Торгівля столовим вином без ліцензії, як відмовитися від РРО

11 липня 2021 Стане у пригоді для: Підприємці

Якщо ФОП здійснюватиме діяльність, яка не передбачає обов'язкового застосування РРО, можна скасувати його реєстрацію.

ФОП отримує оплати від юросіб на рахунок: що з РРО

ФОП 3-ї групи ЄП надає послуги юрособам, оплату отримує виключно на поточний рахунок з рахунків замовників. Він запитав у ДПС, чи обов'язково має використовувати РРО/ПРРО взагалі та після перевищення ліміту в 1 млн 320 тис. грн зокрема.

Податківці відповіли, що в цьому разі РРО/ПРРО можна не застосовувати незалежно від обсягу доходу протягом календарного року, якщо оплати від юросіб ФОП отримує шляхом переказу коштів з розрахункового рахунку замовника на свій розрахунковий рахунок через установу банку з використанням реквізитів рахунку, зазначених відповідно до стандартів IBAN Registry: 2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 (у тому числі онлайн-банкінг).

І нагадали, що рахунок, відкритий для особистих потреб, не може використовуватися для проведення операцій, пов'язаних із веденням підприємницької діяльності.

ІПК від 02.07.2021 р. № 2594/ІПК/99-00-07-05-01-06 

Чи можна в чеку вказувати лише назву алкогольного коктейлю

ФОП на загальній системі торгує алкогольними коктейлями, запитав податківців, чи можна в розрахунковому документі вказувати назву коктейлю одним чи кількома словами без зазначення, що це коктейль. Наприклад, «мохіто».

Що відповіла ДПС.

Форма і зміст розрахункового документа визначені Положенням Мінфіну № 13, у якому передбачено, що рядки чека повторюються відповідно до кількості найменувань товарів/послуг, оплачених за одним касовим чеком. 

ЗУ «Про бухоблік» передбачає, що обов'язковим реквізитом первинних документів є зміст, обсяг і одиниця виміру госпоперації. Для товарів це найменування, кількість, одиниця виміру.

У ЗУ «Про РРО» йдеться, що розрахунки за підакцизними товарами треба проводити з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії УКТ ЗЕД, найменування, цін і обліку кількості товарів (пп. 11 ст. 3 ЗУ «Про РРО»).

Для підакцизної групи товарів установлено особливий режим програмування, що не передбачає можливості використовувати назву однорідної групи (горілка, вино, сигарети тощо), у чеках треба вказувати найменування конкретної одиниці підакцизного товару, його УКТ ЗЕД, ціну й кількість.

Якщо підакцизному товару присвоєно власне ім'я в облікових і розрахункових документах, така назва може містити якісні та споживчі характеристики, які дають змогу однозначно ідентифікувати такий товар.

Якого висновку дійшли податківці: загальноприйняті назви «класичних» алкогольних коктейлів, які дають можливість однозначно ідентифікувати товар, як «Мохіто», «Кривава Мері», «Маргарита», «Мартіні-драй» тощо, можна використовувати без зазначення загальної назви «коктейль», але лише за умови зазначення коду УКТ ЗЕД і власного імені такого напою.

ІПК від 29.06.2021 р. № 2543/ІПК/99-00-07-05-01-06

Торгувати столовим вином можна без ліцензії

Податківці роз’яснили: торгувати виключно столовими винами в роздріб можна без ліцензії. 

Вони нагадали, що ліцензія на роздрібну торгівлю є обов'язковою при роздрібній торгівлі алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами, рідинами для електронних сигарет, пальним (ч. 20, ст. 15 ЗУ № 481).

При торгівлі столовим вином слід дотримуватися тих самих норм, що і при торгівлі будь-яким іншим алкоголем: не продавати дітям до 18 років, у не визначених для такої торгівлі місцях тощо (ст.ст. 152–153 ЗУ № 481). 

Чи можна відмовитися від застосування РРО

ФОП у 2020 році перевищив ліміт доходу в 1 млн грн, після чого зобов'язаний використовувати РРО; запитав податківців, чи може він скасувати реєстрацію РРО, якщо протягом календарного року не досягне обсягу доходу в 1 млн 320 тис. грн.

ДПС нагадала, що після перевищення ліміту 1 млн грн обов'язково треба почати використовувати РРО з першого числа першого місяця кварталу, який настає після виникнення такого перевищення, і продовжувати використовувати у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єктом господарювання як платника ЄП. 

При цьому скасування реєстрації РРО/ПРРО — право підприємства, яке приймається ним самостійно. І якщо ФОП здійснюватиме діяльність, яка не передбачає обов'язкового застосування РРО, він може скасувати його та здійснювати діяльність виключно в безготівковій формі розрахунків за допомогою переказу коштів з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок, через установу банку або внесенням готівки через касу банку, використання банківських терміналів самообслуговування.

Типова форма для обліку у ФОП на ЗС

Мінфін затвердив типову форму для ведення обліку доходів і витрат і порядок її ведення для ФОП-загальносистемників і фізосіб, які провадять незалежну профдіяльність, — Наказ № 261. Типова форма вводиться замість книги обліку.

Книга обліку і первинні документи у ФОП у 2021 році

Наказ набуде чинності з дня офіційного опублікування, після чого стара форма буде скасована.

Облік доходів і витрат можна вести в паперовому або електронному вигляді, у тому числі в кабінеті платника. Якщо вирішите вести в паперовому вигляді, реєструвати типову форму в податковій не потрібно.

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки