Нові соціальні та розрахункові показники на 2025 рік

10 січня 2025 Стане у пригоді для: Підприємці

Нові соціальні та розрахункові показники на 2025 рік

Нові соціальні та розрахункові показники на 2025 рік. 

1 січня 2025 року набув чинності Закон України №4059-9 від 19.11.24. « Про Державний бюджет України на 2025 рік». Ми вже писали, що згідно цього Закону у 2025 році:

  • мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить - 8 000 грн, у погодинному розмірі - 48 грн;
  • прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць залишився на рівні 2024 року, для працездатних осіб він становить - 3028 грн.

Як же це впливає на податкові показники:ФОП на ЄП та мінімальний орендний платіж: що потрібно знати?

  • нецільова благодійна допомога - 4 240 грн на рік;
  • податкова соціальна пільга (дохід, що дає право на ПСП- 4240 грн, розмір звичайної пільги ПСП -1514 грн);
  • добові при відрядженні по Україні - 800 грн/доба;
  • неоподатковувана сума подарунків - 2 000 грн/місяць;
  • неоподатковувана сума на навчання - 24 000 грн/місяць;
  • допомога на поховання - 8 480 грн.

Як це впливає на ЄСВ:

  • мінімальний страховий внесок - 1 760 грн/місяць;
  •  максимальна база нарахування 20 МЗП - 160 000 грн/місяць.

Закон України №4059-9

Ставки місцевих податків та зборів на 2025 рік.

Державна податкова служба на своєму сайті розмістила інформацію щодо ставок податків, зборів, встановлених кожним органом місцевого самоврядування в Україні.

Її можна знайти на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Ставки місцевих податків та зборів» за посиланням:

Інформація, яку отримано від органів місцевого самоврядування та розміщено на сайті ДПС, містить 8 додатків:

  • ставки, податкові пільги зі сплати місцевих податків та/або зборів (додаток 1);
  • ставки земельного податку та перелік пільг для фізичних і юридичних осіб, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 2);
  • ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 3);
  • ставки туристичного збору та перелік пільг, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 4);
  • ставки збору за місця для паркування транспортних засобів та перелік пільг, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 5);
  • пільг з транспортного податку, наданих за рішенням органу місцевого самоврядування (додаток 6);
  • ставки єдиного податку для платників єдиного податку першої групи (додаток 7);
  • тавки єдиного податку для платників єдиного податку другої групи (додаток 8).

Докладніше:

З  31 грудня діють нові довідники податкових пільг.

31 грудня Державна податкова служба України на офіційному вебпорталі опублікувала нові (станом на 31.12.24.) довідники:

  • Довідник податкових пільг №127/1, що є втратами доходів бюджету;
  • Довідник інших податкових пільг №127/2.

У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, а також початок та кінець дії пільг. 

Щомісячна єдина звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: оприлюднено проект Мінфіну.

Нагадаємо, що відповідно до Закону №4015-9 від 10.10.24. «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» з 1 січня 2025 року змінився термін подання звітності  з ПДФО, ВЗ та ЄСВ на щомісячний. З огляду на це,

31.12.24. Міністерство фінансів оприлюднило проект свого Наказу  «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 січня 2015 року №4». Ним викладено у новій редакції:

  • форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затверджену Наказом Мінфіну №4 від 13.01.15. із змінами «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску» з додатками.
  • Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (завантажити) з додатками.

У проекті Наказу прописано, що Податковий розрахунок за формою, затвердженою цим Наказом, перший раз треба буде подавати за січень 2025 року. Нагадаємо, що такий місячний звіт подається протягом 20 календарних днів після останнього дня звітного місяця, тобто до 20 лютого 2025 року. Водночас, за 4 квартал 2024 року Податковий розрахунок необхідно подати у термін, визначений для квартальної звітності (до 10.02.25.) за формою, затвердженою Наказом №4. Сам проект Наказу у разі затвердження, набере чинності з дня його офіційного опублікування.

Проект Наказу Мінфіну

Докладніше про це пише журнал «Дебет-Кредит» на своєму сайті:

Закон України №4015-9

Наказ Мінфіну №4

На які рахунки платникам єдиного податку сплачувати військовий збір з 1 січня 2025 року.

Нагадуємо, що Законом України №4113-9 від 04.12.24. ««Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» передбачено, що платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, з 01.01.25. сплачують військовий збір. Для його сплати відкрито бюджетні рахунки:

  • юридичним особам (3 група) - за кодом класифікації доходів бюджету 11011800 «Військовий збір, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (3 група)»;
  • фізичним особам - підприємцям (платникам єдиного податку) - за кодом класифікації доходів бюджету 11011700 «Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами - підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування».

Реквізити зазначених рахунків розміщено на головній сторінці вебпорталу ДПС:

Закон України №4113-9

Використання POS-терміналів  з 1 січня 2025 року.

Податківці Головного управління ДПС у Тернопільській області нагадують, що з 1 січня 2025 року в усіх торгових закладах повинні бути POS-термінали. Постановою КМУ №894  від 29.07.22. «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» з 1 січня 2025 року передбачено обов'язок торговців забезпечити можливість здійснення покупцями безготівкових розрахунків за придбані ними товари чи послуги і в населених пунктах з чисельністю менш ніж 5 тисяч жителів. Наразі без платіжних терміналів можуть працювати лише платники єдиного податку першої групи та торговці, які ведуть торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, здійснюють продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції. Але вже з 1 січня 2026 року обов'язок встановити POS-термінали виникне і в них.

Вимоги п.1 цієї Постанови не поширюється на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації, звільнення від оточення (блокування) цих територій. Що робити, якщо у вас заблокували податкову накладну?

Докладніше:

Постанова КМУ №894

На ринку праці з’явилося 50 нових професій та посад.

Міністерство економіки додало 50 нових професій і посад, які стосуються медицини, судової системи, прокуратури, медіа та інших сфер діяльності, до  Класифікатора професій (ДК 003:2010, затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі №923 від 16.08.12. із змінами). Також Мінекономіки скасувало 42 застарілі назви професій та змінило 34 професійні назви робіт. Відповідні зміни затверджені Наказом Мінекономіки №27751 від 13.12.24. «Про затвердження Зміни №14 до національного класифікатора ДК 003:2010».  Зокрема, за пропозицією Міністерства охорони здоров’я осучаснено 8 назв посад у сфері охорони здоров’я, внесено нові назви професій: «Нутриціолог», «Професіонал з медичної статистики», 52 професії приведено у відповідність до законодавства у сфері правосуддя, судоустрою та прокуратури, ще 18 професій у сфері медіа. Також, внесено нові назви професій:

  • «Майстер з експлуатації та ремонту роботизованих та мехатронних систем»;
  • «Оператор оперативно-рятувальної служби цивільного захисту»;
  • «Агент станційний»;
  • «Менеджер (управитель) спортивної діяльності»;
  • «Аналітик з оцінки ризиків, загроз та стану захищеності об’єктів критичної інфраструктури» тощо.

Докладніше:

Наказ Мінекономіки №27751

Класифікатор ДК 003:2010

Уряд автоматично продовжив строк діючих бронювань на місяць.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення автоматично подовжити діючі бронювання від мобілізації на один місяць, але не довше ніж до 28.02.25. Це стосується бронювань, які були чинними станом на 19.12.24. та надані відповідно до Постанови КМУ №76 від 27.01.23. «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час». Рішення пов’язане з тимчасовим призупиненням роботи держреєстрів через кібератаку. Приклад: Якщо строк дії бронювання працівника завершувався 20.12.24., його буде автоматично продовжено до 20.01.25.  Якщо ж бронювання завершилося до 19.12.24., тобто до кібератаки, - роботодавці зможуть його поновити після відновлення роботи реєстрів. Основні деталі:

  • Продовження: Бронювання, які надані Міністерством економіки або через портал Дія - продовжуються автоматично на місяць, але не довше ніж до 28.02.25.
  • Інтеграція в реєстр: Міністерство оборони зобов'язано протягом 5 днів після набрання чинності Постановою, внести відповідні зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Докладніше:

Постанова КМУ №76

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки