Як проводити розрахункову операцію, якщо товар доставляє кур’єр продавця

16 травня 2025 Стане у пригоді для: Підприємці

Як проводити розрахункову операцію, якщо товар доставляє кур’єр продавця

Закриття ЄДРПОУ - Держстат планує створення Єдиної системи ідентифікації бізнесу.

Державна служба статистики України розпочинає громадське обговорення проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо підготовки проектів законодавчих і нормативно-правових актів, необхідних для припинення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ)».Як ФОП-єдиннику декларувати цивільні доходи

Метою проекту є створення єдиної, цифрової, прозорої та зручної системи для ідентифікації бізнесу. План заходів, розроблений Держстатом спільно з Мін'юстом, Мінцифри, Мінекономіки, Мінфіном та іншими органами виконавчої влади, передбачає інтеграцію функцій у межах Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР), який веде Мін'юст. Планована трансформація відкриває нові можливості:

  • усунення дублювання державних ІТ-систем та реєстрів;
  • зменшення бюрократії для бізнесу; скасування паперових довідок, що дублюються;
  • покращення якості та доступності реєстраційних даних;
  • зміцнення довіри до державної статистики через сучасні цифрові рішення;
  • впровадження міжнародних підходів до управління даними.

Важливо розуміти, що ЄДРПОУ продовжує й надалі працювати. Йдеться про стратегічний етап громадських консультацій і планування довгострокових змін.

Докладніше:

З 1 липня не буде підвищення мінімальної зарплати: рішення Комітету ВРУ.

6 травня на черговому засіданні Комітет Верховної Ради України з соціальної політики прийняв рішення рекомендувати ВРУ включити до порядку денного та за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу «Проект Закону України про внесення зміни до ст. 4 Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» (реєстр. №13164) з урахуванням основних положень альтернативного проекту Закону України за реєстр. №13164-1. Про цей Законопроект ми вже писали.

Проектом Закону за реєстр. №13164 пропонується внесення змін до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» та передбачити, що членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, на яких поширюється дія цього Закону, щомісячна грошова виплата, яка призначається на двох та більше членів сім’ї, виплачується рівними частками.Коли ФЛП завершила діяльність, і зобов’язання залишалися: юридичними та податковими наслідками

Комітет Верховної Ради України з соціальної політики не підтримав пропозицію депутатів щодо завдання КМУ про подання на розгляд ВРУ проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», у якому передбачити: поетапне підвищення з 1 липня 2025 року розміру мінімальної заробітної плати (МЗП) до рівня очікуваного фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому про ніяке підвищення МЗП з 1 липня вже не йдеться. Тобто, показники оплати праці залишаються незмінними - протягом 2025 року місячний розмір МЗП буде на рівні 8000 грн. Докладніше про це пише журнал «Дебет-Кредит» на своєму сайті:

Законопроект №13164

Законопроект №13164-1

Декларацію з акцизного податку та Порядок її заповнення змінили.

Міністерство фінансів України Наказом №195 від 11.04.25. «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» затвердило зміни до форми декларації з акцизного податку та Порядку її заповнення, затверджених Наказом Мінфіну №14 від 23.01.15. Наказ Мінфіну №195 набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Його опубліковано 29.04.25. в газеті «Офіційний вісник України». Автори привели форму та Порядок у відповідність до Закону №4014-9 від 09.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу». Зміни, внесені до форми Декларації передбачають:

  • доповнення розділу А Декларації новим рядком, в якому буде здійснюватися відображення гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу;
  • доповнення Декларації новим додатком 1-5 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу (п. 49 підрозд. 5 розділу 20 «Перехідні положення» ПКУ).

Таке податкове зобов’язання з акцизного податку розраховується, виходячи з:

  • максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу; 
  • кількості днів звітного періоду, протягом якого обладнання працювало;
  • залишків спирту етилового та біоетанолу на початок та кінець звітного періоду;
  • обсягів реалізації спирту етилового та біоетанолу протягом звітного періоду, в тому числі тих, які не підлягали оподаткуванню акцизним податком.

Відповідно до положень п. 46.6 ст. 46 ПКУ нові форми декларацій (розрахунків) застосовуються для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення. Пунктом 2 розділу 2 Закону України №4014-9 встановлено, що першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку, є календарний місяць, наступний за місяцем введення в дію Закону. Тобто, першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку, є травень 2025 року, за який декларація з акцизного податку буде подаватись до 20 червня 2025 року включно.

Докладніше:

Наказ Мінфіну №195

Закон України №4014-9

НБУ хоче включати «дропів» в реєстр на 12 місяців без блокування коштів.

Національний банк України хоче включати «дропів» до реєстру на 12 місяців без блокування коштів. Про це повідомив директор Департаменту інтегрованого нагляду за банками НБУ А. Котюжинський в подкасті «Хроніки економіки», розповідає «Finance.ua». «Реєстр зробить суттєво дорожчою цю схему. Наразі ми бачимо, що будь-який «дроп», який використовується, то він використовується в 3 чи 4 банках. Навіть якщо тільки половина «дропів» має такий мультиплікатор, то це вже суттєве здорожчання обслуговування схеми», - сказав він. «Ми не маємо права законодавчої ініціативи. Але ми завжди долучаємося до роботи комітету (Верховної Ради) та його робочих груп, аби дати свою експертну позицію. Власне бачення, як це має працювати, НБУ було сформовано, і зараз ми працюємо над текстом законопроекту», - додав представник НБУ. Передбачається, що Законопроект про реєстр «дропів» міститиме такі умови:

  • вестиме його НБУ, щоб забезпечити банківську таємницю;
  • все заповнення реєстру буде проводитись на базі надавачів фінансових послуг;
  • можна буде перевірити себе на наявність у вказаному реєстрі;
  • можливість оскарження включення до реєстру;
  • інформація про «дропів» в реєстрі, скоріш за все, буде зберігатися до трьох років;
  • активний статус «дропа» не може перевищувати 12 місяців, але це вікно може бути скорочене рішенням НБУ;
  • фізичні особи матимуть доступ до своїх коштів та розрахунків, проте перекази будуть суттєво обмежені.

Докладніше:

Україна готується до впровадження Європейської професійної карти.

Уряд затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Відповідне Рішення Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 9 травня. Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС. «Сьогодні ми зробили черговий крок на шляху до євроінтеграції та розпочинаємо роботу над приведенням українського законодавства у відповідність до норм Євросоюзу про взаємне визнання кваліфікацій»,-   зазначила заступниця Міністра економіки Т. Бережна.  В ЄС регулюється кілька сотень професій. Деякі з них суворо регулюються, такі як лікар, медсестра, стоматолог, акушер, фармацевт, ветеринар. Інші регулюються на національному рівні. Впровадження Європейської професійної карти та функціонування в Україні системи взаємного визнання професійних кваліфікацій забезпечить застосування узгоджених, сумісних механізмів визнання, що спростить доступ українським фахівцям до ринку праці країн ЄС.

Докладніше:

Контроль за рекламою вакансій: Держпродспоживслужба отримала нові повноваження.

З 8 травня Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи - контроль за змістом оголошень про вакансії. Це передбачено Законом України №3992-9 від 08.10.24. «Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової безпеки, охорони праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення». Згідно з цим Законом, Держпродспоживслужба отримала повноваження відслідковувати дотримання законодавства про рекламу в частині працевлаштування.  Під моніторинг потрапляють усі оголошення, які публікують роботодавці чи рекрутингові агентства. Основна увага приділяється:Праця домашніх працівників

  • виявленню дискримінаційних формулювань - за віком («до 35 років», «молодий колектив»), статтю («тільки для жінок/чоловіків»), станом здоров'я, расою чи етнічним походженням;
  • фіксації ознак маніпуляцій - перебільшення заробітної плати без уточнення умов, замовчування важливої інформації (нічні зміни, випробувальний термін) тощо.

«Роботодавцям варто вже зараз переглянути свої оголошення та привести їх у відповідність до вимог законодавства. Це не лише дозволить уникнути штрафів, а й допоможе зберегти довіру кандидатів», - наголосив заступник Голови Держпродспоживслужби А. Крейтор.

Докладніше:

Як проводити розрахункову операцію, якщо товар доставляє кур’єр продавця.

Під час сеансу телефонної «гарячої лінії», який відбувся у ГУ ДПС у Харківській області, на запитання платників податків відповідала головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС О. Путятіна. Вона зауважила, що РРО/ ПРРО не застосовуються у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок ФОП, оскільки така операція не є розрахунковою, продавець надає покупцю повні банківські реквізити для здійснення оплати (поточний рахунок у форматі ІВАN). При проведенні розрахунків в інший спосіб - готівкою, платіжною карткою тощо, застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим. Отже, при продажу товарів з розрахунком у місці доставки з використанням готівкових коштів чи платіжних карток, кур'єр продавця зобов'язаний оформити і видати покупцю фіскальний чек на повну суму розрахункової операції.

Докладніше:

Оформлення відносин із тимчасовими працівниками у період воєнного стану.

Спеціалісти Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області зазначають, що з метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту, у тому числі внаслідок фактичної відсутності працівників, які евакуювалися в іншу місцевість, перебувають у відпустці, простої, втратили працездатність або місцезнаходження яких тимчасово невідоме, роботодавець може укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану  або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника (ст.2 Закону №2136-9 від 15.03.22. із змінами «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).

Докладніше:

Закон України №2136-9

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки