За які періоди мобілізований ФОП-єдиноподатник, на думку ДПС, звільняється від сплати єдиного податку
02 жовтня 2023 Стане у пригоді для: Підприємці на ЄП
Війна вносить свої корективи у звичний життєвий уклад. Це стосується і підприємців, які були мобілізовані під час війни. Так, перебуваючи на фронті вони позбавляються можливості виконання своїх обов'язків платником податків і фактично на період мобілізації не здійснюють підприємницької діяльності. Що з цього приводу вважають податківці, читайте нижче.
ФОПФізична особа — підприємець на єдиному податку 2 групи, який був призваний до лав ЗСУ в період ВП в Україні, має право не здійснювати сплату ЄПЄдиний податок:Помилки ФОП на ЄП в роботі з податковою
- за періоди з 01.04.2022 по 01.08.2023 року (при цьому не потрібно заповнення звітності за єдиним податком для подібного ФОП за період, протягом якого у розрізі абз. 1 п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ єдиний податок був сплачений). Це пов'язано з відсутністю фізичної можливості здійснення своїх фіскальних обов'язків у цей період, а також пов'язано з відсутністю нарахування пені та штрафів з боку фіскалів.
- починаючи з 01.08.2023 року – перебування податкової адреси в галузі ведення активних бойових дій або на тимчасово окупованих територіях України на дату початку бойових дій або підтвердженої урядом України дати початку тимчасової окупації на релевантній території з 1 числа місяця до останнього числа місяця, підпадає під закінчення таких активних бойових дій, завершення окупації.Однак це стосується лише тих ФОП, які саме зареєстровані на таких територіях та не проходили перереєстрацію на підконтрольних територіях.
Важливо розуміти! ФОП-єдинник на 2 групі, який через мобілізацію не має можливості своєчасного виконання своїх податкових обов'язків щодо нарахування, сплати та надсилання звітності по ЄП, зобов'язаний здійснити дотримання такого обов'язку протягом 6-ти місяців після завершення війни в Україні. А у разі недотримання необхідного строку через безпосередню участь у військових діях, протягом одного місяця з моменту завершення дії наслідків, які вплинули на неможливість дотримання необхідних обов'язків.
Таким чином, законодавець йде на зустріч таким платникам податків. Але при цьому й захищає свої інтереси щодо поповнення скарбниці податковими платежами.
Інформацію про початок та припинення бойових дій на територіях, що конкретно цікавлять, а також початку та припинення окупації, можна знайти у відповідному Переліку No309. Мінреінтеграції стежить за постійним оновленням цих даних, оскільки від цього залежить багато факторів, які впливають не лише на переселенців (ВПО), а й на дотримання податкових обов'язків представниками бізнесу.
Норми п. 11 подразд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не матимуть застосування з першого числа місяця, який слідує за місяцем проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження ФОП на інше, ніж зафіксовано в абзаці першому п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, територія України.
Важливо пам'ятати! Водночас, згідно з абзацом першого пп. 69.1 п. 69 подразд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі неможливості виконання своїх податкових обов'язків, а саме щодо термінів для сплати податків та подання релевантної звітності, у тому числі обумовлених п. 46.2 ПКУ, така особа буде звільнена від зазначеної у ПКУ відповідальності з обов'язковим здійсненням подібних обов'язків на протягом 6-ти місяців після завершення або скасування СП в Україні.
Як правильно вести товарний облік при інтернет-торгівлі?Наказ №225 регулює порядок візування можливості або її відсутності щодо виконання платником податків обов'язків, викладених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПКУ. Цей порядок визначає перелік передумов, що підтверджують неможливість виконання платником податків – фіз.особою, а саме самозайнятих, податкових обов'язків, крім підстав, зафіксованих підпунктами 102.6.1 – 102.6.5 ПКУ, одним із яких вважається мобілізація.
Можна сміливо сказати, що й підприємець був мобілізований і вступив до лав ЗСУ, йому слід виконувати дані обов'язки вчасно, особливо з урахуванням відсутності фізичної можливості їх виконання.
Таким чином, фіскали намагаються дотримати права мобілізованих ФОП щодо виконання ними податкових обов'язків. Докладніше читайте за посиланням. Але при цьому можна дійти невтішного висновку, що фіскали також і себе страхують, адже коли період мобілізації пройде, настане час платити за рахунками.