Як зняти кошти з рахунку підприємця без комісії в будь-якому банку України
05 жовтня 2023
Підприємці, які отримують оплату за продані товари чи надані послуги на банківський рахунок, зіштовхуються з проблемою втрати частини коштів через комісію при знятті готівки.
В деяких випадках ця плата за обслуговування може становити значний відсоток, що суттєво вливає на розмір отриманого прибутку в цілому.
Як зняти кошти з рахунку підприємця без комісії в будь-якому банку України, з’ясуємо далі в статті.
Як зняти кошти з рахунку підприємця без комісії
Більшість українських банків, в який ФОПФізична особа — підприємець відкривають бізнес-рахунки, пропонують їм для зняття коштів оформити корпоративні карти.
Комісія за зняття готівки, зазвичай, становить від 0,2 до 1% від суми.
Інколи передбачається ліміт на місяць, доступний для зняття без комісії. Розмір цієї суми є незначним і становить орієнтовно 50 000 грн. З суми готівки, знятої понад встановлений ліміт, доведеться сплатити комісію згідно тарифу банку.
Проте не всі підприємці знають, що вони можуть знімати гроші зі своїх рахунків у національній валюті без комісії в банкоматах.
Для того, щоб це зробити, потрібно перевести кошти з рахунку ФОП на особистий рахунок підприємця, вказавши в призначенні переказу «виплата чистого підприємницького доходу».
Як правило, банки дають можливість певну кількість таких транзакцій протягом місяця здійснити без комісії, або ж її сума буде становити декілька гривень.
Важливо наголосити, що кошти повинні бути перераховані тільки на особистий рахунок ФОП, а не на рахунки його рідних чи друзів. Перерахунок коштів на рахунки третіх осіб буде сприйнято контролюючими органами як порушення податкового законодавства і мати для підприємця неприємні наслідки.
Для таких цілей зручно користуватися карткою «Пумб», з якої можна знімати кошти без комісій в будь-якому банкоматі, та двічі на місяць в касі банку (ліміт до 500 000 грн). При цьому банк не бере комісію за зарахування коштів, навіть якщо підприємницький рахунок відкритий в іншому банку.
Варто врахувати, що при виведенні через рахунок «Пумб» суми понад 300 000 грн в місяць, вірогідно, доведеться пройти банківський моніторинг і надати документи по ФОП щодо походження коштів і законності діяльності підприємства загалом.
Якщо ж бізнес-рахунок ФОП буде також у «Пумб», то згідно тарифів банку, ліміт на транзакції без комісії з нього на особистий рахунок клієнта становить 60 – 80 тис. грн. Тому в даному випадку вигідніше, щоб підприємницький рахунок був відкритий в іншому банку.
Якщо сума, яку ФОПу необхідно зняти з бізнес-рахунку, не перевищує 50 000 грн на місяць, можна скористатися білою картою «Монобанк». Вона також передбачає зняття готівки без комісій при виплаті заробітної плати або чистого підприємницького доходу. Зняти кошти також можна в будь-якому банкоматі на території України.
До того, щоб не викликати в працівників банків підозру при регулярному перерахуванні і знятті коштів і не проходити перевірку, можна відкрити картки відразу в двох банках і розбивати суми переказів.
Зняття доходу підприємцями із IT-сфери
Спеціалісти IT-сфери, які зареєстровані як ФОП, але працюють в компанії, через яку і надають свої послуги, можуть звернутися до бухгалтера з проханням зараховувати чистий дохід на їх IBAN-рахунок. В такому випадку відпадає необхідність відкривати корпоративні картки чи переводити кошти з бізнес-рахунку та особистий.
Також банки для IT-сфери пропонують особливі умови та нижчі комісії (або взагалі без комісії) за зняття готівки.
Тому, якщо ФОП має зареєстровані КВЕДКласифікація видів економічної діяльності, які відповідають IT-сегменту, то він може користуватися цією перевагою та виводити кошти без комісії.
Іншим підприємцям рекомендується вивчити умови зняття готівки з особистих карток в різних банках та обрати найвигідніший для себе варіант. Головне, при перерахунку коштів правильно вказувати призначення платежу та не виходити за встановлені банком місячні ліміти.