Для кого необхідний платіжний термінал у 2025 році
25 жовтня 2024 Стане у пригоді для: Підприємці
Оприлюднено проект плану здійснення комплексних перевірок на 2025 рік Державної регуляторної служби.
Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проект Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік. Ознайомитись з проектом плану можна за посиланням:
Відповідно до ст. 5 Закону України №877-5 від 05.04.07. із змінами «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю). Внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю) є підставою для проведення щодо такого суб’єкта господарювання комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Органи державного нагляду (контролю) щороку визначають перелік суб’єктів господарювання, які підлягають плановим заходам державного нагляду (контролю) у плановому періоді, та не пізніше 15 жовтня року, що передує плановому, забезпечують внесення відомостей про таких суб’єктів господарювання до інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексної перевірки. Для цього йому до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2025 рік, яке відбудеться 15.11.24., необхідно письмово звернутись до ДРСУ. У такому разі перевірка підприємства буде проводитись згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю). Технічна реалізація відмови підприємства від проведення комплексних перевірок можлива тільки до затвердження комплексного плану, тобто до 15.11.24.Трудові зміни 2024 року: останні новації КЗпП
Закон про підвищення податків незабаром набуде чинності.
Законопроект №11416-д від 30.08.24. «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (№4015-9) направлено на підпис Президенту. Ми вже писали про зміни, внесені цим Законом в ПКУ щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Закон вступить в силу через день після офіційного опублікування. Про це повідомив депутат Я. Железняк у своєму Телеграм-каналі:
Але ми всі чекаємо детального розʼяснення від ДПСУ та Мінфіну стосовно практичного застосування деяких норм Закону №4015-9.
Держстат оприлюднив Перелік статзвітів, які можна подавати в електронному вигляді у 2025 році.
На сайті Держстату оприлюднено Перелік форм державних статспостережень та фінансової звітності, які можна подавати в електронному вигляді у 2025 році. Цей Перелік налічує 19 форм статзвітів і 11 форм фінансової звітності (усього 30 форм). Для порівняння, у Переліку на 2024 рік було 83 звіти (64 статистичні та 19 фінансових). Нагадуємо, що раніше Держстат оприлюднив проекти:
- календаря подання форм статспостережень та фінансової звітності на 2025 рік;
- табеля та альбому форм Держстату на 2025 рік;
- плану державних статспостережень на 2025 рік (вже затверджено і сам план)
Перелік форм буде розширюватись по мірі їх реалізації в е-вигляді.
15.10.24. Кабінет Міністрів України затвердив план державних статистичних спостережень на 2025 рік. Про це повідомив представник КМУ у ВР Т. Мельничук у Телеграм-каналі:
За його словами, план містить:
- описи 90 державних статистичних спостережень, 7 з них - експериментальні;
- назви та терміни оприлюднення статистичної інформації, розподілені за розділами/тематикою статистики.
Підготовку статистичних продуктів у 2025 році здійснюватимуть виробники офіційної статистики - Держстат та його територіальні органи, Мінфін і НБУ.
Змінено додатки до декларації про нерухоме майно.
Міністерство фінансів України Наказом №431 від 09.09.24. внесло зміни до додатків до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої Наказом Мінфіну №408 від 10.04.15. із змінами «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки». Наказом внесено зміни до:РРО/ПРРО для бізнесу вдома
- додатка 1 - Розрахунок у частині житлової нерухомості;
- додатка 2 - Розрахунок у частині нежитлової нерухомості.
Зміни стосуються зазначення в примітці 4 «Код типу об'єкта» національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд», затвердженого Наказом Мінекономіки №3573 від 16.05.23. (зазначався Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000). Крім того, у графі 9 рядка 2.0 додатків 1, 2 прибрали слова «Усього, у т. ч.:».
Наказ №431 набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Нова європейська система хімічної безпеки в Україні.
Кабінет Міністрів України затвердив Порядок фіксації заходів державного нагляду (контролю) у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією.
Документ розроблений для виконання положень євроінтеграційного Закону України №2804-9 від 01.12.22. «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією». Такий Порядок дозволить інспекторам Держекоінспекції ефективно та повною мірою реалізовувати свої повноваження щодо фіксації заходів нагляду (контролю). «Крім того, слідуючи європейським курсом, ми маємо забезпечити прозорість та публічність взаємодії держави та суб’єктів господарювання у сфері хімічної безпеки. Наша мета - побудувати такі відносини, коли державі довіряє і громадськість і бізнес. Чіткий порядок фото- та відеофіксації перевірок на підприємствах дозволить досягти цієї цілі. Будуть усунуті будь які можливості для зловживань, перекручування фактів та потенційні корупційні чинники », – прокоментувала перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України О. Крамаренко.
Згідно із затвердженим Порядком, під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах хімічної промисловості інспектори зможуть використовувати портативні відеореєстратори, фото- та відео- камери, безпілотники, інші прилади. Зокрема, вони фіксуватимуть процес перевірки, виявлені правопорушення та їх наслідки. Відзнятий матеріал зберігатиметься упродовж 120 діб. У разі використання його у рамках адміністративних, кримінальних чи дисциплінарних проваджень - до завершення таких справ. Строк зберігання також може бути продовжено з урахуванням термінів оскарження підприємством рішення органів державного нагляду (контролю).
Для кого необхідний платіжний термінал у 2025 році.
Державна податкова служба України нагадує, що з 1 січня 2025 року розширюється обов’язок забезпечення можливості безготівкових розрахунків для торговців, у населених пунктах, де мешкає менше ніж 5 тисяч осіб.
1 січня 2025 року набуває чинності п.п. 3 п.1 Постанови КМУ №894 від 29.07.22. «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (Порядок № 894), що розширює коло суб’єктів господарювання, які в обов’язковому порядку повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари чи послуги. Постановою КМУ №894 передбачено поступове запровадження обов’язку торговців забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (послуги). Зараз такий обов’язок уже встановлено для торговців, які провадять господарську діяльність у населених пунктах, де мешкає понад 5 тисяч осіб, але:
- з 1 січня 2025 року - платіжні термінали (POS-термінали) будуть необхідні торговцям у населених пунктах з населенням менше ніж 5 тисяч жителів;
- з 1 січня 2026 року - торговцям фізичним особам - підприємцям платникам ЄП першої групи, торговцям, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власної вирощеної або відгодованої продукції.
Примітка: запровадження з 1 січня 2025 року обов’язку відповідно до кількості населення не стосується торговців - ФОП - платників ЄП першої групи та торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власної вирощеної або відгодованої продукції, які повинні будуть незалежно від кількості населення встановити POS-термінали з 1 січня 2026 року.Робота ФОП у власній квартирі: дозволено, але з нюансами
Випадки, коли ДПС надсилає платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п.58.1 ст.58 Податкового кодексу України (ПКУ), ДПС надсилає платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 ПКУ (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:
- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;
- завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми ПДВ, розрахованої платником податків відповідно до розділу 5 ПКУ;
- заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з ПДВ, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки;
- завищення сум ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема, при використанні права на податкову знижку відповідно до розділу 4 ПКУ;
- наявності помилок при визначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або відсутності реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної протягом граничних строків, передбачених ПКУ.
З 27 жовтня востаннє переходимо на «зимовий час».
Переведення годинників відбудеться в ніч з суботи на неділю 27.10.24.
Відповідно Постанови КМУ №509 від 13.05.96. із змінами « Про порядок обчислення часу на території України» зміна часу відбувається двічі на рік:
- в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед;
- в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.