Про що потрібно знати у разі відкриття компанії в США

03 грудня 2024

Для підприємців, які збираються вести бізнес в США, актуальною є тема його реєстрації та правові аспекти діяльності. Коли є виправданим відкриття компанії в США та які обовязки перед Україною мають ФОП в такому випадку, розберемося далі в статті.

Про що потрібно знати у разі відкриття компанії в США

Відкриття компанії в США: основні нюанси

З 1 липня 2023 року запрацювала CRS-угода, яка передбачає автоматичний обмін інформацією між країнами-учасницями. Відтепер українська податкова отримує інформацію про надходження на іноземні картки платників податків, та співставляє її із задекларованими доходами в Україні.

У зв’язку з цим питання відкриття компанії в США стало актуальним для підприємців, які працюють у сфері надання послуг, цифрового дизайну, веброзробки, IT чи на маркетплейсах, наприклад, Etsy, Amazon, eBay.

Інформація про залишки на картках Wise, Revolut, Payoneer станом на 31 грудня 2023 року вже у вересні 2024 року стала доступною ДПСДержавна податкова служба. В першу чергу опрацюванню підлягають рахунки фізосіб, на яких на кінець 2023 року був зафіксований дохід понад 250 тис доларів. Дані по рахунках осіб з залишком менше цієї суми будуть передані до податкової в 2025 році.

Щодо PayPal, це платіжна система США, яка підпорядковується FATCA, тож дані по рахунках її користувачів не підлягають звітуванню по CRS-угоді. Проте за потреби інформація про надходження коштів фізосіб на PayPal також може бути доступна податківцям.

Також варто врахувати, що з 1 січня 2024 року популярна платформа Etsy  відмовилась від PayPal і перейшла на Payoneer. Тож інформація по залишку коштів підприємців, які її використовують для ведення бізнесу, є доступною для податкової.

При отриманні коштів на рахунки платіжних онлайн-систем (Revolut, PayPal, Wise, Payoneer) їх потрібно перераховувати на валютний рахунок ФОП в Україні. В такому випадку вони будуть оподатковуватися на тих умовах, які визначені для системи оподаткування та групи підприємця. Інакше отримані кошти вважатимуться доходом фізособи і оподатковуватимуться за ставкою 18% ПДФОПодаток на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору.

Коли варто відкривати компанію в США

Розглянути відкриття компанії в США доцільно, якщо:

 

  • дохід перевищує граничний обсяг для ФОП третьої групи - 8 285 700 грн;
  • бізнес має систематичний характер (постійний продаж або надання послуг по контракту).

Форма діяльності LLC, яка поєднує ознаки корпорації, ТОВТовариство з обмеженою відповідальністю та приватного підприємця, найбільше підходить для українських ФОП. Корпорації є більш складними в управлінні і в багатьох випадках їх відкриття не є виправданим. Особливо для підприємців, які працюють через онлайн-платформи та мають хоч і постійний, проте невеликий дохід.

Серед українців, які збираються реєструвати бізнес в США, популярним є штат Делавер. Проте варто мати на увазі, що законодавство цього штату досить суворе до нових компаній, відкритих іноземцями, які не проживають в США. До того ж, можуть виникнути труднощі з відкриттям банківського рахунку, тому краще розглянути альтернативні штати, якщо це дозволяє ситуація.

Які дії підприємця після реєстрації компанії

Після відкриття компанії резиденти України повинні:

  • подати повідомлення про КІК упродовж 60 днів;
  • щорічно подавати звіт до ДПС, в якому вказувати розмір отриманого доходу на іноземні рахунки.

Якщо оборот компанії перевищує 2 млн євро, необхідно буде сплатити податок на скорегований прибуток.

Невиконання цих вимог тягне значні штрафні санкції. Наприклад, якщо вчасно не подати повідомлення про КІК, передбачений штраф у розмірі 930 тис грн, а за несвоєчасне подання звітності – 302 800 грн (звіт подається до 1 травня за минулий рік). Проте під час воєнного стану штрафи до підприємців, які порушили ці вимоги, тимчасово не застосовуються.

Реалізація товарів нижче за ціну купівлі: можливі наслідки?

Відкриття компанії в США повинно бути зваженим та усвідомленим кроком. В цьому є сенс лише у випадку систематичного отримання прибутку від продаж чи надання послуг на території США та при отриманні доходу, який перевищує ліміт для 3 групи ФОП.

Також варто реєструвати бізнес при плануванні його розширення та впевненості в успішності цього процесу. Це сприятиме підвищенню довіри до компанії і посилить її авторитет серед конкурентів.

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки