщо у вас заблокували податкову накладну?Докладніше:
ВРУ продовжила податкові та митні пільги на 2025 рік.
Верховною Радою України прийнято Закони України, які сприятимуть ввезенню в Україну товарів оборонного призначення, а також транспортних засобів: №4143-9 від 17.12.24. (Законопроект №12266) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення» та №4144-9 від 17.12.24. (Законопроект №12267) «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом окремих товарів оборонного призначення та Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів». Відповідно до положень зазначених Законів:
- продовжено дію пільги зі сплати митних платежів для БПЛА, приладів нічного бачення, та іншого (перелік товарів, визначений у п. 924 розділу 21 «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України (МКУ);
- надано пільги зі сплати митних платежів для складових, що ввозяться для використання при виробництві снарядів та боєприпасів (ч. 8 ст. 287 МКУ);
- розширено перелік складових та матеріалів, що ввозяться підприємствами для використання у власній діяльності з виробництва та/або ремонту безпілотних систем (п. 927 розділу 21 «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ);
- відстрочено до 01.01.27. впровадження вимоги щодо відповідності екологічним нормам Євро - 6 транспортних засобів за кодами 8701 20, 8702, 8704, 8705 згідно з УКТЗЕД, для нових транспортних засобів і для тих, що були у користуванні (такі вимоги без внесення змін почнуть діяти з 01.01.25.).
З 1 січня 2025 року зміняться коди ДПІ для обслуговування платників податків.
Державна податкова служба України повідомляє, що у зв’язку зі зміною структури ДПС в областях та м. Києві відповідно до адміністративно-територіального устрою України з 01.01.25. буде проведена зміна ДПІ або коду ДПІ обслуговування платників. Ці дані за основним та неосновним місцем обліку можна переглянути в е-кабінеті платника податку:
- «Дані про взяття на облік платників податку» у відкритій частині;
- «Реєстраційні дані» меню «Облікові дані платника» в приватній частині.
Цю інформацію слід врахувати під час подання звітності та інших електронних документів до ДПС у 2025 році. Для отримання адмінпослуг можна звертатися до центру обслуговування платників територіальних органів ДПС незалежно від місця реєстрації. Актуальний перелік ЦОП за посиланням:
Повторні ЕЦП від ІДД ДПС тимчасово зможуть отримати не всі користувачі.
АЦСК ІДД Державної податкової служби повідомляє, що у зв’язку з технічними роботами у реєстрах Міністерства юстиції України та неможливістю перевірки через сервіс Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань статусу та даних про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомляємо про тимчасові обмеження у наданні кваліфікованих електронних довірчих послуг певним категоріям клієнтів. ДПС надано онлайн-сервіс «Повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом» за посиланням:
Можливість сформувати нові сертифікати можуть користувачі, які мають:
- чинні сертифікати (до закінчення строку чинності сертифікатів залишилось декілька днів);
- незмінні реєстраційні дані (ПІБ, адреса реєстрації місця проживання, код ЄДРПОУ організації тощо);
- особистий ключ доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.
Які платники звільняються від сплати єдиного внеску за себе?
Податківці Головного управління ДПС у Донецькій області нагадують, що звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе:Реєстрація РРО/ПРРО для торгівлі на виїзді: що робити
- фізичні особи - підприємці, особи, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (№1058 від 09.07.03. із змінами), та отримують відповідно до Закону пенсію або соціальну допомогу;
- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, - за умови взяття їх на облік як фізичних осіб - підприємців та провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізична особа - підприємець та як особа, яка провадить незалежну професійну діяльність;
- фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом Дія Сіті - за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.