ФОП хоче проводити екскурсії іноземцям 

29 травня 2019 Стане у пригоді для: Підприємці

Яку групу єдиного податку обрати, який КВЕД зареєструвати, чи можна приймати оплати валютною готівкою.

Хочу офіційно зареєструватися підприємцем. Із чоловіком будемо робити екскурсії унікальними маршрутами в Україні для іноземних туристів, підбирати готелі. Який КВЕДКласифікація видів економічної діяльності зареєструвати, чи підійде 1-а група? Чоловікові треба реєструватися чи достатньо одному з нас бути підприємцем? Що треба врахувати саме в плані податків, які документи знадобляться в роботі?

Який КВЕД реєструвати. Вам підійде КВЕД 79.90 Надання інших послуг бронювання та пов'язана з цим діяльність. За ним надають послуги туристичних гідів, бронюють готелі й транспорт для перевезень на екскурсії.

Плануєте відкрити турагентство — зареєструйте ще два КВЕДи: 79.11Діяльність туристичних агентств й 79.12Діяльність туристичних операторів.

Вирішите організовувати конференції, бізнес-покази — потрібен КВЕД 82.30Організування конгресів і торговельних виставок.

Як зареєструвати новий КВЕД

Реєстрація ФОП. Ви запитали, чи реєструвати ФОПФізична особа — підприємець вам і чоловіку. Достатньо зареєструватися підприємцем одному з вас, щоб оформляти документи й приймати гроші.

Чоловіка можете прийняти на роботу. Держпраці наполягає: з родичами теж треба оформляти трудові відносини. Або укладіть із ним договір ЦПХДоговір цивільно-правового характеру, якщо плануєте коли-не-коли залучати.

Як зареєструватися підприємцем

Яку групу єдиного податку вибрати. 1-а група одразу відпадає — не можна працювати із КВЕДом, який вам підходить. Ця група для тих, що торгує на ринках або надає побутові послуги населенню (пп. 1 п. 291.4 ПКУ). Екскурсії — не побутові послуги.

Для 2-ї групи КВЕД 79.90 дозволений. Але на 2-й групі можна надавати послуги лише платникам єдиного податку та населенню (пп. 2 п. 291.4 ПКУ). Послуги для іноземців і юросіб на ЗС під забороною. І ви не зможете навіть укласти агентський чи інший посередницький договір із юрособою-загальносистемником.

Реєструйтеся на 3-ю групу ЄПЄдиний податок, зможете працювати з ким завгодно, отримувати дохід у гривні й у валюті.

Ліміт доходу за календарний рік — 5 млн грн. Отримаєте більше — перейдете на загальну систему. Або зареєструєте підприємцем на 3-й групі ЄП чоловіка, тоді кожен може отримати дохід по 5 млн грн.

Підприємець на 3-й групі єдиного податку

Сплата єдиного податку. Ставка ЄП — 5% від доходу для неплатників ПДВПодаток на додану вартість , якщо зареєструєтеся платником ПДВ, платитимете єдиний податок 3% від доходу.

Не в сезон, коли немає доходу, ЄП не платите.

Як рахувати дохід. Треба зареєструвати книгу обліку доходів у податковій і вносити туди всі суми готівки й безготівкових надходжень. Дані в книзі мають підтверджуватися первинними документами (банківською випискою, товарним чеком, розрахунковою квитанцією, актом наданих послуг). Це і є дохід, із нього після закінчення кварталу треба сплатити єдиний податок.

Все, що потрібно знати підприємцю про книгу обліку доходів

Якщо вам платять валютною готівкою. Коли будете надавати послуги іноземним туристам, а вони захочуть платити вам чи то доларами, чи євро, чи злотими, майте на увазі, що на території України заборонені розрахунки готівкою у валюті (ст. 5 ЗУ «Про валюту і валютні операції»).

Але отримувати валютні оплати можна на рахунок. У день, коли гроші надійдуть на валютний рахунок, зробіть запис у книзі обліку. У дохід включіть суму в гривнях за офіційним курсом НБУНаціональний банк України, який діяв у день надходження грошей на валютний рахунок.

Документи. Оформляти й зберігати треба договори, претензії та інші документи, які підтверджують, що ви правильно включили або не включили суму в дохід.

У деяких угодах ви будете посередником, особливо якщо в планах працювати не лише зі звичайними фізособами, а й із компаніями. Посередником ви виступаєте, коли бронюєте для гостей готель, орендуєте транспорт, наймаєте гіда, а посереднику важливо довести, що транзитні гроші, які він отримав від замовника, — не його дохід.

Посередницькі договори в підприємця

Для цього потрібен договір на надання посередницьких послуг, звіт посередника й первинні документи.

РРО. Якщо працювати з безготівковими грошима, РРОРеєстратор розрахункових операцій (касовий апарат). не потрібен. Але, швидше за все, ви будете працювати і з готівкою. Коли дохід перевищить 1 млн грн, треба зареєструвати РРО й проводити оплату через нього.

Декларація з ЄП. На 3-й групі подають раз на квартал. Заповнюєте на підставі записів у книзі обліку доходів. Строк подання — протягом 40 днів після закінчення кварталу. Ще протягом 10 днів після останнього дня подання декларації з ЄП сплачуєте ЄП до бюджету.

Декларацію подають і за квартали, коли доходу не отримують, — із нульовими показниками.

ЄСВЄдиний соціальний внесок платять раз на квартал незалежно від того, чи отримували дохід, мінімальний платіж — 2754,18 грн за квартал у 2019 році. Крайній строк сплати — включно до 19-го числа місяця, який іде після закінчення кварталу. Звіт із ЄСВ (форму Д5) подають раз на рік — до 10 лютого.

 

Вперше швидкі банківські кредити для бізнесу онлайн

Подати заявку

Поставте своє запитання

Усі питання

Будьте завжди в курсі

Підпишіться й щотижня отримуйте на пошту свіжі статті про ведення бізнесу
і дайджест з новинами.

Підбірки