Зміни в платіжках на ЄП та ЄСВ з 1 грудня 2023 року: приклади заповнення

12 грудня 2023

Заповнення реквізитів у платіжках на сплату податків, зборів та єдиного внеску на соціальне страхування (ЄСВ) завжди було важливою частиною фінансової взаємодії між платниками та податковими органами.

Зміни в платіжках на ЄП та ЄСВ з 1 грудня 2023 року: приклади заповнення

Із стрімким розвитком технологій та змінами у законодавстві, виникає необхідність адаптувати вимоги до реквізитів, щоб вони відповідали новим реаліям та сприяли більш ефективній та зручній системі оплати.

Наказом Міністерства фінансів України №148 від 22.03.2023 був затверджений порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» при сплаті податків, зборів та ЄСВЄдиний соціальний внесок.

Таким чином, з 1 грудня 2023 року підприємці мають дотримуватися нових вимог до заповнення платіжних документів.

Які зміни в платіжках на ЄПЄдиний податок та ЄСВ визначені Наказом №148, розглянемо далі.

Зміни в платіжках на ЄП та ЄСВ

Згідно вказаного вище наказу, платіжки з 1 грудня 2023 року повинні заповнюватися в новому більш структурованому форматі.

Так званий «перехідний» період, коли податкова дозволяла заповнювати платіжні документи як за старим зразком, так і по-новому, закінчився, і відтепер ця вимога Мінфіну повинна виконуватися всіма підприємцями в обов’язковому порядку.

  • Згідно роз’яснень податківців, ця вимога стосується бюджетних платіжок, якими перераховуються кошти на рахунки, відкриті в Казначействі, в яких код ID НБУНаціональний банк України «899998» і які адмініструються ДПСДержавна податкова служба.
  • Також новий порядок заповнення платіжок, в тому числі і на сплату ЄСВ, застосовується при перерахунку оплати на рахунки ДПС чи ДМСУ з ID-кодом НБУ «899998».
  • Крім цього, вимоги Наказу №148 розповсюджуються і на заповнення звітної документації при перерахуванні податків, зборів, ЄСВ на єдиний рахунок ДПС, відкритий в Казначействі.

У всіх інших випадках новий порядок заповнення реквізитів платежу не застосовується.

Звертаємо увагу, що при поповненні електронного ПДВПодаток на додану вартість -рахунку, платіжка заповнюється в довільному форматі, адже він відкривається Казначейством на ім’я платника, а не ДПС.

Загалом, новий формат заповнення реквізиту «Призначення платежу» спрощує процес внесення інформації, оскільки кількість полів в даному випадку є мінімальною. Зазначається лише єдиний код «101» та вид податку/збору/ЄСВ.

Приклади заповнення платіжних документів

Замість стандартних шаблонних визначень, наприклад, «за послуги» чи «податок на доходи», нові вимоги передбачають розширені варіанти вибору «призначення платежу».

Тепер платники можуть точніше вказати призначення свого платежу, додатково вказавши період, до якого відноситься сплата чи конкретну подію, з якою пов'язана оплата.

Крім того, можна не хвилюватися за допущення помилки в зазначенні розділових знаків, якими раніше відокремлювалася інформація в реквізиті «Призначення платежу».

Загалом, нові вимоги чітко визначені в Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу», затвердженому Наказом №148.

Також в Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» надані приклади заповнення за новим зразком.

Таким чином, відтепер «єдинникам» першої чи другої групи при сплаті, наприклад, ЄП потрібно буде вказати в платіжці інформацію в форматі:

101 єдиний податок за грудень 2023 року.

Підводячи підсумки, зазначимо, що нові вимоги Мінфіну визначають сучасні стандарти взаємодії між платниками та податковими органами.

З 1 грудня 2023 року підприємці заповнюють платіжки на сплату податків, зборів та ЄСВ у спрощеному форматі.

Щодо всіх інших платіжних документів вимоги до заповнення реквізитів залишаються без змін.

Розмір ЄП та ЄСВ у 2024 році

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки